PHP-Fusion Powered Website

Zegar


Sześciolatki'

Witamy na stronie Szkoły Podstawowej w Podzamczu

Wykaz podręczników

DOBRY START

DOBRY STARTZapraszamy Państwa do zapoznania się z informacjami o świadczeniu "Dobry start"

Serdecznie zapraszamy do zapisywania dzieci na rok szkolny 2018/2019


do klasy I naszej szkoły oraz do oddziału przedszkolnego.


Zapisy w sekretariacie szkoły – osobiście lub telefonicznie


pod numerem 81-759-57-12


Karta zgłoszenia dziecka do pobrania w DOKUMENTACH SZKOLNYCH

Dnia 15 czerwca odwiedziliśmy piekarnię "Grela". Nasi uczniowie zwiedzili piekarnię i dowiedzieli się, jakie są etapy powstawania pieczywa. Mieli możliwość wykonania własnych wyrobów piekarniczych. Pan Andrzej, który zajął się naszą grupą pokazywał różne techniki wytwarzania słodkiego pieczywa. Na pożegnanie dostaliśmy prezenty w postaci cebularzy, cynamonków i kredek. Po zajęciach piekarniczych udaliśmy się do GBP w Mełgwi, gdzie czekała na nas Pani C.....z ciekawą ofertą wakacyjną: książki o bezpiecznym podróżowaniu, mapy, albumy pięknych miejsc z naszego regionu, Polski oraz świata, a także instrukcje jak podpatrywać przyrodę. Z biblioteki przeszliśmy na plac zabaw, gdzie każdy mógł wykorzystać swoje umiejętności ruchowe. Bardzo dziękujemy za możliwość uczestnictwa w ciekawych zajęciach.


Tekst: A. Wilczyńska

Zdrowie z natury

Zdrowie z natury

Jakie rośliny stosować aby pięknie wyglądać?
Czego używać w razie dolegliwości układu pokarmowego?
Jak rozwijać swoje pasje?
Na takie pytania odpowiadała farmaceutka, trener personalny i pasjonatka biegania Anastazja Gładysz. Przestrzegała młodzież przed niewłaściwym gospodarowaniem zdrowiem. Wskazywała drogę do osiągania celów. Zachęcała do rozwijania swoich pasji. „Sami odpowiadamy za swoje zdrowie i jakość życia w przyszłości” – te słowa to najlepszy drogowskaz dla młodego człowieka. Kto zapamiętał w jakich okolicznościach stosujemy skrzyp, mydlnicę lub babkę mógł posilić się świeżo upieczonym batonikiem regeneracyjnym – bez konserwantów.


Święto Żandarmerii Wojskowej

 Święto Żandarmerii Wojskowej

W dniu Święta Żandarmerii Wojskowej mieliśmy możliwość zwiedzania jednostki wojskowej w Lublinie. Wśród atrakcji było strzelanie, możliwość odbicia swoich lini papilarnych, zwiedzanie wnętrza samochodów wojskowych, spotkanie z psami., które pracują w jednostce. Miłym akcentem było jedzenie prawdziwej wojskowej grochówki. Na zakończenie mogliśmy zrobić sobie zdjęcie na czołgu. Wyrażamy wielką wdzięczność i podziękowania panu Jarosławowi Pawłowskiemu za tak mile spędzony czas. Zdjęcia w galerii.Tekst: A. Wilczyńska

Zawody pływackie

Zawody pływackie

Już po raz siódmy odbyły się Mistrzostwa Gminy Mełgiew w Pływaniu. Zawody rozegrane zostały 28 maja 2018 roku na pływalni przy Szkole Podstawowej w Mełgwi. Wystartowało 60 zawodników i zawodniczek reprezentujących szkoły w Jackowie, Krępcu, Krzesimowie, Mełgwi i w Podzamczu.
Uroczystego otwarcia dokonał Wójt Gminy Mełgiew - Pan Ryszard Podlodowski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mełgwi-Pani Halina Załoga.
Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-IV oraz V-VII. Rywalizowano na dystansie 25 m stylem grzbietowym i stylem dowolnym. Punktem kulminacyjnym zawodów były wyścigi sztafet reprezentujących poszczególne szkoły.
Więcej o zawodach przeczytacie w rozwinięciu, a zdjęcia obejrzycie w galerii.

Najmłodsi studenci

Najmłodsi studenci

Dzięki udziałowi w projekcie „Odkryjmy świat programowania” uczniowie klasy I i III poznawali tajniki programowania oraz uczestniczyli w wycieczce do Lublina. W auli KUL miał miejsce niecodzienny wykład. Słuchacze mieli 7-8 lat zaś wykładowcy to pasjonaci tworzący roboty, z drużyny „Spice Gears” FRC5883 . Zajęcia przybliżyły w bardzo prosty sposób skomplikowane działania robotów. Niesamowita osobowość i zaangażowanie prowadzących sprawiły, że na sali wykładowej nie brakowało emocji. Długi spacer po Lublinie obfitował w atrakcje! Były fontanny i złoty koziołek, dla którego dzieci wymyśliły legendę. Podziwialiśmy kamieniczki na Starym Mieście oraz wystawę sztuki współczesnej. Upał ostudziły pyszne lody. Zdjęcia w galerii .Tekst: U. Gładysz

Ekozwierz

Ekozwierz

4 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie XVII Powiatowego Konkursu Plastycznego organizowanego przez SOSW w Świdniku. Tematem tegorocznej edycji był „Ekozwierz”. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przewidzieli nagrodę niespodziankę – film przygodowy pt. „Bella i Sebastian 3”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy IV: Dominika Klimek, Kamila Burzak, Julia Pucek oraz Zuzanna Chmiel. Zdjęcia zobaczycie tu.


Tekst: Monika Woźniak-Gołąb

Nic nie jest takie, jakie z pozoru się wydaje

Nic nie jest takie, jakie z pozoru się wydaje

Wiosenna aura sprzyja wyjazdom i zwiedzaniu ciekawych miejsc. Uczniowie klas IV-VII dzień 23 maja spędzili na Farmie Iluzji - w Parku Edukacji i Rozrywki. Wkroczyliśmy w świat na pograniczu rzeczywistości i magii. W Latającej Chacie Tajemnic mogliśmy przekonać się co się dzieje gdy podłoga jest pod kątem, a ściany mają pionowe pasy(uczucie dezorientacji i niemożności poruszania się w normalny sposób). W Muzeum Iluzji poznaliśmy zjawisko złudzenia optycznego, odkrywaliśmy tajemnicę lewitującego kranu, przeżyliśmy chwile grozy w windzie starej kopalni złota oraz odwiedziliśmy stałego jej bywalca - ubranego na biało - ducha z gitarą. Mieliśmy okazję "odlecieć " na różnego rodzaju karuzelach oraz położyć głowę na .... patelni. Dodatkowo można było pobawić się na placach zabaw i polu dmuchańców. Zdjęcia w galerii.


Tekst: A. Wierzchowska

V GMINNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

V GMINNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

Za nami V GMINNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH, w którym wzięli udział uczniowie klas V, VI i VII z naszej gminy. Wszyscy uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy, a walka o zwycięstwo była bardzo wyrównana. Najlepsze wyniki uzyskali:
I miejsce - Robert Szostakiewicz (SP Mełgiew)
II miejsce - Karolina Matyjaśkiewicz (SP Jacków)
III miejsce - Sylwia Czarnota (SP Krzesimów), Maja Gołąb (SP Mełgiew), Kacper Wróbel(SP Mełgiew)
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Fotorelacja z konkursu jak zwykle w galerii.

Wygenerowano w sekund: 0.14
3,166,934 unikalnych wizyt