PHP-Fusion Powered Website

Zegar


Sześciolatki'

Witamy na stronie Szkoły Podstawowej w Podzamczu

Drodzy rodzice, prosimy o zapoznanie się z dokumentem BEZPIECZNA SZKOŁA. ZAGROŻENIA I ZALECANE DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE W ZAKRESIE BEZPIECZEŃSTWA FIZYCZNEGO I CYFROWEGO UCZNIÓW, który znajduje się w zakładce DOKUMENTY SZKOLNE oraz na stronie https://bezpiecznaszkola.men.gov.pl/tematy/reagujemy-w-sytuacjach-nadzwyczajnych/dzialania/. Dokument zawiera zbiór rekomendacji dotyczących działań profilaktycznych związanych z ryzykiem wystąpienia zagrożeń bezpieczeństwa w szkole.

Razem na święta

Razem na święta

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "Razem na święta", zainicjowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, w ramach której zrealizowaliśmy już pewne działania: MOTOMIKOŁAJE - pomoc dla domów dziecka i oddziałów dziecięcych, pomoc w formie darów dla schroniska dla zwierząt w Krzesimowie, zbiórka nakrętek dla Fundacji EX LEGE w Lublinie (zajmującej się walką z agresją wobec zwierząt). Jesteśmy w trakcie zbierania "złotych monet", czyli 1-, 2-, 5-groszówek, w ramach akcji "Góra grosza".

Gdzie podziały się prezenty?

Gdzie podziały się prezenty?

2 grudnia w naszej szkole gościliśmy teatr KTO TAM? Dwie aktorki w niezwykle twórczy sposób zagrały w spektaklu, którego głównym tematem były problemy Pani Mikołajowej związane z przygotowaniem prezentów dla dzieci oraz ich tajemnicze zniknięcie. Zrozpaczona żona Świętego Mikołaja prosi o pomoc najlepszego detektywa. Wspólnie wyruszają w świat na poszukiwanie utraconych zabawek.
W tej niezwykłej podróży wzięli udział uczniowie, którzy ze wszystkich sił pomagali rozwiązać zagadkę. Odwiedzili Afrykę, Antarktydę oraz Azję, bawiąc się przy tym doskonale. W efekcie poszukiwań podarunki odnalazły się, ale bliżej niż się wszyscy spodziewali. Wróciły do domu Pani Mikołajowej. Oddała je bowiem dziewczynka, która skradła upominki, gdyż bała się, że za to, iż nie była zbyt grzeczna, nie otrzyma w tym roku prezentów.
Szczęśliwe zakończenie ucieszyło dzieci. Dla nikogo bowiem w te święta nie zbraknie prezentów od Świętego Mikołaja. Wesołych Świąt!


Zdjęcia w galerii.
Tekst: K. Wróbel

Ze sceny powiało grozą...

Ze sceny powiało grozą...

a to dlatego, iż była to adaptacja lektury Karola Dickensa „Opowieść wigilijna”. Do teatru w Lublinie wybrali się uczniowie klas V-VIII wraz z opiekunkami: Anną Wierzchowską i Magdaleną Kalinowską 28 listopada. Spektakl Sceny Polskiej Teatru z Czeskiego Cieszyna wystawiony w Sali Kongresowej Uniwersytetu Przyrodniczego zrobił na młodych widzach ogromne wrażenie. Świetna gra aktorska, wspaniała dekoracja, piękne stroje, niesamowite efekty świetlne i dźwiękowe pomogły oglądającym przenieść się do dziewiętnastowiecznego Londynu w Wigilię Bożego Narodzenia i spotkać tam samotnika Ebenezera Scrooge’a – skąpca, zrzędę i nikczemnika oraz być świadkami jego przemiany w dobrego człowieka. Metamorfoza ta dokonała się pod wpływem nawiedzenia go przez duchy, które pokazały mu jego życiowe błędy… Sceny spotkania z duchami również i nas widzów przerażały, robiły bowiem niezwykłe wrażenie. O najważniejszych wartościach ludzkich i sensie życia uczymy się tu na przykładzie losów bohatera literackiego; miłość, przyjaźń, empatia, dobroć są to uczucia, których on nie rozumie i nie docenia. „Opowieść wigilijna” Karola Dickensa jest lekturą, która niesie ze sobą ważny przekaz, iż w każdym człowieku znajduje się dobro, choć nie jest ono zawsze widoczne…Zdjęcia w galerii.Tekst: M.Kalinowska - Czul

KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej gminy z klas V - VIII do wzięcia udziału w konkursie WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH. Przeczytajcie REGULAMIN konkursu, INFORMATOR z najważniejszymi informacjami o krajach DACHL oraz strony z historią Niemiec w skrócie.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada to bardzo ważna data, tego dnia obchodzimy DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. W tym roku były to już 117 urodziny. Świętowaliśmy je poprzez wspólne tańce z naszymi pluszakami i zabawy. Nie mogło zabraknąć zdrowego poczęstunku w postaci owoców, a także słodkości czyli miodu, misiowych ciasteczek, żelek itp. Zdjęcia w galerii.


Tekst: M. Urbaś

Igrzyska Dzieci w pływaniu

Igrzyska Dzieci w pływaniu

Dnia 12.11.2019 Odbyły się powiatowe Igrzyska Dzieci w pływaniu. Szkołę podstawową w Podzamczu reprezentował Szymon Niedźwiedź 50m stylem grzbietowym zajmując wysokie 5 miejsce oraz Krzysztof Matysiak 50m stylem grzbietowym zajmując 3 miejsce uzyskał awans na zawody rejonowe. Dnia 26.11.2019 podczas zawodów rejonowych Krzysztof Matysiak uplasował się na 4 miejscu, co jest dużym sukcesem. Gratulujemy.


Tekst: M. Chyliński

Niepodległa, niepokorna zawsze była, będzie, jest ...

Niepodległa, niepokorna zawsze była, będzie, jest ...

12 listopada 2019 r. uczciliśmy uroczyście 101 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Tego dnia w naszej szkole miała miejsce akademia, podczas której uczniowie zaprezentowali montaż słowno – muzyczny obrazujący dążenia Polaków do odzyskania wolności oraz radość związaną z tym, że „Polska stała się faktem dokonanym”. Uczniowie kl. VII i VIII recytowali utwory oraz śpiewali piosenki i pieśni patriotyczne.
Młodzi artyści przygotowani przez p. Katarzynę Wróbel, p. Marzennę Pietrzyk i p. Annę Załogę w dojrzały i wzruszający sposób zaprezentowali utwory patriotyczne, które pozwoliły przenieść się myślami do tych krwawych czasów, kiedy to naród podejmował próby wyrwania się z niewoli oraz doświadczyć euforii związanej z powrotem Polski na mapy Europy.
Obok słowa mówionego na uczucia słuchaczy wpływały utwory muzyczne, wśród których nie zabrakło pieśni legionowych, żołnierskich, poetyckich oraz tych bliższych sercu współczesnego – młodego patrioty.
Występ młodzieży to hołd złożony tym wszystkim, którzy oddali życie za wolną Polskę. Zdjęcia z uroczystości w galerii.


Tekst: K. Wróbel

Szkoła do hymnu

Szkoła do hymnu

Dziś nasza szkoła włączyła się w akcję „Szkoła do hymnu” i odśpiewała o symbolicznej godzinie 11.11 4-zwrotkowy hymn narodowy. Była to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z około 24 tysięcy szkół w kraju i za granicą. Zdjęcia w galerii.

Pamiętamy...

Pamiętamy...

Uczniowie z młodszych klas zapalili światło pamięci na mogile powstańców z 1863 roku, tym samym właczając się do akcji "Szkoła pamięta". Zachęcamy do poznania legendy związanej z tym miejscem.Tekst: U. Gładysz

Konkurs

Konkurs

31 października rozstrzygnięto ogłoszony przez SU konkurs na najpiękniejszy lampion z dyni. Zwycięzcy: 1 miejsce Zuzia Wawszczak, 2 miejsce Mateusz Chmiel, 3 miejsce Bartek Wawszczak. Gratulujemy! Zdjęcia lampionów w galerii.Tekst: M. Chyliński

ZGODA! A BÓG WTEDY RĘKĘ PODA!

4 listopada 2019 r. siódmo i ósmoklasiści ze szkoły Podstawowej w Mełgwi i Szkoły Podstawowej w Podzamczu wraz z opiekunami: Katarzyną Wróbel, Joanną Świąder i Jackiem Wardegą brali udział w wycieczce do Lublina, której celem było obejrzenie „Zemsty” Aleksandra Fredry w reżyserii Ireneusza Kaskiewicza. Na scenie Sali Kongresowej Uniwersytetu Przyrodniczego zaprezentował się świetny zespół aktorski Nowego Teatru ze Słupska, który znakomicie odtworzył perypetie sąsiedzkie i miłosne bohaterów tej znanej komedii. Doskonała scenografia, efekty dźwiękowe i świetlne, dobrze dobrane kostiumy i rekwizyty pozwoliły wszystkim przenieść się do czasów szlacheckich i poznać sarmackie obyczaje. Uczniowie z uwagą śledzili poczynania Cześnika i Rejenta, którzy toczyli spór o zamek, z uśmiechem słuchali przechwałek komicznego Papkina, z sympatią obserwowali dążenia Podstoliny do zamążpójścia i przede wszystkim kibicowali Klarze i Wacławowi w ich walce o prawdziwą miłość. Odetchnęli z ulgą, kiedy tytułowa zemsta przemieniła się w finałową zgodę i wszystkie problemy zostały rozwiązane.
Spektakl dostarczył wszystkim wielu różnorodnych emocji i na pewno pomógł lepiej zrozumieć lekturę.


Tekst: K. Wróbel
Wygenerowano w sekund: 0.06
5,569,873 unikalnych wizyt