PHP-Fusion Powered Website

Zegar


Sześciolatki'

Witamy na stronie Szkoły Podstawowej w Podzamczu

Serdecznie zapraszamy do zapisywania dzieci na rok szkolny 2018/2019


do klasy I naszej szkoły oraz do oddziału przedszkolnego.


Zapisy w sekretariacie szkoły – osobiście lub telefonicznie


pod numerem 81-759-57-12


Karta zgłoszenia dziecka do pobrania w DOKUMENTACH SZKOLNYCH

KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej gminy z klas V, VI, VII do wzięcia udziału w konkursie WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH. Przeczytajcie REGULAMIN konkursu, INFORMATOR z najważniejszymi informacjami o krajach DACHL oraz strony z historią Niemiec w skrócie.

Dzień Przedmiotów Ścisłych

Dzień Przedmiotów Ścisłych

18.04.2018 to dzień, w którym w naszej szkole szczególnie "królowały": matematyka, fizyka i geografia. Był to bowiem Dzień Przedmiotów Ścisłych. Głównym celem tego projektu było uświadomienie uczniom użyteczności tych przedmiotów w życiu codziennym.
Szymon z klasy 7 przygotował ciekawą prezentację multimedialną pokazującą wykorzystanie umiejętności matematycznych w różnych sytuacjach życiowych, Marcelina z klasy 5 napisała wiersz o matematyce. Młodsi uczniowie z klasy I przygotowali krzyżówkę z hasłem "matematyka".
Były także pokazy fizyczne przygotowane przez klasę 7 pod czujnym okiem pani G.Kowalczyk, która w prosty sposób tłumaczyła prawa fizyki i ich zastosowanie na co dzień. Był też mini konkurs fizyczny z nagrodami. Pani R. Kosiorek z kolei zaprosiła do zabawy terenowej wszystkich uczniów. Najpierw w małych grupach uczniowie zapoznawali się z budową kompasu, by następnie posługując się nim szukać "ukrytych skarbów".
Podsumowaniem projektu były plakaty pod hasłem „Gdzie w życiu codziennym wykorzystujemy wiedzę z przedmiotów ścisłych”. Na zdjęciach w galerii możecie zobaczyć jak uczyliśmy się bawiąc.


Tekst: I.Duda

Gminne zawody w piłkę nożną

 Gminne zawody w piłkę nożną

Dnia 10.04.2018r. w Mełgwi odbyły się Gminne zawody w piłkę nożna dziewcząt i chłopców. Zespoły z naszej szkoły zajęły odpowiednio drugie miejsce dziewczęta natomiast chłopcy miejsce czwarte. Serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i Życzymy dalszych sukcesów sportowych. Zdjęcia w galerii.


Tekst: M. Chyliński

Konkurs "Jestem bezpieczny"

Konkurs "Jestem bezpieczny"

27 marca odbyły się szkolne eliminacje XVIII Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „Jestem bezpieczny”, sprawdzającego wiedzę dotyczącą min. różnych zagrożeń, z którymi mogą spotkać się młodzi ludzie. Był to test przygotowany przez Komendę Powiatową Policji w Świdniku. W turnieju wzięło udział 20 uczniów z klas IV-VI. Do zwycięskiej drużyny, reprezentującej naszą szkołę podczas etapu gminnego zakwalifikowali się: Jan Stefaniak- kl. IV, Jakub Dyzma – kl. V oraz Zuzanna Bronecka– kl. VI. Gratulujemy i życzymy powodzenia!
Tekst: M. Woźniak - Gołąb


Apel z okazji Świąt Wielkanocnych

Apel z okazji Świąt Wielkanocnych

W środę, 28 marca, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w apelu z okazji Świąt Wielkanocnych. Najpierw uczniowie klasy III i IV wprowadzili wszystkich w uroczysty nastrój piosenką pt.„Święta, biją dzwony.”
Aby tradycji stało się zadość, uczennice klasy V i VI przypomniały nam wielkanocne tradycje i zwyczaje. Wymienione zostało, co powinno się znaleźć w koszyku oraz jak obchodzić dni poprzedzające Święta Wielkanocne. Dodatkowo obejrzeliśmy prezentację z piosenką Eleni pt: „Alleluja miłość twa” i zaśpiewaliśmy piosenkę pt.: „Oto jest dzień”.
Na zakończenie apelu pani dyrektor Anna Ciechan złożyła wszystkim uczniom oraz ich rodzinom życzenia spokojnych i radosnych świąt.


Tekst: B. Rubaj

Idziemy na wojnę z białaczką - armia Kacpra

Pomóżcie uzbierać na lek ostatniej szansy dla Kacpra. Każda złotówka się liczy!! Więcej informacji tutaj.

Witaj Wiosno!

Witaj Wiosno!

22 marca cała nasza społeczność szkolna powitała nadejście kalendarzowej wiosny. Tego dnia prezentowaliśmy talenty, śpiewaliśmy przy akompaniamencie gitary oraz stawialiśmy czoła wiosennym zadaniom. Jak to wszystko wyglądało zobaczycie w galerii i na prezentacji.


Tekst: A. Wierzchowska

I MISTRZOSTWA SZKOŁY CROSS FIT

 I MISTRZOSTWA SZKOŁY  CROSS FIT

Dnia 20 marca w naszej szkole odbyły się niezwykłe zawody sportowe - I MISTRZOSTWA SZKOŁY DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW CROSS FIT O PUCHAR DYREKTORA. Podczas tego nie lada wyzwania uczniowie wykazali się solidnym przygotowaniem siłowym i wytrzymałościowym. Zawody polegały na wykonaniu w jak najszybszym czasie trzech różnych ćwiczeń jeno po drugim w serii eliminacyjnej i trzech nowych w serii finałowej w sekwencji powtórzeniowej 15/12/9. Do sesji finałowej zakwalifikowało się trzech chłopców i trzy dziewczynki gdzie walka o puchar nabrała rozpędu. Niekwestionowaną mistrzynią cross fit została Weronika Serafin drugie miejsce zdobyła Marcelina Taracha natomiast trzecie miejsce przypadło Dominice Klimek. Wśród chłopców najlepszym okazała się uczeń klasy 3 Pizoń Antek, drugie miejsce zdobył Bognacki Arkadiusz natomiast na najniższym stopniu podium uplasował się Pizoń Wojciech. Gratulacje dla wszystkich uczestników za podjęte wyzwanie i pokonywanie swoich słabości. Dyrekcja wraz z organizatorem zawodów Chylińskim Michałem życzy dalszych sukcesów sportowych. Tu obejrzycie zdjęcia i filmy z zawodów.


Tekst: M. Chyliński

EKO - MARZANNA

EKO - MARZANNA

Agatka Pucek zajęła III miejsce w międzyprzedszkolnym konkursie " EKO - MARZANNA", zorganizowanym przez Przedszkole Niepubliczne Bartuś. Gratulujemy wygranej oraz bogatej wyobraźni.


M. Niedźwiedź

Pięknie recytowali

Pięknie recytowali

Weronika Serafin i Szymon Kowalczyk reprezentowali naszą szkołę w gminnym Konkursie Głośnego Czytania Poezji z okazji 100 – lecia Odzyskania Niepodległości Polski, który odbył się w Bibliotece Gminnej w Mełgwi 21 marca, a więc w Światowym Dniu Poezji. Nasi uczniowie zajęli I i II miejsce w kategorii uczniów klas VII. Weronika czytała wiersz Tadeusza Kubiaka „Tu wszędzie Polska”, a Szymon „Gawędę o miłości do ziemi ojczystej” Wisławy Szymborskiej. Otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Wśród jury byli: Pani w-ce Wójt Elżbieta Korbus, Pan Jan Siuda – nasz lokalny poeta, Dyrektor Zespołu Szkół w Mełgwi Pani Halina Załoga oraz nauczyciele poloniści. Po części konkursowej również członkowie jury czytali wybrane wiersze związane z tematyką patriotyczną. Zdjęcia w galerii.Tekst: M. Kalinowska - Czul
Wygenerowano w sekund: 0.13
2,577,860 unikalnych wizyt