PHP-Fusion Powered Website

Zegar


Sześciolatki'

Witamy na stronie Szkoły Podstawowej w Podzamczu

Mikołajki

Mikołajki

Chyba byliśmy w tym roku baaardzo grzeczni, bo odwiedził nas dzisiaj Mikołaj. Wprawdzie nie miał zbyt wiele czasu ale zostawił nam prezenty, które przekazali nam jego pomocnicy. Najpierw pan M. Chyliński wręczył dyplomy i puchary zdobyte w ramach corocznego Mikołajkowego Turnieju Tenisa Stołowego a następnie Śnieżynki z Samorządu Uczniowskiego wręczyły każdemu słodki upominek. Ciekawe czym klasa 8 sobie zasłużyła, że Mikołaj zabrał ich dzisiaj do kina...? Więcej o turnieju przeczytacie w rozwinięciu.

Turniej o Puchar Tymbarka

Turniej o Puchar Tymbarka

Dnia 3 grudnia odbyły się Eliminacje Gminne Turnieju o Puchar Tymbarka. Reprezentacja szkoły w Podzamczu w składzie: Burzak Kamila, Burzak Konrad Niedźwiedź Szymon, Stefaniak Jan, Matysiak Krzysztof, Szylak Paweł , Taracha Roman, Krzywicki Mateusz zajęła 3 miejsce. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów. Zdjęcia z eliminacji obejrzycie tutaj.


Tekst: M. Chyliński

Na Olimpie

Na Olimpie

Klasa V na lekcji historii przygotowała wspaniały pokaz bogów greckich. Był Zeus, Hera, Atena, Afrodyta i inni. Powiało wielkim światem olimpijskich bogów. Zobaczcie sami.

Andrzejki

Andrzejki

29 listopada odbyły się szkolne Andrzejki. Każda klasa przygotowywała wróżbę. Pomiędzy przepowiedniami każdy mógł pójść na salę i potańczyć przy muzyce. Dziękujemy nauczycielom, dzięki którym zabawa mogła się odbyć. Mamy nadzieję, że wszystkim humor sprzyjał i też Wam się podobało tak jak nam. Zdjęcia z zabawy tutaj.


Tekst: Sekcja dziennikarska

Tydzień życzliwości

Tydzień życzliwości

Zeszły tydzień obfitował w wiele wydarzeń związanych z tygodniem życzliwości. W poniedziałek odbyło się spotkanie na temat tolerancji. Czytaliśmy bajkę na ten temat, pisaliśmy hasła do krzyżówki. Wrzucaliśmy koraliki do pudełeczek w zależności od tego, czy czujemy się tolerowani czy nie. We wtorek wszyscy przyszliśmy w ubraniach o kolorze niebieskim. W środę trzeba było się ubrać w kolorze żółtym. W czwartek przyszliśmy ubrani w kolorze różowym, przynieśliśmy zdjęcia z uśmiechem. W piątek ubraliśmy się na kolor czerwony, był też dzień życzliwości , wrzucaliśmy miłe listy do skrzynki życzliwości. W kolejny poniedziałek odbył się finał całego tygodnia. Wszyscy przynieśliśmy swojego ulubionego pluszowego misia oraz opowiedzieliśmy o nim. Potem zrobiliśmy zdjęcie z misiami. Znów wrzucaliśmy koraliki do pudełek. Każdy dostał ciasteczko w kształcie misia. Były ogłoszone wyniki konkursu na klasę, która najbardziej angażowała się w noszenie ubrań we wskazanych kolorach. Pierwsze miejsce zdobyły klasa szósta oraz druga, drugie miejsce zdobyły nasze zerówiaczki, trzecie miejsce zdobyła klasa siódma. Zdjęcia w galerii.


Tekst: Sekcja dziennikarska

100 - lecie Odzyskania Niepodległości

100 - lecie Odzyskania Niepodległości

8 listopada o godz. 11.11. cała szkoła w Podzamczu (podobnie jak 5 milionów uczniów w Polsce) odśpiewała hymn Polski, rozpoczynając radosne obchody stulecia niepodległości.
Wszyscy od wielu dni przygotowywali się do tego wydarzenia. Odbył się turniej wiedzy historycznej, konkurs poetycki, szycie patriotycznych kokard, pieczenie ciast i ciasteczek, nauka historycznych pieśni. Uczniowie przygotowali inscenizację "Nasza niepodległość" oraz przenieśli nas w przeszłość prezentując sławne Polki, znanych wynalazców, sport, muzykę i modę dwudziestolecia międzywojennego. Przypomnieliśmy wybitne dzieła literackie - a pomogli przedstawiciele rodziców, nauczycieli i uczniów. Przedstawiono wynik plebiscytu na najpiękniejsze polskie słowo: zwyciężył "ORZEŁ".
We wspólnym śpiewaniu udział wzięli uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz gość - pan Marcin Rusak, absolwent naszej szkoły, a obecnie nowo wybrany radny gminy Mełgiew. Zdjęcia w galerii.


Tekst: B. Śpiewak

Kokardy narodowe

Kokardy narodowe

Klasa 2 przygotowała kokardy narodowe dla uczestników spotkania z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Ten patriotyczny znak ustanowiony został w roku 1831 a noszony był przez powstańców styczniowych 1863. Charakterystyczny układ barw to centralne czerwone pole z białym otokiem (symbolikę wolności objaśnia w swoim artykule Tomasz Panfil). W masową produkcję rozet zaangażowała się Pani Anna Dyzma. To dzięki jej kunsztowi krawieckiemu powstały tak piękne biało -czerwone kokardy narodowe.


Tekst: U. Gładysz

Warsztaty kulinarne

Warsztaty kulinarne

W trakcie warsztatów kulinarnych upiekliśmy 100 ciastek, wg przepisu z wiekowej książki „Kuchnia Polska”. Podczas tworzenia smakołyków należało zamienić wagę produktów z funtów na dekagramy oraz ustalić właściwą temperaturę pieczenia. Uczniowie z klas: 2, 5 i 7 ozdobili ciastka marmeladą jeżynową oraz biało czerwonym lukrem. Na stole ze słodkościami pojawił się piernik staropolski (ciasto powinno dojrzewać 6 tygodni) oraz pączki jakimi pani prezydentowa Maria Wojciechowska podejmowała swoich gości. Zdjęcia z warsztatów w galerii.


Tekst: U. Gładysz

Zaproszenie

Aqua Lublin

Aqua Lublin

30 października odbył się wyjazd do Aqua Lublin. Zabawa była przednia. Wszyscy uczestnicy czuli się dosłownie jak ryby w wodzie. Aquapark zapewnił nam wspaniałą zabawę i świetną ochronę. Uczniowie i uczennice pływali jak zawodowcy, nurkowali w głębokiej wodzie a przede wszystkim świetnie się bawili. Po zabawie w wodzie trzeba było się posilić. Każdy zjadł coś pysznego a potem tak jak przyjechaliśmy - pociągiem, tak też pociągiem wróciliśmy do Podzamcza. W imieniu całego Samorządu Uczniowskiego chcę serdecznie podziękować naszym opiekunom: p. M. Chylińskiemu, p. Izabelli Dudzie i p. A. Wierzchowskiej oraz p. W. Zadorze, która pomogła nam zorganizować ten wyjazd. Zdjęcia z wyjazdu tutaj.


Tekst: Marcelina Taracha

Gminne Zawody w Piłce Nożnej Dziewcząt

 Gminne Zawody w Piłce Nożnej Dziewcząt

Dnia 29.10.2018r odbyły się Gminne Zawody w Piłce Nożnej Dziewcząt. Podczas turnieju wystąpiła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Podzamczu w składzie: Kamila Burzak, Wiktoria Sochalec, Zuzanna Wawszczak, Aleksandra Pawłowska, Andżelika Gałgan, Weronika Serafin, Paulina Kowalska oraz kapitan i bramkarz drużyny Zuzanna Celejewska, dzięki której w dużej mierze po wielu wspaniałych interwencjach bramkarskich udało się zdobyć bardzo dobre 3 miejsce. Dziewczęta wykazały się nie lada sprytem wygrywając 2 mecze, 2 mecze remisując i ponosząc tylko jedna porażkę. Jak wyglądały rozgrywki zobaczycie w galerii. Życzymy dalszych sukcesów sportowych. Końcowa tabela przedstawia się następująco:
1 miejsce: SP Krępiec
2 miejsce: SP Krzesimów
3 miejsce: SP Podzamcze
4 miejsce: SP Dominów
5 miejsce: SP Mełgiew
6 miejsce: SP Jacków


Tekst: M. Chyliński
Wygenerowano w sekund: 0.12
3,863,595 unikalnych wizyt