PHP-Fusion Powered Website

Zegar


Sześciolatki'

Witamy na stronie Szkoły Podstawowej w Podzamczu

We wtorek 18 września uczniowie 4 klasy wzięli udział w edukacyjnym wyjeździe do Lublina. Pierwszym etapem wycieczki była lekcja muzealna „Tajemnice zamku lubelskiego” , podczas której poznaliśmy najstarsze zabytki wzgórza zamkowego: średniowieczną wieżę obronno-mieszkalną oraz Kaplicę Trójcy Świętej. Była to wspaniała lekcja historii i plastyki, przybliżająca charakter architektury powstałej za czasów panowania Kazimierza Wielkiego oraz Władysława Jagiełły.
Następnie udaliśmy się do Medycznego Studium Zawodowego, gdzie uczestniczyliśmy w ćwiczeniach „Na ratunek! Pierwsza pomoc w nagłych zdarzeniach”. Tutejsza młodzież, posiłkując się pokazem slajdów, filmami i instruktażem na manekinie, omówiła tzw. łańcuch ratunkowy. Podzieleni na grupy mogliśmy sami poćwiczyć RKO* oraz ułożenie osoby poszkodowanej w tzw. pozycji bocznej bezpiecznej. Na koniec studenci przybliżyli kierunki kształcenia studium, podkreślając jak ważne jest - już od najmłodszych lat - uczenie się biologii, fizyki i chemii. Pokazy zostały zorganizowane w ramach XV Lubelskiego Festiwalu Nauki „Człowiek inspiracją nauki”.
Opiekunowie: M. Maliszewska i M. Woźniak - Gołąb
*Zespół czynności stosowanych u poszkodowanego, u którego wystąpiło podejrzenie nagłego zatrzymania krążenia (ustanie czynności serca z utratą świadomości i bezdechem).


Tekst: M. Woźniak - Gołąb

TRADYCJA I NOWOCZESNOŚĆ ...

TRADYCJA I NOWOCZESNOŚĆ ...

...czyli nowy rok szkolny w Szkole Podstawowej w Podzamczu.
W wyposażonej nowocześnie i kompleksowo placówce rozpoczęli rok szkolny uczniowie w Podzamczu. We wszystkich klasach pojawiły się tablice interaktywne, multimedialne rzutniki, drukarki, xero i skanery. Urządzenia te są połączone z laptopami a w całym budynku działa sieć wi-fi.
Co to oznacza dla ucznia? W każdej chwili może zobaczyć obrazy z całego świata, kontynenty i oceany, muzea, galerie sztuki, maszyny i urządzenia. Nauczy się korzystać z bogatych zasobów Internetu, aby poszerzać wiedzę, rozwijać zainteresowania i pasje. Zobaczy, że komputer daje większe możliwości niż tak lubiane przez uczniów gry. Bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci stanie się umiejętnością wszystkich naszych uczniów.
Stało się to możliwe dzięki zapewnieniu przez władze gminy udziału w dwu projektach unijnych skierowanych dla szkół: NOWA JAKOŚĆ W EDUKACJI i ROZWÓJ KOMPETENCJI KLUCZOWYCH UCZNIÓW Z GMINY MEŁGIEW. Więcej o projektach w rozwinięciu.

Wspólnie czytamy "Przedwiośnie"

 Wspólnie czytamy "Przedwiośnie"

Uczniowie klasy VIII włączyli się do zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Mełgwi narodowego czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Jak przebiegało spotkanie przeczytacie i zobaczycie na stronie SP w Mełgwi.

Odblaskowe dzieciaki

Odblaskowe dzieciaki

Właśnie ruszyła akcja "Odblaski", w której każde dziecko z klas młodszych weźmie udział w lekcjach o bezpieczeństwie. Klasa druga otrzymała migające odblaski z Niestraszkiem. Jak czuć się bezpiecznie na drodze? Zasady zawiera wiersz ułożony przez uczniów klasy II:Bezpieczna droga


1. Jesteś na drodze, więc włącz myślenie
Wszystkie pojazdy to nie są cienie
One realnym są zagrożeniem

2. Wędruj bezpiecznie poboczem drogi
Załóz odblaski na ręce, nogi
Zaś na wycieczkę rowerową
Weź kamizelkę odblaskową

3. Głowę zabezpiecz tęczowym kaskiem
I się zachwycaj słoneczka blaskiem
Sprawdź swój rowerek czy ma światełka
Żeby nim dalej bezpiecznie jechać

4. Nie bądź na drodze śnieżnym bałwanem
Przechodź przez jezdnię zgodnie z tym planem
Światło zielone - idziesz bezpiecznie
A gdy czerwone - to stój koniecznie

Szczegóły na stronie niestraszki.pzu.pl
Dziękujemy PZU!

Wykaz podręczników

DOBRY START

DOBRY STARTZapraszamy Państwa do zapoznania się z informacjami o świadczeniu "Dobry start"

Serdecznie zapraszamy do zapisywania dzieci na rok szkolny 2018/2019


do klasy I naszej szkoły oraz do oddziału przedszkolnego.


Zapisy w sekretariacie szkoły – osobiście lub telefonicznie


pod numerem 81-759-57-12


Karta zgłoszenia dziecka do pobrania w DOKUMENTACH SZKOLNYCH

Dnia 15 czerwca odwiedziliśmy piekarnię "Grela". Nasi uczniowie zwiedzili piekarnię i dowiedzieli się, jakie są etapy powstawania pieczywa. Mieli możliwość wykonania własnych wyrobów piekarniczych. Pan Andrzej, który zajął się naszą grupą pokazywał różne techniki wytwarzania słodkiego pieczywa. Na pożegnanie dostaliśmy prezenty w postaci cebularzy, cynamonków i kredek. Po zajęciach piekarniczych udaliśmy się do GBP w Mełgwi, gdzie czekała na nas Pani C.....z ciekawą ofertą wakacyjną: książki o bezpiecznym podróżowaniu, mapy, albumy pięknych miejsc z naszego regionu, Polski oraz świata, a także instrukcje jak podpatrywać przyrodę. Z biblioteki przeszliśmy na plac zabaw, gdzie każdy mógł wykorzystać swoje umiejętności ruchowe. Bardzo dziękujemy za możliwość uczestnictwa w ciekawych zajęciach.


Tekst: A. Wilczyńska

Zdrowie z natury

Zdrowie z natury

Jakie rośliny stosować aby pięknie wyglądać?
Czego używać w razie dolegliwości układu pokarmowego?
Jak rozwijać swoje pasje?
Na takie pytania odpowiadała farmaceutka, trener personalny i pasjonatka biegania Anastazja Gładysz. Przestrzegała młodzież przed niewłaściwym gospodarowaniem zdrowiem. Wskazywała drogę do osiągania celów. Zachęcała do rozwijania swoich pasji. „Sami odpowiadamy za swoje zdrowie i jakość życia w przyszłości” – te słowa to najlepszy drogowskaz dla młodego człowieka. Kto zapamiętał w jakich okolicznościach stosujemy skrzyp, mydlnicę lub babkę mógł posilić się świeżo upieczonym batonikiem regeneracyjnym – bez konserwantów.


Święto Żandarmerii Wojskowej

 Święto Żandarmerii Wojskowej

W dniu Święta Żandarmerii Wojskowej mieliśmy możliwość zwiedzania jednostki wojskowej w Lublinie. Wśród atrakcji było strzelanie, możliwość odbicia swoich lini papilarnych, zwiedzanie wnętrza samochodów wojskowych, spotkanie z psami., które pracują w jednostce. Miłym akcentem było jedzenie prawdziwej wojskowej grochówki. Na zakończenie mogliśmy zrobić sobie zdjęcie na czołgu. Wyrażamy wielką wdzięczność i podziękowania panu Jarosławowi Pawłowskiemu za tak mile spędzony czas. Zdjęcia w galerii.Tekst: A. Wilczyńska

Zawody pływackie

Zawody pływackie

Już po raz siódmy odbyły się Mistrzostwa Gminy Mełgiew w Pływaniu. Zawody rozegrane zostały 28 maja 2018 roku na pływalni przy Szkole Podstawowej w Mełgwi. Wystartowało 60 zawodników i zawodniczek reprezentujących szkoły w Jackowie, Krępcu, Krzesimowie, Mełgwi i w Podzamczu.
Uroczystego otwarcia dokonał Wójt Gminy Mełgiew - Pan Ryszard Podlodowski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mełgwi-Pani Halina Załoga.
Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-IV oraz V-VII. Rywalizowano na dystansie 25 m stylem grzbietowym i stylem dowolnym. Punktem kulminacyjnym zawodów były wyścigi sztafet reprezentujących poszczególne szkoły.
Więcej o zawodach przeczytacie w rozwinięciu, a zdjęcia obejrzycie w galerii.

Wygenerowano w sekund: 0.21
3,313,467 unikalnych wizyt