PHP-Fusion Powered Website

Zegar

Witamy na stronie Szkoły Podstawowej w Podzamczu

Pamiętacie o dokarmianiu ptaków zimą?

Pamiętacie o dokarmianiu ptaków zimą?Klasa II pamięta i pilnuje aby nasze karmniki zawsze były pełne.

Zabawa choinkowa

Zabawa choinkowa

Jak co roku ferie zimowe rozpoczęliśmy zabawą choinkową. Były tańce, konkursy, zabawy przygotowane przez Samorząd Uczniowski i oczywiście Mikołaj z ogromnym workiem prezentów. Królową balu została Wiktoria z klasy IV, a królem Michał z klasy V. Najciekawsze stroje w tym roku mieli Roksana - Biedronka i Remek - wampir Drakula. O muzykę do tańczenia zadbał Damian - absolwent naszej szkoły. Zdjęcia z zabawy w galerii.

Gwiazdka dla Pogotowia Opiekuńczego

Gwiazdka dla Pogotowia Opiekuńczego

Przed świętami nasza szkoła przez tydzień zbierała dary dla Pogotowia Opiekuńczego w Lublinie. Zbieraliśmy: żywność, odzież, zabawki, pluszaki i słodycze. Delegacja z klas IV - VI osobiście wręczyła podarunki dzieciom z pogotowia.Tekst: P. Kowalska

Szkolna Wigilia

Szkolna Wigilia

Jak co roku na wspólnej szkolnej Wigilii spotkaliśmy się wszyscy: uczniowie, nauczyciele, rodzice i pracownicy szkoły, by złożyć sobie życzenia. Tradycyjnie obejrzeliśmy „Jasełka” - przedstawienie uczniowskie przygotowane przez nauczycieli j. polskiego i religii. Rodzinną atmosferę dopełniał dźwięk wspólnie śpiewanych kolęd. Rozstrzygnięto również konkursy na najdłuższy łańcuch klasowy - wygrała klasa VI i stroik - nagrodę otrzymał Krzyś Matysiak. Zdjęcia w galerii.

Spotkanie z dzielnicowym

Spotkanie z dzielnicowymW poniedziałek odwiedził nas nasz dzielnicowy Pan Wit Libicki. Tym razem mogliśmy posłuchać prelekcji o odpowiedzialności nieletnich i konsekwencjach zastraszania, agresji słownej i fizycznej.

Warsztaty tworzenia stroików świątecznych

Serdecznie zapraszamy na warsztaty tworzenia stroików świątecznych, które odbędą się w naszej szkole 14 grudnia o godzinie 10.00. Zapraszamy mamy, babcie, ciocie i wszystkich, którzy chcieliby wspólnie spędzić przedświąteczny czas. Zapraszamy!!!

Bądź odporny - bądź zdrowy

Bądź odporny  - bądź zdrowy

Do walki z bakteriami i wirusami zachęcała nas pani magister farmacji Anastazja Gładysz. W programie spotkania znalazła się prezentacja o wzmacnianiu odporności. Każdy mógł spróbować leków z ogrodu i spiżarni oraz wziąć udział w konkursie. Warsztaty „Mój domowy syrop” zakończyły się degustacją wytworzonego przez uczniów pod kierunkiem pani farmaceutki pysznego i skutecznego w walce z bakteriami syropu z cebuli. Sponsorem nagród był dystrybutor suplementów diety Imunoglukan PH4 firma Pharmapoint. Za szczególne zaangażowanie dziękujemy Pani Agnieszce Gancarz – Sikorskiej i Pani Annie Rymar, które zapewniły podarunki dla uczestników spotkania. Zdjęcia ze spotkania obejrzycie w galerii.

Zimą pamiętajmy o dokarmianiu ptaków...

Zimą pamiętajmy o dokarmianiu ptaków...

...tak jak klasa VI, która umieściła w naszym parku 2 karmniki i zobowiązała się do uzupełniania pokarmu. Zimą, kiedy dni są krótkie, a dostęp do pokarmu utrudniony, osłabione bądź stare ptaki mają mniejsze szanse na przeżycie. Możemy im pomóc, pamiętajmy o tym.

Mikołajkowy Turniej w Tenisa Stołowego

Mikołajkowy Turniej w Tenisa Stołowego

Dnia 06.12.2016 roku odbył się coroczny Mikołajkowy Turniej w Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Szkoły w Podzamczu. Była to już piąta edycja turnieju w której wzięła udział największa liczba uczniów. Rywalizowało miedzy sobą dziesięć dziewcząt i ośmiu chłopców. Zdjęcia z turnieju zobaczycie tutaj. Wyniki przedstawiają się następująco:


Dziewczęta:
I miejsce – Zuzanna Celejewska,
II miejsce – Weronika Serafin,
III miejsce – Paulina Kowalska,
IV miejsce – Aleksandra Pawłowska.
Chłopcy:
I miejsce – Wojciech Pizoń,
II miejsce – Filip Bielecki,
III miejsce – Arkadiusz Bognacki,
IV miejsce – Adam Banaszek.

Tekst: M. Chyliński

Zabawa Andrzejkowa

Zabawa Andrzejkowa

Zabawa Andrzejkowa w naszej szkole przebiegła w atmosferze wróżb, m.in. ustawianie butów, kram z marzeniami, kubeczki itp. Nie zabrakło dobrej muzyki i tańców. W klasach czekał na nas poczęstunek przygotowany przez rodziców. Tegoroczna zabawa pozostanie na długo w naszej pamięci.
Tekst: SU

Podziękowana od Prezydenta RP

Podziękowana od Prezydenta RP

3 września 2016 roku braliśmy udział w piątej Edycji Narodowego Czytania. A dziś otrzymaliśmy piękne podziękowania od samego Prezydenta RP - p. Andrzeja Dudy. Do podziękowań dołączona jest książka "Quo vadis" z osobistą dedykacją Pary Prezydenckiej. Treść podziękowań możecie przeczytać w całości tu. A jak wyglądało czytanie w naszej szkole przypominamy tutaj.

Wygenerowano w sekund: 0.09
1,110,088 unikalnych wizyt