Witamy na stronie Szkoły Podstawowej w Podzamczu

Szkolna wycieczka

Niesprzyjająca aura nie przeszkodziła śmiałkom z Podzamcza i Jackowa w odkrywaniu ciekawych zakątków Polski i Czech. Odwiedziliśmy między innymi Wrocław, Pragę, Skalne Miasto i Wodospad Kamieńczyka, gdzie po raz pierwszy w życiu mogliśmy porzucać śnieżkami w maju!

Gminne zawody w piłkę siatkową

Gminne zawody w piłkę siatkowąDnia 07.05.2019r. odbyły się zawody gminne w piłkę siatkową drużyn mieszanych. Podczas zawodów reprezentantami naszej szkoły byli uczniowie:
Zuzanna Wawszczak, Angelika Gałgan, Aleksandra Pawłowska, Adam Banaszek, Filip Bielecki, Arkadiusz Bognacki, Zuzanna Celejewska, Paulina Kowalska, Weronika Serafin .
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy za postawę Fair Play podczas zawodów oraz za zajęte miejsce w zawodach.
Tekst: M. Chyliński

Wycieczka

W piątek 10 maja klasa 2, 4 i przedszkole wyruszyły do Fajsławic, aby zdobyć umiejętność pieczenia pizzy. Najpierw był film o historii tej lubianej potrawy, która zaczyna się w Grecji, a dopiero potem trafia do Włoch. Potem były zajęcia praktyczne, każdy zrobił swoją pizzę, a pani ją upiekła. Pychota! A potem szaleństwo zabawy, zobaczcie na zdjęciach.
Tekst: B. Śpiewak

KONSTYTUCJA 3 MAJA

Jak co roku przypomnieliśmy ważne i radosne wydarzenie, uchwalenie KONSTYTUCJI 3 MAJA.
Była to druga na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych, ustawa zasadnicza. Jej twórcy pragnęli, aby Polska była wolnym, sprawiedliwym i silnym krajem, byli wielkimi patriotami.

Tekst: B. Śpiewak

Wiosna na plastyce

Wiosna na dobre zawitała w naszej szkole. A to za sprawą uczniów klasy 4, którzy na lekcji plastyki stworzyli przepiękne kwitnące drzewka. Zdjęcia w galerii.

Tekst: M. Woźniak - Gołąb

Szkolne spotkanie wielkanocne

W piątek cała społeczność szkolna spotkała się przy wspólnym składaniu życzeń wielkanocnych. Uczniowie piątej klasy przypomnieli nam tradycje wielkanocne, a następnie wszyscy spotkaliśmy się przy symbolicznym stole wielkanocnym. Zdjęcia ze spotkania w galerii.

Warsztaty wielkanocne

W tym roku podczas warsztatów wielkanocnych prowadzonych przez panią Monikę Woźniak - Gołąb wykonaliśmy przepiękne pisanki. Zobaczcie w galerii.

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

Szanowni Rodzice,
przypominamy, że warunki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych dostępne są na stronie rządowej poświęconej edukacji pod linkiem:
oraz na stronie Kuratorium Oświaty w Lublinie:
Ponadto szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji do konkretnych szkół ponadpodstawowych, dostępne są bezpośrednio w szkołach, którymi jesteście Państwo zainteresowani.
Zachęcamy do zapoznania się z informacjami i kontaktu z wybranymi szkołami.

W szkole pachnie już ciastkami,
czas się zbliża ze świętami
Czy z popcornu to baranki,
czy mazurki i pisanki,
wszystko zrobią przedszkolaki
i koledzy ich - drugaki.

Zobaczcie sami

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" Nasze uczennice Julka Pucek i Zuzia Wawszczak brawurowo przebrnęły przez gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" zajmując odpowiednio I i III miejsce. W przyszłym tygodniu dziewczynki będą reprezentować naszą gminę na szczeblu powiatowym. Gratulujemy i trzymamy kciuki! Zdjęcia z przebiegu turnieju zobaczycie tutaj.