Witamy na stronie Szkoły Podstawowej w Podzamczu

Jak Kuba chciał zostać strażakiem

Jak Kuba chciał zostać  strażakiem

Najmłodsi uczniowie odwiedzili strażaków z Minkowic, aby złożyć życzenia z okazji ich święta. Poznaliśmy zasady działania drużyny strażackiej. Pan Krzysztof Pucek przeprowadził zajęcia praktyczne „Jak zostać strażakiem”. Ćwiczyliśmy mięśnie, aby udźwignąć wyposażenie – to około 20 kg. Ważna jest też umiejętność udzielania pierwszej pomocy, opanowanie, szybkie podejmowanie decyzji . Aby zostać strażakiem trzeba spełnić wiele wymogów, ale głównie „to trzeba to kochać”. Takie słowa usłyszeliśmy od Pana Krzysztofa Pucka. Największą atrakcją był przejazd wozem strażackim na sygnale świetlno-dźwiękowym. Dziękujemy naszym dzielnym strażakom. Zdjęcia w galerii.

Tekst: U. Gładysz

Koncertowo na podium

W VII Gminnym Przeglądzie Piosenki Patriotycznej klasa I jako zespół „Śpiewające nutki” zajęła I miejsce. Również I miejsce w kategorii solistów przyznano Natalii Malendowskiej z klasy trzeciej. Dominika Klimek zajęła II miejsce, zaś Zuzia Chmiel i Marcelina Taracha trzecie. Nagrodzeni uczniowie ćwiczą swój głos pod bacznym okiem i uchem Pani Eli Stoczkowskiej.

Tekst: U. Gładysz

Turniej wiedzy

Drużyna uczniów z klasy VII wzięła udział w powiatowym turnieju Wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych realizowanym przez Starostwo Powiatowe wraz z Policją. Jak nasza drużyna radziła sobie z testem wiedzy, jazdą rowerem po torze sprawnościowym i pierwszą pomocą przedmedyczną zobaczycie na zdjęciach.

Serdecznie zapraszamy do zapisywania dzieci na rok szkolny 2018/2019

do klasy I naszej szkoły oraz do oddziału przedszkolnego.

Zapisy w sekretariacie szkoły – osobiście lub telefonicznie

pod numerem 81-759-57-12

Karta zgłoszenia dziecka do pobrania w DOKUMENTACH SZKOLNYCH

WIWAT 3 MAJ!

3 maja 1791 to data o której zawsze pamiętamy. Tak było i w tym roku. Uczniowie klas IV - VII pod czujnym okiem nauczyciela historii - p. A. Ciechan uroczyście uczcili kolejną rocznicę uchwalenia polskiej Konstytucji. Jak przebiegała uroczystość zobaczycie tutaj.

Święto języka ojczystego

26 kwietnia w sposób szczególny zwracaliśmy uwagę na czystość i poprawność naszego mówienia i pisania a nawet śpiewania w języku polskim, obchodziliśmy bowiem nasz szkolny dzień języka ojczystego. W formie zadań, zagadek, krzyżówek, konkursów drużynowych i indywidualnych przygotowanych przez panie od polskiego i nauczania początkowego sprawdzaliśmy nasze umiejętności językowe. Nieraz okazywało się, że niełatwa ta nasza mowa polska i dlatego należy ustawicznie „szlifować” naszą sprawność w posługiwaniu się nią. Zmagania z językowymi łamigłówkami urozmaiciły polskie piosenki śpiewane przez nas w formie karaoke. Mottem przewodnim tego dnia był cytat z wielkiego poety Juliusza Słowackiego: „Chodzi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa”. Zdjęcia w galerii.

Tekst: M. Kalinowska - Czul

Dzień Ziemi

25 kwietnia uczciliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi, który w tym roku przypadł w niedzielę 22 kwietnia. Spotkaliśmy się wszyscy i obejrzeliśmy przygotowaną przez Szymona Kowalczyka prezentację multimedialną na temat wpływu człowieka na środowisko przyrodnicze. Uczniowie z klas młodszych przygotowali plakaty zachęcające do troski o środowisko, a z klasy 4 humorystyczne scenki o tej tematyce. Wszystkich zachwycił wiersz ułożony przez Olę Pawłowską z 6 klasy odczytany przez autorkę. Wiersz i więcej informacji na temat obchodów Dnia Ziemi znajdziecie w rozwinięciu.

Teatralne spotkanie z bohaterem lektury

24 kwietnia klasy starsze były w Lublinie w teatrze, gdzie miały okazję obejrzeć sceniczną adaptację lektury „Mały Książę”, przygotowaną przez aktorów Beskidzkiej Agencji Artystycznej. Wersja wierna oryginalnemu tekstowi zwierała również nawiązania współczesne, co nie dziwi, gdyż problematyka i przesłanie książki Antoine de Saint Exupery”ego są wciąż aktualne, ponadczasowe. Spektakl uzupełnił nasze szkolne opracowanie lektury i wzbogacił o nowe spojrzenie. Zdjęcia w galerii.

Tekst: M. Kalinowska - Czul

KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej gminy z klas V, VI, VII do wzięcia udziału w konkursie WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH. Przeczytajcie REGULAMIN konkursu, INFORMATOR z najważniejszymi informacjami o krajach DACHL oraz strony z historią Niemiec w skrócie.

JEDZMY ZDROWO

JEDZMY  ZDROWO

W wiosennej edycji "Śniadanie z mocą" uczniowie z kl. 0-III przygotowali smaczne i zdrowe przekąski. Pani Magdalena Niedźwiedź opowiedziała dzieciom czym jest nabiał i jak jest ważny dla naszego organizmu. Klasa I podczas poznania dwuznaków ,,sz i cz” robiła wiosenne kanapki ze szczypiorkiem. SMACZNEGO!

Konkursy ekologiczne

W Przeglądzie Piosenki Ekologicznej ,,Kochajmy przyrodę” w Krzesimowie wystąpiły całe grupy z ,,0”, I i III klasy. Wyśpiewaliśmy wspaniałe zielone nagrody, które nauczą nas systematyczności i odpowiedzialności, bo tego wymaga opieka nad rośliną. Odebraliśmy też nagrody z konkursu plastycznego ,,Przyroda wokół nas” Nasi laureaci to : Jakub Ciołek – I miejsce, Natalia Malendowska – I miejsce, Ula Dyzma- II miejsce oraz wyróżnienia dla Kamili Burzak, Dominiki Klimek i Konrada Burzaka. GRATULUJEMY!!! Zdjęcia w galerii.