Witamy na stronie Szkoły Podstawowej w Podzamczu

Konkurs wiedzy prewencyjnej "Jestem bezpieczny"

27 marca 2019 r odbędą się szkolne eliminacje konkursu wiedzy prewencyjnej "Jestem bezpieczny", skierowanego do uczniów kl. IV-VI. Będzie to test. Zakres tematyczny w załączniku. Zapisy u wychowawców klas. Przykładowe testy z lat poprzednich znajdziecie tutaj.

Tekst: M. Woźniak - Gołab

Zbiórka darów na loterię

Trwa zbiórka darów na loterię, której celem będzie pomoc pieskom z KRZESIMOWA. Schronisko już za parę miesięcy będzie zlikwidowane, a co z biedakami, które tam żyją? Możemy im pomóc dając dom, albo chociaż finansując leczenie i sterylizację, bo to pierwszy krok do adopcji. Nie bądźmy obojętni na psi los. W loterii każdy los będzie wygrany. Można przynosić jako fanty słodycze, zabawki, książki.

Konkurs recytatorski

Przyszłe gwiazdy teatralnych desek i filmowych ekranów? Może tak. Nasze uczennice Aleksandra Pawłowska i Agnieszka Golianek z KONKURSU RECYTATORSKIEGO w Mełgwi wróciły w nagrodami i awansem do kolejnego etapu. W niedzielę 17 marca będą reprezentowały naszą szkołę w powiatowym konkursie w Świdniku. Trzymamy kciuki za nasze uzdolnione dziewczyny.

Czytanie to podstawa!

Czytanie to podstawa! chcesz odnieść sukces w szkole i w życiu? CZYTAJ... Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu PoczytajMy realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i kilkadziesiąt szkół w całej Polsce. Jego celem jest rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci. Mamy już kilka pomysłów i wkrótce je wszyscy poznacie..
Do zobaczenia w bibliotece.

DBI - podsumowanie

Podczas tegorocznych obchodów DBI - Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie przypomnieli sobie jak bezpiecznie i rozsądnie korzystać z Internetu. Uczniowie klas II - V w formie plakatu konkursowego zilustrowali hasło przewodnie tegorocznych obchodów:"Działajmy razem", a uczniowie klas VI - VIII wzięli udział w konkursie wiedzy o bezpiecznym korzystaniu z sieci. Wśród plakatów wyróżniona została praca Kuby Ciołka, a największą wiedzą o internacie wykazali się Szymon Kowalczyk(I m-ce), Zuzia Celejewska(II m-ce) i Adam Banaszek(III m-ce). Gratulujemy! Zdjęcia w galerii.

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji dotyczących egzaminu ósmoklasisty.

Spotkanie z doradcą zawodowym

Spotkanie z doradcą zawodowymW ramach współpracy międzyszkolnej klasy 7 i 8 spotkały sie dziś z doradcą zawodowym ZS Nr 1 im. Cypriana Kamila Norwida w Świdniku. Tematem spotkania były zawody przyszłości.

Cel - Rozwój

W piątek uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez pana Pawła mgr socjologii, Instruktora Akademii Młodzieżowej Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Temat warsztatów: Cel – Rozwój. Na warsztatach poruszane zostały tematy: trema i stres, asertywność, planowanie, wyznaczanie i realizacja celów, pewność siebie. Przygotowana prezentacja, podawane przykłady były bardzo interesujące dla uczniów, chętnie brali oni udział w dyskusji i różnych ćwiczeniach np. jak radzić sobie ze stresem.

Tekst: I. Duda

Zmiana planu lekcji

Uwaga! Od 25 lutego następuje zmiana planu lekcji. Proszę zapoznać się z aktualnym planem.

Rekrutacja do szkoły

Informacja na temat rekrutacji do szkoły w roku szkolnym 2019/2020 znajduje się w DOKUMENTACH SZKOLNYCH.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami z konferencji "Rodzic pierwszym doradcą zawodowym ucznia"