Witamy na stronie Szkoły Podstawowej w Podzamczu

Rekrutacja do szkoły

Informacja na temat rekrutacji do szkoły w roku szkolnym 2019/2020 znajduje się w DOKUMENTACH SZKOLNYCH.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami z konferencji "Rodzic pierwszym doradcą zawodowym ucznia"

Zabawa karnawałowa

Kolejna zabawa karnawałowa już za nami. Jak zwykle były tańce, konkursy i pyszne jedzonko. Królową balu została w tym roku Zuzia Wawszczak, a królem Szymon Niedźwiedź. Gratulujemy! Zdjęcia z imprezy obejrzycie w galerii.

Podróż w czasie

Udało nam się przenieść do antycznej Grecji, gdzie rządzili bogowie olimpijscy, a greckie armie toczyły zwycięskie bitwy. A wszystko to za sprawą prawdziwego Greka - hoplity i naszych rodzimych bogów olimpijskich z klasy V, którzy łaskawie zeszli z Olimpu do nas, zwykłych śmiertelników. Były pokazy pojedynków, poznanie kultury greckiej i udział w uczcie z naszymi bogami. Wspomnienia utrwalono na zdjęciach. Zapraszamy do obejrzenia.

Tekst: A. Ciechan

Jump XXL

29 stycznia wybraliśmy się do parku trampolin w Lublinie. Zabawa była przednia. Wszystkim podobały się trampoliny, baseny z gąbkami, wielka dmuchana poducha, lina do przechodzenia, klocek do walk gladiatorów i tor Ninja. Bardzo dziękujemy panu Michałowi i pani Ani, ze zgodzili się z nami pojechać.

Tekst: SU sekcja dziennikarsko - plastyczna

O tym jak unikać zagrożeń i być bezpiecznym na co dzień, przypominał nam nasz dzielnicowy asp. szt. Wit Libicki.

XIX Gminny Przegląd Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych

Podczas XIX Gminnego Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych nie mogło zabraknąć naszych artystów. Uczniowie przygotowani do występów przez swoich nauczycieli oraz GOK znaleźli się na podium zarówno w kategorii solistów jak i zespołów. Zespół SKRZATY z zerówki otrzymał wyróżnienie, Wiktoria Gil, Dominika Klimek oraz Marcelina Taracha zajęły pierwsze miejsca wśród solistów w swoich kategoriach wiekowych, a Ola Pawłowska drugie. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Fotorelacja na stronie GOK.

Dzień Babci i Dziadka

24 stycznia w sali balowej naszej szkoły gościliśmy dziadków i babcie. Z okazji ich święta wnuki przygotowały wiele atrakcji. Pokaz talentów naszych seniorów wieńczyło wręczenie oryginalnych "oskarów". Przy akompaniamencie gitary oraz pianina śpiewaliśmy biesiadne hity. W konkursach "Familiada" i "Koło fortuny" czekały na zwycięzców niezwykłe nagrody. O scenografię i catering zadbały nasze kochane mamy. Dziękujemy za miło spędzony czas.

Tekst: U. Gładysz

Chemia to nie tylko nudne wzory i teoria, chemia to także czysta magia:) Jak "czarowała" na lekcji klasa ósma zobaczycie w galerii.

Dzisiaj my uczniowie klas 7-8 wybraliśmy się do szkoły średniej na ulicę Magnoliową. Dostaliśmy zaproszenie od naszego Pana od Wos-u i Edb. Szkoła jest bardzo rozwinięta i duża, jest wiele urządzeń do wycinania i formowania. U Pana Zbyszka w laboratorium jest dużo ciekawych rzeczy takich jak: szlifierki, wkrętarki oraz maszyny do zaginania. Jest również drzewko z mandarynkami oraz papaja. Szkoła jest bardzo fajna i wiele można się tu nauczyć. Więc naszym zdaniem ta szkoła jest godna polecenia. Jak wyglądał nasz dzisiejszy dzień - nauka i zabawa w jednym zobaczycie w galerii.

Tekst: Klasa VIII

VII Noworoczny Koncert Kolęd

VII Noworoczny Koncert KolędNasze uczennice wzięły udział w VII Noworocznym Koncercie Kolęd "Kolędujmy Małemu", zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi. Zdjęcia z występów w galerii.