PHP-Fusion Powered Website

Zegar


Sześciolatki'

Witamy na stronie Szkoły Podstawowej w Podzamczu

Kokardy narodowe

Kokardy narodowe

Klasa 2 przygotowała kokardy narodowe dla uczestników spotkania z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Ten patriotyczny znak ustanowiony został w roku 1831 a noszony był przez powstańców styczniowych 1863. Charakterystyczny układ barw to centralne czerwone pole z białym otokiem (symbolikę wolności objaśnia w swoim artykule Tomasz Panfil). W masową produkcję rozet zaangażowała się Pani Anna Dyzma. To dzięki jej kunsztowi krawieckiemu powstały tak piękne biało -czerwone kokardy narodowe.


Tekst: U. Gładysz

Warsztaty kulinarne

Warsztaty kulinarne

W trakcie warsztatów kulinarnych upiekliśmy 100 ciastek, wg przepisu z wiekowej książki „Kuchnia Polska”. Podczas tworzenia smakołyków należało zamienić wagę produktów z funtów na dekagramy oraz ustalić właściwą temperaturę pieczenia. Uczniowie z klas: 2, 5 i 7 ozdobili ciastka marmeladą jeżynową oraz biało czerwonym lukrem. Na stole ze słodkościami pojawił się piernik staropolski (ciasto powinno dojrzewać 6 tygodni) oraz pączki jakimi pani prezydentowa Maria Wojciechowska podejmowała swoich gości. Zdjęcia z warsztatów w galerii.


Tekst: U. Gładysz

Zaproszenie

Aqua Lublin

Aqua Lublin

30 października odbył się wyjazd do Aqua Lublin. Zabawa była przednia. Wszyscy uczestnicy czuli się dosłownie jak ryby w wodzie. Aquapark zapewnił nam wspaniałą zabawę i świetną ochronę. Uczniowie i uczennice pływali jak zawodowcy, nurkowali w głębokiej wodzie a przede wszystkim świetnie się bawili. Po zabawie w wodzie trzeba było się posilić. Każdy zjadł coś pysznego a potem tak jak przyjechaliśmy - pociągiem, tak też pociągiem wróciliśmy do Podzamcza. W imieniu całego Samorządu Uczniowskiego chcę serdecznie podziękować naszym opiekunom: p. M. Chylińskiemu, p. Izabelli Dudzie i p. A. Wierzchowskiej oraz p. W. Zadorze, która pomogła nam zorganizować ten wyjazd. Zdjęcia z wyjazdu tutaj.


Tekst: Marcelina Taracha

Gminne Zawody w Piłce Nożnej Dziewcząt

 Gminne Zawody w Piłce Nożnej Dziewcząt

Dnia 29.10.2018r odbyły się Gminne Zawody w Piłce Nożnej Dziewcząt. Podczas turnieju wystąpiła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Podzamczu w składzie: Kamila Burzak, Wiktoria Sochalec, Zuzanna Wawszczak, Aleksandra Pawłowska, Andżelika Gałgan, Weronika Serafin, Paulina Kowalska oraz kapitan i bramkarz drużyny Zuzanna Celejewska, dzięki której w dużej mierze po wielu wspaniałych interwencjach bramkarskich udało się zdobyć bardzo dobre 3 miejsce. Dziewczęta wykazały się nie lada sprytem wygrywając 2 mecze, 2 mecze remisując i ponosząc tylko jedna porażkę. Jak wyglądały rozgrywki zobaczycie w galerii. Życzymy dalszych sukcesów sportowych. Końcowa tabela przedstawia się następująco:
1 miejsce: SP Krępiec
2 miejsce: SP Krzesimów
3 miejsce: SP Podzamcze
4 miejsce: SP Dominów
5 miejsce: SP Mełgiew
6 miejsce: SP Jacków


Tekst: M. Chyliński

Wycieczka do biblioteki

Wycieczka do biblioteki

25 października dzieci z oddziału przedszkolnego i klasa II wybrały się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Mełgwi. Czekała tam na nas pani bibliotekarka, która opowiedziała o zasadach funkcjonowania biblioteki. Dzieci miały czas na oglądanie książek, malowanie kolorowanek, wysłuchały bajek czytanych przez panią Urszulę Kowalczyk. Uczyły się również języka angielskiego poprzez program komputerowy. Za pięknie pokolorowane prace, dzieci otrzymały balony, które wykorzystały do wspólnej zabawy. Zdjęcia w galerii.


Tekst: M. Niedźwiedź

Dzień Papieski

Dzień Papieski

18 października 2018 roku zgromadziliśmy się w naszej szkole na kolejnym Dniu Papieskim. Organizując konkurs pięknego czytania tekstów o Janie Pawle II, uczciliśmy pamięć niezwykłego człowieka w dziejach Polski i świata. Człowieka, którego życie i pontyfikat zmieniły losy wielu ludzi a nawet narodów. W konkursie pięknego czytania nasi uczniowie otrzymali następujące miejsca:
I miejsce: Marcelina Taracha, Krzysztof Matysiak, Zuzanna Chmiel i Zuzanna Wawszczak
II miejsce: Dominika Klimek, Szymon Niedzwiedź
III miejsce: Kamila Burzak, Jan Stefaniak
Po rozdaniu nagród wysłuchaliśmy słów Ojca Świętego Jana Pawła II. Całość uroczystości zakończyliśmy wysłuchaniem „ Barki” zaśpiewanej przez naszych uczniów. Zdjęcia w galerii.


Tekst: Beata Rubaj

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W tym szczególnym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości postanowiliśmy uczcić to wydarzenie grą matematyczną „ 100 przykładów tabliczki mnożenia na 100 - lecie odzyskania niepodległości”. Zabawa z licznikiem i kartami angażowała zarówno uczniów jak i nauczycieli. Matematyka łączy się z muzyką: nuta, półnuta, ćwierćnuta….. to przecież ułamki! Nauka gry na instrumencie rozwija umiejętności matematyczne. Marcelina z klasy 6 zagrała nam krótki utwór muzyczny, który zaśpiewali wszyscy. „Wielcy polscy matematycy minionego stulecia” to tytuł prezentacji, którą przygotował Szymon z klasy 8.
Wiele emocji wśród uczniów wzbudziła gra w bingo matematyczne.Należało się tu wykazać dobrą znajomością tabliczki mnożenia, ale również szybkością trafień.
Na koniec nastąpiła słodka uczta przygotowana przez uczniów klasy 2 czyli
ciasteczka w matematycznej formie. Uczniowie wykonali także wspaniałe plakaty i wierszyki promujące naukę liczenia, którymi udekorowali szkolne korytarze. Był to dobry czas zabawy liczbami. Zdjęcia w galerii.


Tekst: I.Duda i U.Gładysz

Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela w naszej szkole był bardzo ciekawy i miły. Nauczyciele wraz ze swymi uczniowskimi drużynami zmagali się z różnymi przeszkodami w naszej mini zabawie "Podzamcze Express". Drużyny musiały zaliczyć wszystkie stacje, na których trzeba było wykonać zadanie, np.: ksero na czas, znajdź ściągawkę, napisz dyktando. Jak wygladała zabawa zobaczycie w galerii.
W imieniu wszystkich uczniów życzę wszystkim pracownikom naszej szkoły wszystkiego najlepszego. Dziękuję paniom M. Kosmali i M. Niedźwiedź za pomoc w organizacji tek wspaniałej zabawy.Tekst: Marcelina Taracha

W czwartek odbyła sie dyskoteka z okazji utworzenia nowej Rady Samorządu Uczniowskiego. Na dyskotece były różne zabawy, m.in.: krzesełka, taniec z miotłą. Uczniowie bawili się super!!! Nad dyskoteką czuwały panie G. Kowalczyk. M. Niedźwiedź i pan A. Mędzelewski. Bardzo dziękujemy nauczycielom za to że poświecili dla nas swój czas.


Tekst: Dominika Klimek

Rekrutacja do projektu "Nowa Jakość w edukacji"

Wygenerowano w sekund: 0.10
3,688,510 unikalnych wizyt