PHP-Fusion Powered Website

Zegar


Sześciolatki'

Witamy na stronie Szkoły Podstawowej w PodzamczuSerdecznie zapraszamy do zapisywania dzieci na rok szkolny 2018/2019


do klasy I naszej szkoły oraz do oddziału przedszkolnego.


Zapisy w sekretariacie szkoły – osobiście lub telefonicznie


pod numerem 81-759-57-12


Karta zgłoszenia dziecka do pobrania w DOKUMENTACH SZKOLNYCH

Projekt

Podróże małe i duże

Podróże małe i duże

Lubimy podróżować - poznawać świat i ludzi. W progach naszej szkoły zawitał wędrowiec z muszlą św. Jakuba. Swoimi wrażeniami z tras podróżniczych podzielił się pan Wojciech Mach. Więcej o jego podróży przeczytacie na stronie liczysiepodroz.pl. O wędrówce szlakiem św. Jakuba opowiada również pan Dariusz Dragan - samotny pielgrzym ze Świdnika.


Tekst: U. Gładysz

Zabawa choinkowa

Zabawa choinkowa

Za nami kolejna zabawa karnawałowa. Jak zwykle było dużo tańca, zabaw, konkursów, i pysznego jedzenia. Królową balu została w tym roku Marcelina Taracha, a królem Szymon Niedźwiedź. Gratulujemy! Zdjęcia z imprezy obejrzycie tutaj.

Bezpieczne ferie

Bezpieczne ferie

O bezpieczeństwie w czasie ferii opowiadał pan policjant - dzielnicowy asp. sztabowy Wit Libicki, a uczniowie przedstawili propozycje bezpiecznych zimowych zabaw, gier w formie plakatów. Prace plastyczne wykonali: Mateusz Chmiel, Dominika Klimek, Julka Pucek, Zuzia Chmiel. Wszyscy otrzymali upominki - serdecznie gratulujemy!


Tekst: A. Wilczyńska

Laser City

Laser City

23.01.2018 uczniowie naszej szkoły wybrali sie na nietypową lekcję wychowania fizyczneo do Laser City. Uczniowie rozgrywali gry drużynowe w laserowego paintballa , co dało im wiele radości. Oby więcej takich lekcji! Zdjęcia w galerii.
Tekst: M. Chyliński

Gwiazdkowa Niespodzianka

Akcja Gwiazdkowej Niespodzianki w Podzamczu stała się już tradycją w naszej szkole. Dzisiaj prezenty trafiły do uczniów i do najmłodszych - przedszkolaków, sprawiając wszystkim wiele radości. Po raz kolejny kolorowe paczki zrobione przez wolontariuszy z krajów zza zachodniej granicy trafiły do nas. Akcja GN rozpoczęła się kilkanaście lat temu za oceanem, kiedy mała dziewczynka postanowiła wraz z mamą zrobić prezent dla kogoś potrzebującego i zapakować to w pudełko po butach. Akcja odbywa się w okresie świąteczno -noworocznym, ma na celu propagowanie dobrych postaw chrześcijańskich, jakimi są m.in. dzielenie się z innymi, pomoc, okazywanie wdzięczności i wskazywanie na wspaniały Dar, który otrzymaliśmy od Boga - Jezusa Chrystusa. Przed świętami nasi uczniowie wraz z rodzicami zrobili paczki dla dzieci z Ukrainy. My także potrafimy pomagać i dzielić się z innymi.


Tekst: I.Duda

Mój projekt na pocztówkę z Mełgwi

Mój projekt na pocztówkę z MełgwiUczennica naszej szkoły Natalia Malendowska zajęła II miejsce w gminnym konkursie "Mój projekt na pocztówkę z Mełgwi". Serdecznie gratulujemy!!!

Szkolne spotkanie wigilijne

Szkolne spotkanie wigilijne

Dziś, jak co roku, spotkaliśmy się na wspólnej szkolnej Wigilii. Obejrzeliśmy „Jasełka”, a rodzinną atmosferę dopełniał dźwięk kolęd. Zdjęcia w galerii.

Święta tuż, tuż...

Święta tuż, tuż...

W ubiegły wtorek uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach wyplatania bożonarodzeniowych gwiazd z papierowej wikliny.
19 grudnia zapraszamy do wspólnej zabawy z wiórami osikowymi – tym razem będziemy tworzyć choinki.


Tekst: M. Woźniak - Gołąb

Moja Gmina Mełgiew- moja mała Ojczyzna

Moja Gmina Mełgiew- moja mała Ojczyzna

12 grudnia nastąpiło podsumowanie projektu edukacyjnego „Moja Gmina Mełgiew- moja mała Ojczyzna”, który w swoim założeniu wpisywał się w obchody 700 – lecia Mełgwi. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście oraz pan wójt Ryszard Podlodowski. Przez miesiąc grupy uczniów pod opieką nauczycieli pracowały nad zadaniami związanymi z różnymi dziedzinami. Efekty poznaliśmy na wspólnym spotkaniu. Grupa filmowa nagrała promocyjny film „Wycieczka po Mełgwi – stolicy naszego regionu”. W filmie uczniowie zaprezentowali najważniejsze miejsca Mełgwi. Grupa rowerowo - matematyczna opracowała na mapie gminy trasę wycieczki rowerowej. Cała trasa została podzielona na odcinki, a punkty postojów zaplanowano w najciekawszych miejscach gminy, których ilustrację stanowiły zdjęcia i slajdy. Grupa literacka przelała na papier swoje talenty pisarskie w formie wierszy i legend, z nich utworzoną książkę, a część utworów odczytano podczas spotkania. Grupa plastyczna wykonała kalendarz na rok 2018 opatrzony rysunkami uczniów naszej szkoły. W pracę wszystkich grup włączyli się rodzice uczniów, ich wkład jak zawsze jest nieoceniony. Podsumowanie projektu uzupełniły wystąpienia zaproszonych gości. Pan Dariusz Prażmo zaprezentował dawne fotografie pałacu w Podzamczu oraz zdjęcia ze spotkania z ich ostatnimi właścicielami. Przybliżył ponadto szereg ciekawostek z dziejów pałacu i życia jego właścicieli. Pani archeolog Karolina Welman opowiedziała o najstarszych, sięgających czasów neolitu, dziejach tych terenów ora zaprezentowała niektóre okazy archeologiczne tu znalezione. Pani Anna Pytka – sołtys Krzesimowa. Przybliżyła działalność Stowarzyszenia „Razem dla Krzesimowa” oraz opowiedziała o tradycjach kulinarnych naszego regionu i Lubelszczyzny. Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem jako, że to już czas świąteczny oraz degustacją potraw regionalnych. Zdjęcia ze spotkania obejrzycie w galerii, więcej przeczytacie w rozwinięciu.


Tekst: M. Kalinowska - Czul
Wygenerowano w sekund: 0.17
2,268,356 unikalnych wizyt