PHP-Fusion Powered Website

Zegar

Witamy na stronie Szkoły Podstawowej w Podzamczu

HUCZNE WESELE W PODZAMCZU...

HUCZNE WESELE W PODZAMCZU...

..podobne, jak to w podkrakowskich Bronowicach, które ponad wiek temu były miejscem akcji wielkiego symbolicznego dramatu St. Wyspiańskiego „Wesele”. Tegoroczne Narodowe Czytanie zorganizowaliśmy we współpracy z kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej p. Urszulą Kowalczyk oraz z Zespołem Szkół w Mełgwi. W inscenizacji oddającej ducha epoki wybrane fragmenty i sceny dramatu czytali i odgrywali uczniowie, nauczyciele obu szkół oraz goście: Pani Dyrektor Halina Załoga, Ksiądz Paweł Szczygliński. Dodatkową oprawę stanowiły fragmenty słynnej filmowej ekranizacji dzieła w reżyserii A.Wajdy. Po czytaniu uczestnicy „wesela” mogli skosztować wiejskich wyrobów i wypieków domowych, które stanowiły autentyczną dekorację weselnego stołu. A jak to wszystko wyglądało zobaczycie na zdjęciach.


Tekst: M. Kalinowska - Czul

Co rodzic powinien wiedzieć w nowym roku szkolnym 2017/2018?

Narodowe Czytanie"Wesela"

Wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną oraz Zespołem Szkół w Mełgwi serdecznie zapraszamy do naszej szkoły w piątek 15 września o godz 9.00 na Narodowe Czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego.


Zapraszamy

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017Kolejny rok szkolny za nami, życzymy Wam udanych wakacji, a jak wyglądało nasze pożegnanie w tym roku zobaczycie w galerii.

MATEMATYCZNE ZMAGANIA

MATEMATYCZNE ZMAGANIA

Dobiegł końca Szkolny Maraton Matematyczny, w którym brali uczniowie klas od II do VI. W gronie laureatów zdecydowanie dominują dziewczęta! W kategorii klas II-III: Dominika Klimek i Kamila Burzak, a w kategorii klas IV-VI Paulina Kowalska.
Uczniowie uczestniczący w zajęciach koła matematycznego „Matematyczne Bystrzaki” za swoją pracę otrzymali Ogólnopolski Certyfikat Przyjaciela Matematycznego ZOO w roku szkolnym 2016/2017.
W tym roku Mistrzem Mnożenia został Jan Stefaniak z kl. III a vice- Mistrzem Szymon Niedżwiedż z kl. II.
Wszystkim uczestnikom zmagań matematycznych serdecznie dziękujemy i zachęcamy do dalszych wyzwań w następnym roku szkolnym, a zwycięzcom GRATULUJEMY!


I.Duda, U.Gładysz

KANGUR MATEMATYCZNY 2017

Jak co roku nasi uczniowie z klasy od drugiej do szóstej wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2017”. Było to 11 śmiałków, którzy zmierzyli się z niełatwymi zadaniami matematycznymi. Konkurs odbył się 16 marca 2017 r. Po publikacji wyników okazało się, że wyróżnienie otrzymała uczennica naszej szkoły Dominika Klimek, która startowała w kategorii Maluch. Dominice i wszystkim kangurkom serdecznie gratulujemy!


Tekst: I.Duda

XII Bieg Uliczny w Podzamczu

XII Bieg Uliczny w Podzamczu

Tradycją naszej szkoły stało się czerwcowe spotkanie uczniów naszego powiatu podczas biegów ulicznych. W tym roku swoje reprezentacje wystawiły wszystkie szkoły podstawowe z terenu naszej gminy oraz ze szkół w Bystrzejowicach, Woli Piaseckiej i Świdnika (SP nr 5) - ogółem prawie 250 uczniów. Medale i dyplomy wręczyli pan Jakub Osina (Zarząd Powiatu Świdnickiego) oraz pan Ryszard Podlodowski (Wójt Gminy Mełgiew). O wynikach przeczytacie w rozwinięciu. A fotorelację z biegów zobaczycie w galerii.

VI Gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Pływaniu

VI Gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Pływaniu

Podczas VI Gminnych Mistrzostw Szkół Podstawowych w Pływaniu nasi uczniowie "wypływali" sobie niemały sukces. Ola Pawłowska z klasy V zajęła I miejsce w kategorii styl grzbietowy dziewcząt, natomiast Krzyś Matysiak z klasy III zajął II miejsce w kategorii klas młodszych. Gratulujemy!!!

Wycieczka

Wycieczka

W tym roku wspólnie z uczniami z Jackowa wybraliśmy się na czterodniową wycieczkę nad morze. Pierwszego dnia byliśmy we Fromborku, gdzie zwiedziliśmy katedrę i dzwonnicę z wahadłem Foucaulta. Statkiem przepłynęliśmy do Krynicy Morskiej.
Drugi dzień spędziliśmy na spacerze w Słowińskim Parku Narodowym, gdzie mogliśmy podziwiać ruchome wydmy, a następnie przespacerować się po plaży. W Gdańsku odwiedziliśmy ZOO i przespacerowaliśmy się po Starym Mieście. A w Gdyni zwiedziliśmy okręt wojenny Błyskawica oraz oceanarium. Ostatniego dnia w drodze powrotnej mogliśmy podziwiać okazały zamek w Malborku. Zdjęcia z wycieczki w galerii.

Tydzień Czytania Dzieciom...

Tydzień Czytania Dzieciom......w naszej szkole miał miejsce w dniach 5 - 9 czerwca, a czytali nasi absolwenci, którzy opowiedzieli również o swoim życiu pod hasłem "Od Podzamcza do dorosłości". Zdjęcia z czytania w galerii.

Zapraszamy do naszej szkoły!

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy do zapisywania dzieci na rok szkolny 2017/2018 do klasy I naszej szkoły oraz do oddziału przedszkolnego.
Zapisy w sekretariacie szkoły – osobiście lub telefonicznie
pod numerem 81-759-57-12 Karta zgłoszenia dziecka do pobrania w DOKUMENTACH SZKOLNYCH
Wygenerowano w sekund: 0.14
1,683,029 unikalnych wizyt