Witamy na stronie Szkoły Podstawowej w Podzamczu

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Uroczyste zakończenie roku szkolnego i rozdanie świadectw odbędzie się 23 czerwca.
8.30 - Msza Św. w kościele w Mełgwi
11.30 - uroczystość w szkole

KANGUR MATEMATYCZNY 2017

Jak co roku nasi uczniowie z klasy od drugiej do szóstej wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2017”. Było to 11 śmiałków, którzy zmierzyli się z niełatwymi zadaniami matematycznymi. Konkurs odbył się 16 marca 2017 r. Po publikacji wyników okazało się, że wyróżnienie otrzymała uczennica naszej szkoły Dominika Klimek, która startowała w kategorii Maluch. Dominice i wszystkim kangurkom serdecznie gratulujemy!

Tekst: I.Duda

XII Bieg Uliczny w Podzamczu

Tradycją naszej szkoły stało się czerwcowe spotkanie uczniów naszego powiatu podczas biegów ulicznych. W tym roku swoje reprezentacje wystawiły wszystkie szkoły podstawowe z terenu naszej gminy oraz ze szkół w Bystrzejowicach, Woli Piaseckiej i Świdnika (SP nr 5) - ogółem prawie 250 uczniów. Medale i dyplomy wręczyli pan Jakub Osina (Zarząd Powiatu Świdnickiego) oraz pan Ryszard Podlodowski (Wójt Gminy Mełgiew). O wynikach przeczytacie w rozwinięciu. A fotorelację z biegów zobaczycie w galerii.

VI Gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Pływaniu

Podczas VI Gminnych Mistrzostw Szkół Podstawowych w Pływaniu nasi uczniowie "wypływali" sobie niemały sukces. Ola Pawłowska z klasy V zajęła I miejsce w kategorii styl grzbietowy dziewcząt, natomiast Krzyś Matysiak z klasy III zajął II miejsce w kategorii klas młodszych. Gratulujemy!!!

Wycieczka

W tym roku wspólnie z uczniami z Jackowa wybraliśmy się na czterodniową wycieczkę nad morze. Pierwszego dnia byliśmy we Fromborku, gdzie zwiedziliśmy katedrę i dzwonnicę z wahadłem Foucaulta. Statkiem przepłynęliśmy do Krynicy Morskiej.
Drugi dzień spędziliśmy na spacerze w Słowińskim Parku Narodowym, gdzie mogliśmy podziwiać ruchome wydmy, a następnie przespacerować się po plaży. W Gdańsku odwiedziliśmy ZOO i przespacerowaliśmy się po Starym Mieście. A w Gdyni zwiedziliśmy okręt wojenny Błyskawica oraz oceanarium. Ostatniego dnia w drodze powrotnej mogliśmy podziwiać okazały zamek w Malborku. Zdjęcia z wycieczki w galerii.

Zapraszamy do naszej szkoły!

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy do zapisywania dzieci na rok szkolny 2017/2018 do klasy I naszej szkoły oraz do oddziału przedszkolnego.
Zapisy w sekretariacie szkoły – osobiście lub telefonicznie
pod numerem 81-759-57-12 Karta zgłoszenia dziecka do pobrania w DOKUMENTACH SZKOLNYCH

Szkoła wartości

Pod takim hasłem promowaliśmy naszą szkołę. Mądrość i ciekawość poznawcza królowały podczas pokazów przyrodniczych, gdzie można było obejrzeć głowę komara. Odpowiedzialność i bezpieczeństwo to wartości, które towarzyszyły pokazom strażackim i pierwszej pomocy oraz występom grup gimnastycznych. Wiele osób okazało dobroć biorąc udział w loterii fantowej. Zebraliśmy 474 zł dla Jasia Karwowskiego. Hormony szczęścia uwolniły wszelkiego typu występy artystyczne (zarówno u artystów jak i słuchaczy). Szczególne owacje wzbudziły piosenki biesiadne wykonywane z udziałem Pana Wójta Ryszarda Podlodowskiego. Aktywność i przedsiębiorczość to domena rodziców, którzy przygotowali wiele smakołyków na kiermasz ciast i stoisko ze zdrową żywnością. Niektórym z mam wystarczyło sił, aby wcielić się w bajkowe postacie i przybliżyć dzieciom szacunek i uczciwość. Wszystkim uczestnikom DNIA OTWARTEGO dziękujemy za jedność i współdziałanie. Szczególne dziękujemy absolwentom, którzy aktywnie włączyli się w organizację imprezy. Zdjęcia w galerii, filmy zobaczycie tutaj.

Tekst: U. Gładysz

IV Gminny Konkurs z Języków Obcych "Posłuchaj, a zrozumiesz"

Szymon Kowalczyk - uczeń VI klasy zajął III miejsce w IV Gminnym Konkursie z Języków Obcych „Posłuchaj, a zrozumiesz” w kategorii j. angielski. Tegoroczna edycja konkursu dotyczyła zdrowego stylu życia. Oprócz zadań sprawdzających słuchanie ze zrozumieniem i dyktanda uczniowie uczestniczyli również w quizach sprawdzających wiedzę ogólną o kulturze krajów obszaru anglo- i niemieckojęzycznego.

IV GMINNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

Za nami IV GMINNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH, w którym wzięli udział uczniowie klas V i VI z naszej gminy. Wszyscy uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy, a walka o zwycięstwo była bardzo wyrównana. Najlepsze wyniki uzyskali:
I miejsce - Ewa Zając (SP Krzesimów)
II miejsce - Sylwia Czarnota (SP Krzesimów), Karolina Matyjaśkiewicz (SP Jacków), Robert Szostakiewicz (SP Mełgiew)
III miejsce - Maja Gołąb (SP Mełgiew), Bartek Wawszczak(SP Jacków)
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Fotorelacja z konkursu jak zwykle w galerii .

3 Maja - narodowe święto Polaków

- to tytuł inscenizacji, którą uczniowie kl. III, V i VI zaprezentowali społeczności naszej szkoły z okazji rocznicy uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji. Za sprawą uczniów z kl. VI przenieśliśmy się do biblioteki, w której ....ożyły książki - Słownik Historyczny, Encyklopedia Historyczna, Encyklopedia Powszechna, Śpiewnik Pieśni Patriotycznych oraz Tom Poezji przybliżyły zgromadzonym najważniejsze fakty związane z wydarzeniami z 1791 roku. Dla naszych uczniów udział w uroczystościach z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja był niezapomnianą lekcją historii i patriotyzmu.

Tekst: A. Wierzchowska

"Polecam Ci tę książkę"

"Polecam Ci tę książkę"Za nami finał konkursu "Polecam Ci tę książkę" organizowanego przez szkolną bibliotekę. Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce - Ola Pawłowska kl. V
II miejsce - Zuzia Bronecka kl. V, Weronika Serafin kl. VI