PHP-Fusion Powered Website

Zegar

Witamy na stronie Szkoły Podstawowej w Podzamczu

KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej gminy z klas IV, V, VI do wzięcia udziału w konkursie WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH. Przeczytajcie REGULAMIN konkursu, INFORMATOR z najważniejszymi informacjami o krajach DACHL oraz strony z historią Niemiec w skrócie.

Wiosna

Wiosna

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego pierwszy dzień jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkich. Wstępem do zabaw i konkursów było rozstrzygnięcie konkursu na najbardziej zadbaną klasę- zwyciężyła klasa III, zaś w konkursie plastycznym ,,Zwiastuny wiosny” zwycięzcami zostali Julka Pucek i Krzyś Matysiak. Rzutami papierowymi kulami dzieci przegoniły zimę (kukła), a radosnym okrzykiem i piosenką powitały wiosnę w której postać wcieliła się Paulina z klasy VI. W zabawach i konkursach mieli okazję uczestniczyć wszyscy uczniowie. Było sadzenie cebuli, pokaz mody ekologicznej, odgadywanie zagadek i przysłów o tematyce wiosennej, rozpoznawanie smaków wiosny, zabawy sportowe itp. Dzieci mogły popisać się sprytem, pomysłowością, i posiadanymi wiadomościami. Z dużym zainteresowaniem oglądaliśmy pokaz talentów sportowych, artystycznych, literackich –,,MAM TALENT”. Uwieńczeniem spotkania był wspólny aerobic. Impreza ta jeszcze bardziej zintegrowała społeczność szkolną, wytworzyła poczucie wspólnoty, ale przede wszystkim była dobra zabawą. A jak to wszystko wyglądało zobaczycie tu.


Tekst: A. Wilczyńska

UWAGA!Rozpoczynamy MARATON MATEMATYCZNY !

UWAGA!Rozpoczynamy MARATON MATEMATYCZNY !Cele konkursu:
1. Promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki.
2. Rozwijanie zainteresowań i zdolności matematycznych uczniów.
3. Motywowanie do uczenia się matematyki.
4. Zachęcanie do podejmowania różnorodnych działań matematycznych.
5. Rozwijanie logicznego myślenia oraz wytrwałości w rozwiązywaniu zadań matematycznych.
Konkurs „ Maraton matematyczny” składa się z kilku etapów, skierowany jest do wszystkich uczniów z klas II - VI. Na zwycięzców czekają dyplomy i nagrody. Organizatorzy;p. I.Duda i p.U.Gładysz
W pierwszym etapie uczniowie rozszyfrowywali hasło: Po co uczę się matematyki? Wśród wielu odpowiedzi wyróżniały się rymowane teksty...

Zuzia pięknie recytuje

Zuzia pięknie recytuje

W Gminnym Konkursie Recytatorskim "Przebudzeni do życia" wzięły udział cztery nasze uczennice: Agnieszka Golianek, Zuzia Chmiel, Marcelina Taracha, Ola Pawłowska. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach wiekowych, w swojej kategorii Zuzia zajęła II miejsce i będzie wraz z pozostałymi laureatami reprezentować naszą gminę w etapie powiatowym konkursu w Świdniku. Zdjęcia z konkursu tutaj.

Lekcja biblioteczna

Lekcja biblioteczna

16 lutego wybraliśmy się do Mełgwi. Przy wejściu do GBP przywitała nas pani Urszula Kowalczyk(kierownik biblioteki), która zaprosiła nas do sali GOK, w której znajdowała się wystawa prac malarskich pana Jerzego Omelczuka -osoby niepełnosprawnej malującej ustami. Zdziwiło nas to, że będąc osobą niepełnosprawną można malować tak piękne obrazy. Prace bardzo nam się podobały. Jednak głównym celem naszego wyjazdu była lekcja biblioteczna. Podczas spotkania wysłuchaliśmy ciekawostek przyrodniczych, rozwiązywaliśmy krzyżówki oraz poznaliśmy sposoby szybkiego rysowania zwierząt. Pod koniec pani bibliotekarka zaprezentowała wiersze związane z pracą listonosza, gdyż właśnie 16 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Listonosza. Po wyjściu z biblioteki udaliśmy się do Urzędu Pocztowego by złożyć życzenia listonoszom w dniu ich święta. Uważamy ten wyjazd za pouczający i udany- klasa II i III. Zdjęcia w galerii.

Ocet, woda oraz soda

Ocet, woda oraz sodaTakie produkty wykorzystała klasa III do stworzenia pieniacych sie potworów. Dzieci ćwiczyły:
- pracę w grupach
- działania zgodnie z instrukcją
- kreatywność
- współdziałanie
Produktem ubocznym, oprócz kolorowej piany wydobywającej się z paszczy butelkowego stwora była wilka radość i emocje widoczne na twarzach .
Tekst: U. Gładysz

Gminny Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły w Podzamczu

Gminny Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły w PodzamczuDnia 21.02.2017 odbył się Gminny Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły w Podzamczu w halową piłkę nożną. Uroczyste rozpoczęcie zawodów przez Dyrektora Szkoły Podstawowej w Podzamczu oraz Wójta Gminy Mełgiew rozpoczęło rywalizację z poszanowaniem zasad „Fair Play”. Zawody obyły się bez kontuzji uczestników Turnieju. Mecze były rozgrywane systemem każdy z każdym. Okazałe Puchary otrzymały 3 najlepsze zespoły zawodów, dyplomy otrzymała każda z drużyn a statuetkę dla najlepszego strzelca Turnieju Otrzymał uczeń kl. V Szkoły Podstawowej w Krępcu Filip Fludra. Końcowa klasyfikacja drużyn prezentuje się następująco :
1. SP Krzesimów,
2. SP Krępiec,
3. SP Mełgiew,
4. SP Jacków,
5. SP Dominów,
6. SP Podzamcze

Tekst: M. Chyliński

Walentynkowe czytanie

Walentynkowe czytanie

Stałym elementem walentynek jest wzajemne wręczanie sobie walentynkowych ozdobnych karteczek. Czerwone, najczęściej w kształcie serca, opatrzone walentynkowym wierszykiem.
U nas w szkole poszerzyliśmy zakres walentynkowych prezentów o dedykowanie wybranej osobie fragmentu ulubionej książki. Stąd też spotkanie w bibliotece i czytanie książek. Były życzenia i ciekawe interpretacje w wykonaniu uczniów z klas IV-VI.
Do Polski obchody walentynkowe trafiły wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu. Popularność uzyskały jednak dopiero w latach 90. XX wieku. Jedyne i największe w Polsce odbywają się corocznie od 14 lutego 2002 roku w Chełmnie (województwo kujawsko-pomorskie) pod nazwą "Walentynki Chełmińskie". Za sprawą przechowywanej, prawdopodobnie od średniowiecza, w chełmińskim kościele farnym pw. Wniebowzięcia NMP (1280-1320) relikwii św. Walentego, połączono tu lokalny kult św. Walentego z tradycją anglosaską.Tekst: A. Ciechan

Dzień dla Babci i dla Dziadka

Dzień dla Babci i dla Dziadka

Na zaproszonych gości czekało wiele atrakcji. W koncercie życzeń prowadzonym przez Marcelinę i Filipa każdy usłyszał specjalne pozdrowienia dla siebie, a prezenty to pełne humoru i serdeczności występy wnucząt oraz nauczycieli. W koncercie piosenki biesiadnej, przy akompaniamencie gitary, wszyscy bawili się doskonale. Na pamiątkę spotkania zostaną zdjęcia z wesołymi gadżetami, wykonane w "foto - budce". Wielką popularnością cieszyła się loteria. Zebrane fundusze zasilą konto SU. Imponująca oprawę plastyczną wykonała pani Małgosia Kowalska. Jedna z babć przygotowała dla wnuków oryginalne podziękowanie:


Wiersz babci Ireny

DLA KAŻDEGO WNUKA
Bądź mi jak ten promień słońca
Prosty jasny i radosny
Niech od ciebie całe życie
Tchnie powiewem cudnej wiosny
Bądź mi jak ten sad dorodny
Co go słońce złoci lata
Bądź uczciwy, prawy, dobry
Niech ci miłość szczęście splata
A gdy przyjdzie proza zycia
Wichry, deszcze i zawieje
Niech ci miłość serce złoci
Niech ci miłość serce grzeje
I twe serce się rozświeci
Jak ten kwiat co czeka wiosny
Każdy dzień się stanie wtedy
prosty jasny i radosny


Tekst: U. Gładysz

Gwiazdkowa niespodzianka

Gwiazdkowa niespodzianka

Dzisiaj prezenty trafiły do uczniów naszej szkoły i do najmłodszych - przedszkolaków, sprawiając wszystkim wiele radości. Pięknie opakowane pudełka i roześmiane buzie to dzisiejsza wizytówka szkoły :). Akcja Gwiazdkowej Niespodzianki w Podzamczu stała się już tradycją w naszej szkole. Po raz kolejny paczki zrobione przez wolontariuszy z krajów zza zachodniej granicy trafiły do nas. Akcja GN rozpoczęła się kilkanaście lat temu za oceanem, kiedy mała dziewczynka postanowiła wraz z mamą zrobić prezent dla kogoś potrzebującego i zapakować to w pudełko po butach. Akcja odbywa się w okresie świąteczno-noworocznym, ma na celu propagowanie dobrych postaw chrześcijańskich, jakimi są m.in pomoc, dzielenie się z innymi, okazywanie wdzięczności i wskazywanie na wspaniały Dar, który otrzymaliśmy od Boga - Jezusa Chrystusa. W zeszłym roku nasi uczniowie wraz z rodzicami zrobili paczki dla dzieci z Ukrainy. Pokazaliśmy, że także potrafimy
pomagać i dzielić się z innymi.


Tekst: I.Duda

Pamiętacie o dokarmianiu ptaków zimą?

Pamiętacie o dokarmianiu ptaków zimą?Klasa II pamięta i pilnuje aby nasze karmniki zawsze były pełne.
Wygenerowano w sekund: 0.09
1,202,456 unikalnych wizyt