Witamy na stronie Szkoły Podstawowej w Podzamczu

Drodzy rodzice, prosimy o zapoznanie się z dokumentem BEZPIECZNA SZKOŁA. ZAGROŻENIA I ZALECANE DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE W ZAKRESIE BEZPIECZEŃSTWA FIZYCZNEGO I CYFROWEGO UCZNIÓW, który znajduje się w zakładce DOKUMENTY SZKOLNE oraz na stronie https://bezpiecznaszkola.men.gov.pl/tematy/reagujemy-w-sytuacjach-nadzwyczajnych/dzialania/. Dokument zawiera zbiór rekomendacji dotyczących działań profilaktycznych związanych z ryzykiem wystąpienia zagrożeń bezpieczeństwa w szkole.

Gminna Spartakiada Klas I-III

Klasa 3 zajęła trzecie miejsce w zawodach turniejowych. Najwięcej punktów zdobyliśmy w konkurencji króla strzelców. Dużo emocji dała nam zabawa w pociąg. Cieszymy się z nagrody jaką jest piękna, żółta piłka. Zdjęcia z zawodów w galerii.

Klasa III

ZAWODY REJONOWE TENIS STOŁOWY DRUŻYNOWY CHEŁM 06.02.2020r.

Reprezentacja szkoły w Podzamczu miała możliwość rywalizacji z najlepszymi tenisistami stołowymi w województwie. Chłopcy po dwóch przegranych meczach zajęli IX miejsce. Dziewczęta natomiast wygrały dwa mecze i dwa mecze przegrały zajmując bardzo wysokie V miejsce. Serdeczne Gratulacje dla reprezentantów szkoły. Zdjęcia z zawodów w galerii.

Tekst: M. Chyliński

Karnawałowe szaleństwa

W czasie tegorocznej zabawy choinkowej animatorem była pani Małgosia - nasz szkolny pedagog. Wszyscy, od zerówki do klasy ósmej, dostali się do „Krainy Zabawy” pokonując tajemniczy tunel. Wśród tanecznych przebojów królowała „Eluwina”. Radosnych uczestników pochłaniały zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej, starych gazet czy olbrzymich kolorowych gatek. Pomimo braku śniegu zorganizowano drużynowy konkurs na super bałwana oraz wielką bitwę na papierowe śnieżki. Dzięki animacjom zarówno nastolatki jak i maluchy przeżyły emocjonujące chwile.

Tekst. Ula G. i Iza D.

Dodatkowe płatne zajęcia nauki pływania

Ruszają dodatkowe płatne zajęcia nauki pływania dla dzieci z terenu gminy Mełgiew. Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt ze Szkołą Podstawową w Mełgwi: 81 504 93 03 lub z Gminnym Przedsiębiorstwem Komunalnym: 81 467 05 51. Formularze zgłoszeniowe są do pobrania w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Mełgwi lub w siedzibie Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Mełgwi. W załączeniu regulamin dla zainteresowanych.

Rekrutacja do szkoły

Informacja na temat rekrutacji do szkoły w roku szkolnym 2020/2021 znajduje się w DOKUMENTACH SZKOLNYCH.

20 Przegląd Kolęd Pastorałek i Zespołów Kolędniczych

Dziś podczas 20 Przeglądu Kolęd i Pastorałek nasze uczennice z klasy 3 przygotowane przez panią E. Stoczkowską zajęły 2 miejsce, natomiast Wiktoria Gil pierwsze w kategorii solistów. Ich występ obejrzycie tutaj, zdjęcia z przeglądu na stronie GOK. Gratulujemy!

Spotkanie z doradcą zawodowym

W ramach współpracy międzyszkolnej klasa 8 spotkała się z nauczycielami ZS Nr 1 im. Cypriana Kamila Norwida w Świdniku. Uczniowie poznali ciekawe możliwości wyboru dalszej drogi kształcenia.

SREBRNI W POWIECIE

Wielkim sukcesem zakończyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców które odbyły się 28.01.2020r. w Bystrzejowicach. W kategorii chłopców było 6 drużyn, u dziewcząt 3 drużyny. Reprezentacja szkoły w Podzamczu zajęła drugie miejsca w obu kategoriach tym samym awansowała na zawody Rejonowe. Serdecznie gratulujemy uczestnikom i życzymy powodzenia na zawodach Rejonowych. Szczegółowe wyniki w rozwinięciu, a zdjęcia w galerii.

Tekst: M. Chyliński

My także potrafimy pomagać i chcemy dzielić się z innymi!

Gwiazdkowa Niespodzianka Dla Dzieci Z Ukrainy. Akcja Gwiazdkowej Niespodzianki w Podzamczu stała się już tradycją w naszej szkole. Po raz kolejny kolorowe paczki zrobione przez naszych uczniów trafią do rąk dzieci na Ukrainie. Akcja GN rozpoczęła się kilkanaście lat temu za oceanem, kiedy mała dziewczynka postanowiła wraz z mamą zrobić prezent dla kogoś potrzebującego i zapakować to w pudełko po butach. Nasi uczniowie z rodzicami i nauczycielami chętnie włączyli się w tą akcję. Akcja odbywa się w okresie świąteczno -noworocznym, ma na celu propagowanie dobrych postaw chrześcijańskich, jakimi są m.in. dzielenie się z innymi, pomoc, okazywanie wdzięczności i wskazywanie na wspaniały Dar, który otrzymaliśmy od Boga –Pana Jezusa Chrystusa. Zdjęcia w galerii.

Tekst: I.Duda

Świąteczny czas

Klasa III realizowała projekt o przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia. Robiliśmy łańcuchy w starym stylu – z użyciem słomek, piekliśmy aromatyczne pierniczki. Dowiadywaliśmy się jak święta obchodzone są w innych krajach Europy. Powstała interesująca książka. Ciekawostki o świętach dotyczyły również dekoracji stołu. Odkryliśmy, że gwiazda betlejemska pochodzi z Meksyku i Gwatemali, a swoją nazwę wzięła od amerykańskiego męża stanu Joela Robertsa Poinsetta. Wszystkim ślemy wierszowane życzenia:

Wkoło pachnie już świętami
Więc się czujcie Aniołami
Które drepczą blisko ludzi
Aby radość w nich obudzić
A z radością-pokój, miłość
Aby w szkole tak się żyło
Jako w niebie, na obłoku
I nie przyspieszajcie kroku
Celebrujcie świąt tych chwilę
Gdzie radości jest aż tyle
Że wystarczy dla każdego
Do nas przybywającego

Zdjęcia ze szkolnego spotkania opłatkowego w galerii.

VI GMINNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

Za nami VI GMINNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół w Podzamczu, Mełgwi, Dominowie, Krzesimowie i Jackowie. Na podium stanęli: Robert Szostakiewicz z SP w Mełgwi - I miejsce, Maja Gołąb z SP w Mełgwi - II miejsce i Karolina Momot z SP w Jackowie - III miejsce (po bardzo zaciętej dogrywce). Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok. Zdjęcia w galerii.