"Moc szkoły"- czyli szkoła w Podzamczu na falach eteru

Podobnie jak inne szkoły gminy Mełgiew, SP w Podzamczu wzięła udział w projekcie unijnym „Rozwój kompetencji kluczowych uczniów z gminy Mełgiew”. Podsumowanie efektów pracy w projekcie stało się tematem audycji radiowej z udziałem uczniów, nauczycieli i rodziców, nagranej przez redaktorów Radia Lublin w szkole, a następnie także z udziałem pani Wójt oraz przedstawicielki Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie - w siedzibie radia. Program zawierał fragmenty zajęć, wypowiedzi uczniów, nauczycieli i rodziców oraz opowieść dyrektor szkoły Anny Ciechan o historii pałacu i jego właścicielach. Audycji można było wysłuchać w sobotę 25 maja. W ten sposób szkoła nasza promowała nie tylko samą siebie, ale i gminę, a ta niezwykła przygoda z radiem dała uczniom okazję do poznania kulis pracy tego medium. Audycji wysłuchacie tutaj.

Tekst: M. Kalinowska - Czul