XVI Lubelski Festiwal Nauki

XVI Lubelski Festiwal Nauki przebiegał w tym roku pod hasłem "Nauka - technika - innowacje". Nasza szkoła jak co roku aktywnie uczestniczyła w projektach przygotowanych przez lubelskie uczelnie. Podczas projektu Robot mały, a możliwości – wielkie uczniowie poznali możliwości małego robota edukacyjnego Ozobot EVO. Warsztaty Wyrzuć sobie szóstkę z matmy były ciekawą odmianą lekcji matematyki. W czasie laboratorium Internet – jak to działa?uczniowie zapoznali się z podstawami funkcjonowania sieci komputerowych (protokoły, adresowanie i zasady działania) i po raz kolejny przekonali się że nie są anonimowi w sieci. Podczas zwiedzania Biblioteki Głównej UMCS uczniowie odwiedzili nie tylko miejsca udostępniania zbiorów, ale również poznali tzw. „drogę książki” w bibliotece, począwszy od gromadzenia, przez opracowanie do przechowywania zbiorów, czyli miejsca z reguły niedostępne dla czytelników. Wszystko gra to warsztaty muzyczne przeprowadzone przez muzyków Orkiestry św. Mikołaja. Podczas pokazu Samochodem po rolkach jak po drodze, czyli badania techniczne pojazdu w pigułce mogliśmy się poczuć jak prawdziwi inżynierowie. Tutaj i tu zobaczycie jak podczas warsztatów grała klasa 3 a zdjęcia obejrzycie w galerii.