IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

IX  ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

4.10.2019r. - IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA. Pomysłodawcą akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia jest Andrzej Grabowski , założyciel Wydawnictwa Karty Grabowskiego. Wielki pasjonat niecodziennego nauczania-uczenia się matematyki. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.
W naszej szkole cały tydzień przypominaliśmy tabliczkę mnożenia. Uczniowie wykonali wspaniałe plakaty i wierszyki promujące naukę liczenia, którymi udekorowali szkolne korytarze. W klasach V-VIII uczniowie zmierzyli się z grą „Tabliczka Mnożenia na Czas”, grali w Domino Matematyczne, Karty Grabowskiego a Klasa III zorganizowała egzamin dla uczniów klas V-VIII pod hasłem „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”! Akcja angażowała nie tylko uczniów, ale też nauczycieli i rodziców. Wszystkie te działania wzbudziły wiele pozytywnych emocji , Święto Tabliczki Mnożenia było okazją nie tylko do wspólnej zabawowej formy uczenia się matematyki ale także wyłoniły z grona uczniów - „Ekspertów Tabliczki Mnożenia”, którym serdecznie gratulujemy! Zdjęcia w galerii.

Tekst : I.Duda, U.Gładysz