Warszawo witaj!

Następnie wszyscy zjedli obiad w ulubionej restauracji, po czym wyruszyli na spacer urokliwymi uliczkami stolicy w kierunku pomnika Syreny znajdującego się na warszawskiej Starówce. Tam też zakupili pamiątki i zaprzyjaźnili się z gołębiami.
Ostatnim etapem obecności w Warszawie były odwiedziny w Centrum Nauki Kopernik. Trzygodzinny pobyt w tym niezwykłym miejscu dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń. Uczniowie przeżyli naukową przygodę, samodzielnie podejmując wyzwania inżynierskie i logiczne. Mieli możliwość wcielania się w naukowców i prowadzenia doświadczeń. Chętni uczestniczyli także w spektaklach Teatru Robotycznego i Teatru Wysokich Napięć.
Na wyjątkowy charakter wycieczki wpłynęła także podróż autokarem, która dzięki niezwykle kreatywnemu panu pilotowi sprawiła wiele radości uczestnikom. Wszyscy bowiem brali udział w konkursach, odgadywali zagadki, zdobywali nagrody rzeczowe. Ponadto uczniowie wspólnie śpiewali, słuchali muzyki, rozmawiali. Integrowali się i poznawali bliżej.
Podróż do Warszawy zapewne na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

Tekst: K. Wróbel