PHP-Fusion Powered Website

Zegar


Sześciolatki'

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

W dniach 8-15 maja obchodzimy ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem "Zasmakuj w bibliotece". Autorem hasła jest pan Mariusz Nakielny - bibliotekarz z Bochni, który uzasadnia swój wybór w następujący sposób:
"Zasmakuj w bibliotece, bo książką warto się delektować, smakujmy słowa, ciągle i wciąż od nowa. Korzystajmy z kalejdoskopu ofert dla naszych najważniejszych gości – Czytelników, by każdy z nich znalazł w bibliotece łakomy literacki kąsek. To dla was entuzjastów literatury i kultury jesteśmy."
Tydzień Bibliotek organizowany jest od 2004 roku, czyli to już jego siedemnasta edycja. Tym razem jest to wersja online wydarzenia, które połączone jest też z Dniem Bibliotekarza obchodzonym 8 maja. Również i nasza szkolna biblioteka przyłącza się do projektu i obchodów święta. W myśl tegorocznego hasła będziemy oferować naszym czytelnikom - smakowanie literatury, słów oraz zaserwujemy łakome literackie dania książkowe w wersji online.
Zaprosiłam Was już do zabawy z lekturami.
Dzisiaj zapraszam do udziału w konkursie ,, Zostań twórcą książki- Od autora do czytelnika".
Waszym zadaniem konkursowym będzie wykonanie własnej książeczki. W książce musi się znaleźć krótki tekst Waszego autorstwa (może to być krótkie opowiadanie, wiersz, komiks, reportaż) oraz najważniejsze elementy budowy książki: okładka, grzbiet, strona tytułowa a na niej zapisany autor, ilustrator, wydawnictwo, miejsce i rok wydania.
Technika wykonania prac jest dowolna i zależy od Waszej wyobraźni, szczególną uwagę będę zwracać na Waszą inwencję twórczą.
Zdjęcia swoich książeczek prześlijcie na adres marzanna-pietrzyk@wp.pl do końca maja. Wszystkie będą umieszczone na stronie szkoły. Dla autorów najciekawszych prac - nagroda niespodzianka.


Wygenerowano w sekund: 0.09
7,929,772 unikalnych wizyt