Międzynarodowy Dzień Kropki

Po raz pierwszy w naszej szkole wzięliśmy udział w Międzynarodowym Dniu Kropki. Jest to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września.
Skąd się wziął Międzynarodowy Dzień Kropki?
Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Pomysł obchodzenia międzynarodowego dnia kropki ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość uczniów oraz zachęcać ich do tworzenia. Opowiadanie z książki “The Dot” stała się inspiracją dla wielu i dzięki temu w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach.
Najpierw więc obejrzeliśmy krótki film o Vashti, a potem uczniowie spróbowali swoich sił w nowatorskich ćwiczeniach do rozwijania wyobraźni przestrzennej pt. Punktowce, bawili się zabawką edukacyjną „Zakręcone druciki” oraz tworzyli różne obrazy z kropek/zdjęcia w galerii/
Obchody International Dot Day to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów, spróbowania swoich sił w różnych dziedzinach, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent!

Tekst: I.Duda