X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

X  ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.
Pomysłodawcą akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia jest Andrzej Grabowski, założyciel Wydawnictwa Karty Grabowskiego. Wielki pasjonat niecodziennego nauczania-uczenia się matematyki.
W naszej szkole cały tydzień przypominaliśmy tabliczkę mnożenia. Uczniowie wykonali wspaniałe plakaty i wierszyki promujące naukę liczenia, którymi udekorowali szkolne korytarze i kolorowe balony z wypisanymi działaniami tabliczki mnożenia.
W klasach IV-VIII uczniowie zmierzyli się z grą „Tabliczka Mnożenia na Czas”, grali w Domino Matematyczne, Karty Grabowskiego a Szymon i Patrycja zorganizowali egzamin dla uczniów klas IV-VIII pod hasłem „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”! Akcja angażowała nie tylko uczniów, ale też nauczycieli i rodziców. Wszystkie te działania wzbudziły wiele pozytywnych emocji, Święto Tabliczki Mnożenia było okazją nie tylko do wspólnej zabawowej formy uczenia się matematyki ale także do sprawdzenia umiejętności matematycznych nauczycieli i rodziców :). Zdjęcia w galerii.

Tekst : I.Duda, A.Wierzchowska