Czytanie to podstawa!

Czytanie to podstawa! chcesz odnieść sukces w szkole i w życiu? CZYTAJ... Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu PoczytajMy realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i kilkadziesiąt szkół w całej Polsce. Jego celem jest rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci. Mamy już kilka pomysłów i wkrótce je wszyscy poznacie..
Do zobaczenia w bibliotece.

Tekst: B. Śpiewak

DBI - podsumowanie

Podczas tegorocznych obchodów DBI - Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie przypomnieli sobie jak bezpiecznie i rozsądnie korzystać z Internetu. Uczniowie klas II - V w formie plakatu konkursowego zilustrowali hasło przewodnie tegorocznych obchodów:"Działajmy razem", a uczniowie klas VI - VIII wzięli udział w konkursie wiedzy o bezpiecznym korzystaniu z sieci. Wśród plakatów wyróżniona została praca Kuby Ciołka, a największą wiedzą o internacie wykazali się Szymon Kowalczyk(I m-ce), Zuzia Celejewska(II m-ce) i Adam Banaszek(III m-ce). Gratulujemy! Zdjęcia w galerii.

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji dotyczących egzaminu ósmoklasisty.

Spotkanie z doradcą zawodowym

Spotkanie z doradcą zawodowymW ramach współpracy międzyszkolnej klasy 7 i 8 spotkały sie dziś z doradcą zawodowym ZS Nr 1 im. Cypriana Kamila Norwida w Świdniku. Tematem spotkania były zawody przyszłości.

Cel - Rozwój

W piątek uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez pana Pawła mgr socjologii, Instruktora Akademii Młodzieżowej Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Temat warsztatów: Cel – Rozwój. Na warsztatach poruszane zostały tematy: trema i stres, asertywność, planowanie, wyznaczanie i realizacja celów, pewność siebie. Przygotowana prezentacja, podawane przykłady były bardzo interesujące dla uczniów, chętnie brali oni udział w dyskusji i różnych ćwiczeniach np. jak radzić sobie ze stresem.

Tekst: I. Duda

Zmiana planu lekcji

Uwaga! Od 25 lutego następuje zmiana planu lekcji. Proszę zapoznać się z aktualnym planem.

Rekrutacja do szkoły

Informacja na temat rekrutacji do szkoły w roku szkolnym 2019/2020 znajduje się w DOKUMENTACH SZKOLNYCH.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami z konferencji "Rodzic pierwszym doradcą zawodowym ucznia"

Zabawa karnawałowa

Kolejna zabawa karnawałowa już za nami. Jak zwykle były tańce, konkursy i pyszne jedzonko. Królową balu została w tym roku Zuzia Wawszczak, a królem Szymon Niedźwiedź. Gratulujemy! Zdjęcia z imprezy obejrzycie w galerii.

Podróż w czasie

Udało nam się przenieść do antycznej Grecji, gdzie rządzili bogowie olimpijscy, a greckie armie toczyły zwycięskie bitwy. A wszystko to za sprawą prawdziwego Greka - hoplity i naszych rodzimych bogów olimpijskich z klasy V, którzy łaskawie zeszli z Olimpu do nas, zwykłych śmiertelników. Były pokazy pojedynków, poznanie kultury greckiej i udział w uczcie z naszymi bogami. Wspomnienia utrwalono na zdjęciach. Zapraszamy do obejrzenia.

Tekst: A. Ciechan

Jump XXL

29 stycznia wybraliśmy się do parku trampolin w Lublinie. Zabawa była przednia. Wszystkim podobały się trampoliny, baseny z gąbkami, wielka dmuchana poducha, lina do przechodzenia, klocek do walk gladiatorów i tor Ninja. Bardzo dziękujemy panu Michałowi i pani Ani, ze zgodzili się z nami pojechać.

Tekst: SU sekcja dziennikarsko - plastyczna