Wycieczka do Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady na Majdanku w Lublinie

Dnia 11 czerwca 2019 r. uczniowie z klas siódmej i ósmej naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do byłego Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady na Majdanku w Lublinie. Uczniowie przeszli całą drogę męczeństwa wielu tysięcy ofiar tego obozu. Zgromadzone eksponaty muzeum i opowieści przewodnika wywarły na uczestnikach wielkie wrażenie. Uczniowie swoim godnym i kulturalnym zachowaniem a także zapaleniem znicza w Mauzoleum dali wyraz szacunku wszystkim ofiarom Majdanka.

Tekst: M. Pietrzyk

BEZPIECZNA SZKOŁA

Drodzy rodzice, prosimy o zapoznanie się z dokumentem „BEZPIECZNA SZKOŁA. ZAGROŻENIA I ZALECANE DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE W ZAKRESIE BEZPIECZEŃSTWA FIZYCZNEGO I CYFROWEGO UCZNIÓW”, który znajduje się w zakładce DOKUMENTY SZKOLNE oraz na stronie https://bezpiecznaszkola.men.gov.pl/tematy/reagujemy-w-sytuacjach-nadzwyczajnych/dzialania/. Dokument zawiera zbiór rekomendacji dotyczących działań profilaktycznych związanych z ryzykiem wystąpienia zagrożeń bezpieczeństwa w szkole.

Dzień Dziecka

Dzień DzieckaAnimacje i zabawy, dmuchańce, rajd rowerowy, ognisko, plac zabaw, dyskoteka, pokazy strażackie - to tylko część atrakcji przygotowanych z okazji Dnia Dziecka. Dzisiaj każdy uczeń mógł wybrać coś dla siebie i spędzić aktywny poniedziałek.

Zawody pływackie

Zawody pływackieSzczęśliwe okazały się dla naszych reprezentantów Gminne zawody pływackie w Mełgwi, które odbyły się 31.05.20019. Udało się zdobyć worek medali. Reprezentacja Szkoły w Podzamczu:
- Aleksandra Pawłowska dwa II miejsca st. grzbietowy, st. dowolny
- Andżelika Gałgan dwa III miejsca st. grzbietowy, st. dowolny
- Krzysztof Matysiak III miejsce st. grzbietowym
- Szymon Niedźwiedź I miejsce st. dowolnym, II miejsce st. grzbietowy
- Marcelina Taracha, Patrycja Niedźwiedź, Wiktoria Gil, Maja Dyzma, Jakub Ciołek.
Wszystkim Uczestnikom Serdecznie Gratulujemy
Zdjęcia w galerii.

Tekst: M. Chyliński

"Moc szkoły"- czyli szkoła w Podzamczu na falach eteru

Podobnie jak inne szkoły gminy Mełgiew, SP w Podzamczu wzięła udział w projekcie unijnym „Rozwój kompetencji kluczowych uczniów z gminy Mełgiew”. Podsumowanie efektów pracy w projekcie stało się tematem audycji radiowej z udziałem uczniów, nauczycieli i rodziców, nagranej przez redaktorów Radia Lublin w szkole, a następnie także z udziałem pani Wójt oraz przedstawicielki Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie - w siedzibie radia. Program zawierał fragmenty zajęć, wypowiedzi uczniów, nauczycieli i rodziców oraz opowieść dyrektor szkoły Anny Ciechan o historii pałacu i jego właścicielach. Audycji można było wysłuchać w sobotę 25 maja. W ten sposób szkoła nasza promowała nie tylko samą siebie, ale i gminę, a ta niezwykła przygoda z radiem dała uczniom okazję do poznania kulis pracy tego medium. Audycji wysłuchacie tutaj.

Tekst: M. Kalinowska - Czul

Szkolna wycieczka

Niesprzyjająca aura nie przeszkodziła śmiałkom z Podzamcza i Jackowa w odkrywaniu ciekawych zakątków Polski i Czech. Odwiedziliśmy między innymi Wrocław, Pragę, Skalne Miasto i Wodospad Kamieńczyka, gdzie po raz pierwszy w życiu mogliśmy porzucać śnieżkami w maju!

Gminne zawody w piłkę siatkową

Gminne zawody w piłkę siatkowąDnia 07.05.2019r. odbyły się zawody gminne w piłkę siatkową drużyn mieszanych. Podczas zawodów reprezentantami naszej szkoły byli uczniowie:
Zuzanna Wawszczak, Angelika Gałgan, Aleksandra Pawłowska, Adam Banaszek, Filip Bielecki, Arkadiusz Bognacki, Zuzanna Celejewska, Paulina Kowalska, Weronika Serafin .
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy za postawę Fair Play podczas zawodów oraz za zajęte miejsce w zawodach.
Tekst: M. Chyliński

Wycieczka

W piątek 10 maja klasa 2, 4 i przedszkole wyruszyły do Fajsławic, aby zdobyć umiejętność pieczenia pizzy. Najpierw był film o historii tej lubianej potrawy, która zaczyna się w Grecji, a dopiero potem trafia do Włoch. Potem były zajęcia praktyczne, każdy zrobił swoją pizzę, a pani ją upiekła. Pychota! A potem szaleństwo zabawy, zobaczcie na zdjęciach.
Tekst: B. Śpiewak

KONSTYTUCJA 3 MAJA

Jak co roku przypomnieliśmy ważne i radosne wydarzenie, uchwalenie KONSTYTUCJI 3 MAJA.
Była to druga na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych, ustawa zasadnicza. Jej twórcy pragnęli, aby Polska była wolnym, sprawiedliwym i silnym krajem, byli wielkimi patriotami.

Tekst: B. Śpiewak

Wiosna na plastyce

Wiosna na dobre zawitała w naszej szkole. A to za sprawą uczniów klasy 4, którzy na lekcji plastyki stworzyli przepiękne kwitnące drzewka. Zdjęcia w galerii.

Tekst: M. Woźniak - Gołąb

Szkolne spotkanie wielkanocne

W piątek cała społeczność szkolna spotkała się przy wspólnym składaniu życzeń wielkanocnych. Uczniowie piątej klasy przypomnieli nam tradycje wielkanocne, a następnie wszyscy spotkaliśmy się przy symbolicznym stole wielkanocnym. Zdjęcia ze spotkania w galerii.