VI Mikołajkowy Turniej

Dnia 5.12.2017 r w Naszej Szkole odbył się coroczny VI Mikołajkowy Turniej w Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Szkoły w Podzamczu. Uczniowie klas 4 - 7 rywalizowali ze sobą systemem pucharowym więc wiele zależało od szczęśliwego losowania. Dopisywały dobre humory i stroje mikołajkowe. W kategorii dziewcząt wygrała Zuzanna Celejewska przed drugą Pauliną Kowalską oraz trzecią Andżeliką Gałgan. Natomiast w kategorii chłopców wygrał Wojciech Pizoń przed drugim Filipem Bieleckim i trzecim Mateuszem Krzywickim.

Tekst: M. Chyliński

GMINNY KONKURS REGIONALNY

GMINNY KONKURS REGIONALNY Konkurs odbył się w ramach projektu edukacyjnego pt. „Szkolne Dni Dziedzictwa Kulturowego” organizowanego z okazji 700-lecia Mełgwi. Wśród 55 nagrodzonych znaleźli sie również przedstawiciele naszej szkoły. Nagrodzeni zostali: Natalia Malendowska, Natasza Sochalec, Aleksandra Pawłowska, Andżelika Gałgan. Wyróżnienie otrzymał Remigiusz Kowalski. Gratulujemy!

Andrzejki

AndrzejkiZa nami kolejny wieczór andrzejkowy pełen wróżb, magii i dobrej zabawy. Jak wyglądał zobaczycie w galerii.

Wycieczka do fabryki bombek

Święta Bożego Narodzenia zawsze kojarzą się z choinką, a jeśli choinka to i bombki. 30.11 wybraliśmy się do fabryki bombek w Nowej Dębie. Mieliśmy okazję zobaczyć na własne oczy proces powstawania bombek począwszy od wydmuchiwania kształtu poprzez zabarwianie i zdobienie. Oczarowani kształtami i kolorystyką tych ozdób spróbowaliśmy ozdabiać bombki według własnych pomysłów. Odwiedziliśmy też Sandomierz. W lochach zbrojowni, historyczny wojownik w sposób bardzo współczesny przekazał nam kawałek historii tego pięknego miasta. Sami też wcielaliśmy się w role bohaterów legendy o Halince.

Tekst: A. Wilczyńska

Święto Misia

W Święcie Misia wzięły udział wszystkie młodsze dzieci razem z przedszkolakami. Dzieci przywitały się razem ze swoimi pluszakami. Ilustracja ruchowa tekstu o misiach rozpoczęła zabawę. Tańczyliśmy ze śpiewem przy piosence ,,Jadą, jadą misie". Były zagadki o misiach. Nie wszystkie dzieci słyszały o misiu Coralgolu. Po tej zabawie przyszedł czas na konkursy sprawnościowe: wyścigi z misiem, wkładanie klocków ,,misiową łapką" i kto pierwszy zliże miód. W konkursie wiedzy o zwyczajach niedźwiedzi wzięły udział wszystkie dzieci. Zaprezentowały one wiersze i piosenki o misiach również w języku angielskim. Razem z misiami zjedliśmy zdrowe przekąski i napoje przygotowane przez mamę Agatki Pucek. Spotkanie wpisało się w akcję ,,Śniadanie daje moc". Zdjęcia w galerii.

Tekst: E. Słomka

Zaproszenie na warsztaty

Lekcja muzyki

Lekcja muzykiZa nami kolejna nietypowa lekcja muzyki z muzykami Filharmonii Lubelskiej. Jak wyglądała zobaczycie w galerii.

Bądź życzliwy w swej naturze, bo życzliwi żyją dłużej!

W dniach 20 - 24 listopada nasza szkoła obchodziła Tydzień Życzliwości. W ramach tej akcji uczniowie mieli okazję wykazać się życzliwością wobec kolegów oraz pracowników szkoły. Poznali zasady funkcjonowania wolontariatu oraz cechy osobowości wolontariusza. Każdy dzień wyglądał inaczej za sprawą koloru ubioru. W piątek podsumowaliśmy Tydzień Życzliwości wspólnym spotkaniem, podczas którego śpiewaliśmy piosenkę o przyjaźni, wyłoniliśmy najżyczliwszych, klasy zaprezentowały własne rymowanki na temat życzliwości. Na znak życzliwości stworzyliśmy wspólny łańcuch z serc. Zdjęcia z tygodnia w galerii.

Uniwersytet Otwarty KUL

W semestrze zimowym Uczelnia zaproponowała uczniom szkół podstawowych udział w ciekawych zajęciach prowadzonych przez specjalistów. Zachęceni ofertą Uczelni postanowiliśmy wziąć udział w 3 wykładach:
1. Tajemnicze zagadki nauki: przyjacielskie zwierzaki, zwierzęta zdolne do poświęceń,
2. Jak wyhodować bakterie? – przewodnik młodego mikrobiologa,
3. Ekologiczny uczeń.
Zajęcia były prowadzone przez specjalistów – prawdziwych pasjonatów wiedzy. Tematyka zajęć, różnorodność formy - od prezentacji, logicznych zagadek, przez doświadczenia i eksperymenty sprawiły , że czas minął błyskawicznie.
"Te uniwersyteckie spotkania są wielką szansą na przyjrzenie się światu z różnych stron; są znakomitym narzędziem do odkrywania i rozwijania pasji oraz zainteresowań, również tych wykraczających poza normy szkolnej edukacji. Dodatkowo stanowią doskonałą alternatywę dla zajęć szkolnych- lekcja w murach Uniwersytetu prowadzona przez pracowników naukowych, może być dla dzieci prawdziwą edukacyjną frajdą."(cytat ze strony Uniwersytet Otwarty KUL). I tak było. Zdjęcia z zajęć w galerii.

Tekst :Izabella Duda

Najmłodsi bohaterom

W niecodziennej lekcji patriotyzmu uczestniczyli najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Przed zbliżającym się Świętem Niepodległości dzieci z klas 0 - III odwiedziły mogiłę powstańców 1863 r w lesie w Podzamczu. Wśród owianych legendą dębów zapłonęły znicze pamięci o bohaterskich obrońcach ojczyzny. "Oni walczyli, a my teraz możemy mówić po polsku" - te słowa wypowiedziane przez kilkuletniego Mateusza najlepiej pokazują patriotyzm. Pobyt przy mogile był okazją do poznania legendy o czterech dębach z książki pana L. Świetlickiego.
Dziękujemy panu leśniczemu za otwarte wrota do lasu. Fotorelacja.

Tekst: U. Gładysz

Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

Dnia 31.10.2017 odbył się etap gminny Turnieju „ Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” Uczniowie Szkoły Podstawowej w Podzamczu zajęli w nim 4 miejsce w kategorii wiekowej U - 10 chłopców. Serdecznie wszystkim dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.

Tekst: M. Chyliński