PHP-Fusion Powered Website

Zegar


Sześciolatki'

Warszawo witaj!

Warszawo witaj!

29 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Podzamczu i Szkoły Podstawowej w Mełgwi wraz opiekunkami: Katarzyną Wróbel, Moniką Woźniak – Gołąb, Magdaleną Żyszkowską i Joanną Świąder uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.
Pierwszym punktem programu była wizyta w Teatrze Palladium, gdzie widzowie oglądali a zarazem brali aktywny udział w nowatorskim spektaklu pt. Robotrons: Niepokonani Aniołowie Galaktyki- show. Nie opuszczając widowni, wyruszyli na fascynującą wyprawę promem kosmicznym, prowadzonym przez kapitan Alkionę i jej pomocnika androida Williego. Podróżując po galaktyce, stali się członkami drużyny astronautów i wypełnili niemożliwą do realizacji misję – uratowali kosmos przed zagładą...Więcej przeczytacie w rozwinięciu, a zdjęcia z wycieczki w galerii.

Konkurs Recytatorski Poezji Anny Kamieńskiej

Konkurs Recytatorski Poezji Anny Kamieńskiej

28 października uczennice naszej szkoły – Marcelina Taracha z kl. VII i Ola Pawłowska z kl. VIII przygotowane przez p. Katarzynę Wróbel wzięły udział w Konkursie Recytatorskim Poezji Anny Kamieńskiej, który miał miejsce w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mełgwi. Uczestnicy ze szkół naszej gminy zaprezentowali po dwa utwory – Anny Kamieńskiej i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Wykonawcy pięknie recytowali wiersze, które pozwoliły wszystkim przenieść się w świat wyjątkowej poezji wyzwalającej wiele emocji, wzruszeń, uśmiechu.
Po występach jury miało twardy orzech do zgryzienia, ponieważ wszyscy zaprezentowali się wspaniale i trudno było wyłonić zwycięzców. W efekcie końcowym Marcelina Taracha zajęła pierwsze miejsce a Ola Pawłowska trzecie. Dziewczęta otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.
Dla zwycięzców nie jest to jednak koniec emocji, Marcelina będzie reprezentowała szkołę w kolejnym etapie – Powiatowym Konkursie Recytatorskim Anny Kamieńskiej, który odbędzie się 07.11.2019 r. w Świdniku. Wszystkim recytatorom gratulujemy talentu i życzymy kolejnych sukcesów. Zdjęcia z konkursu w galerii.


Tekst: K. Wróbel

Ranczo Wróblówka

Ranczo Wróblówka

17 października dzieci z oddziału przedszkolnego oraz dzieci z 3 klasy, razem z wychowawcami wybrały się na Ranczo Wróblówka w Kozicach Dolnych. Tego dnia pogoda nam dopisała, a na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Do tych atrakcji należały głównie zwierzęta, m.in. kozy, kury, surykatki, wąż, koń, osiołek oraz sowa. Chętne osoby mogły przejechać się na koniu. Spędziliśmy miło czas podczas wspólnych zabaw, a także przy jedzeniu kiełbasek, ziemniaków i jabłek z ogniska. Dzieci nie chciały opuszczać tego miejsca, dlatego być może jeszcze kiedyś je odwiedzimy. Zdjęcia w galerii.


Tekst: M. Urbaś

EKO TRZECIAKI

EKO TRZECIAKIKlasa trzecia poznawała tajemnice lasu.W stworzonej przez uczniów makiecie znalazły się przykłady roślin z różnych warstw tego ciekawego ekosystemu.

Dzieci z klasy trzeciej dbają o swoje zdrowie i sami przygotowują śniadanie.
Pysznie, zdrowo, kolorowo...
To co zjadasz, ważne jest abyś zawsze był the best!
Na śniadanie, podwieczorek
By dopisał Ci humorek
Zjedz owoce i warzywa
Niech Ci zdrowia wciąż przybywa
Kilogramów zaś ubywa

Dnia 10.10.2019 odbyła się wycieczka integracyjna z elementami rywalizacji. Klasa 8 wraz z wychowawcą panem Michałem Chylińskim wybrała się na kręgle. Zabawa była udana a najlepszym zawodnikiem turnieju okazała się Andżelika Gałgan drugie miejsce przypadło Klaudii Szylak i Michałowi Kowalskiemu natomiast na ostatnim stopniu podium uplasowała się Aleksandra Pawłowska. Po wspólnej zabawie udaliśmy się do pobliskiej restauracji by wspólnie posilić się po udanej zabawie. Zdjęcia w galerii.


Tekst: M. Chyliński

Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela

"Za trud, za uśmiech, za serce - dziękujemy" - tymi słowami oraz humorystycznym występem artystycznym i grą w kalambury uczniowie naszej szkoły podziękowali swoim nauczycielom za ich pracę. Samorząd Uczniowski przygotował niezwykłą niespodziankę - medale dla wszystkich nauczycieli. Zdjęcia z uroczystości w galerii.

IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

IX  ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

4.10.2019r. - IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA. Pomysłodawcą akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia jest Andrzej Grabowski , założyciel Wydawnictwa Karty Grabowskiego. Wielki pasjonat niecodziennego nauczania-uczenia się matematyki. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.
W naszej szkole cały tydzień przypominaliśmy tabliczkę mnożenia. Uczniowie wykonali wspaniałe plakaty i wierszyki promujące naukę liczenia, którymi udekorowali szkolne korytarze. W klasach V-VIII uczniowie zmierzyli się z grą „Tabliczka Mnożenia na Czas”, grali w Domino Matematyczne, Karty Grabowskiego a Klasa III zorganizowała egzamin dla uczniów klas V-VIII pod hasłem „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”! Akcja angażowała nie tylko uczniów, ale też nauczycieli i rodziców. Wszystkie te działania wzbudziły wiele pozytywnych emocji , Święto Tabliczki Mnożenia było okazją nie tylko do wspólnej zabawowej formy uczenia się matematyki ale także wyłoniły z grona uczniów - „Ekspertów Tabliczki Mnożenia”, którym serdecznie gratulujemy! Zdjęcia w galerii.Tekst : I.Duda, U.Gładysz

Samorządność w naszej szkole

Samorządność w naszej szkole

Za nami kolejne wybory do Samorządu Uczniowskiego poprzedzone kampanią wyborczą. Pracownicy szkoły oraz uczniowie zagłosowali na swoich kandydatów. W roku szkolnym 2019/2020 samorząd reprezentować będą:

Marcelina Tarach - przewodnicząca
Zuzanna Chmiel - zastępca
Dominika Klimek - skarbnik
Natalia Malendowska - sekretarz

Tekst: M. Taracha

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2019

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2019

W tym roku akcja SPRZĄTANIE ŚWIATA przebiegała pod hasłem „NIE ŚMIECIMY – SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY". Nasi uczniowie jak zwykle włączyli się do akcji sprzątając najbliższą okolicę. Tegoroczna akcja ma na celu zwrócenie naszej uwagi na stosowanie w praktyce filozofii Zero Waste - nauczmy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów, bądźmy odpowiedzialnymi konsumentami, którzy ograniczają zaśmiecanie, zużywanie i niszczenie środowiska.

XVI Lubelski Festiwal Nauki

XVI Lubelski Festiwal Nauki

XVI Lubelski Festiwal Nauki przebiegał w tym roku pod hasłem "Nauka - technika - innowacje". Nasza szkoła jak co roku aktywnie uczestniczyła w projektach przygotowanych przez lubelskie uczelnie. Podczas projektu Robot mały, a możliwości – wielkie uczniowie poznali możliwości małego robota edukacyjnego Ozobot EVO. Warsztaty Wyrzuć sobie szóstkę z matmy były ciekawą odmianą lekcji matematyki. W czasie laboratorium Internet – jak to działa?uczniowie zapoznali się z podstawami funkcjonowania sieci komputerowych (protokoły, adresowanie i zasady działania) i po raz kolejny przekonali się że nie są anonimowi w sieci. Podczas zwiedzania Biblioteki Głównej UMCS uczniowie odwiedzili nie tylko miejsca udostępniania zbiorów, ale również poznali tzw. „drogę książki” w bibliotece, począwszy od gromadzenia, przez opracowanie do przechowywania zbiorów, czyli miejsca z reguły niedostępne dla czytelników. Wszystko gra to warsztaty muzyczne przeprowadzone przez muzyków Orkiestry św. Mikołaja. Podczas pokazu Samochodem po rolkach jak po drodze, czyli badania techniczne pojazdu w pigułce mogliśmy się poczuć jak prawdziwi inżynierowie. Tutaj i tu zobaczycie jak podczas warsztatów grała klasa 3 a zdjęcia obejrzycie w galerii.

Bezpieczna droga do szkoły

Bezpieczna droga do szkoły

Jak zwykle we wrześniu odwiedził nas pan dzielnicowy asp. sztab. Wit Libicki. Przypomniał nam na jakie zagrożenia możemy się natknąć w drodze do szkoły i jakie obowiązują nas przepisy ruchu drogowego. A wszystko to w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”

Wygenerowano w sekund: 0.51
5,569,868 unikalnych wizyt