Konsultacje

Konsultacje przedmiotowe z nauczycielami klas V-VIII
od 8 czerwca 2020r.:

08.06.2020 (poniedziałek)

9.00-10.20 matematyka - klasa 8
10.30 matematyka – pozostałe klasy

09.06.2020 (wtorek)

10.45-12.15 język polski – klasa 8
12.20 język polski – klasa 7

Dni wolne od nauczania zdalnego - 12.06(po Bożym Ciele), 16 - 18.06 (egzamin ósmoklasisty)

Dzień Dziecka - namiastka normalności

Dzień Dziecka  - namiastka normalności

W reżimie sanitarnym świętowaliśmy w tym roku Dzień Dziecka. Największym marzeniem uczniów klasy trzeciej była wspólna zabawa z rówieśnikami. Z zachowaniem odległości, częstym myciem rąk i ciągłym odkażaniem sprzętu można być bezpiecznym w swoim towarzystwie, wyrazić emocje wobec innych, pobiegać, poskakać a nawet uwolnić mydlane bańki. Do ich wytwarzania należało używać tylko rąk! Właściwa dla klimatu szkoły dziecięca radość nieśmiało zagościła w klasie trzeciej. Wszystkim Dzieciom życzymy zdrowia, mocy i radości na każdy dzień! Zdjęcia w galerii.

Tekst: U. Gładysz

Konsultacje przedmiotowe z nauczycielami klas V-VIII od 1 czerwca 2020r.:

01.06.2020 (poniedziałek)

8.30-9.15 chemia

02.06.2020 (wtorek)

9.00-10.30 matematyka - klasa 8
10.40-11.25 matematyka – pozostałe klasy
10.45-12.30 język polski – klasa 8
12.20-13.05 WOS, EBD

03.06.2020 (środa)

9.00-10.30 matematyka – klasa 8
10.45-12.30 Język angielski – klasa 8
10.30-11.15 historia, geografia

04.06.2020 (czwartek)

9.00-10.30 język polski – klasa 8
10.35-11.20 fizyka
10.00-11.20 język angielski – pozostałe klasy
11.25-12.30 język angielski – klasa 8

Powrót do szkoły i konsultacje

Lekcje zdalne 11-15.05

Drodzy uczniowie klas 5 - 8, przypominamy że od tego tygodnia kontaktujecie się ze swoimi nauczycielami przez aplikację Teams. Przypominamy jak przygotować się do codziennej systematycznej pracy z tą aplikacją: JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO LEKCJI KORZYSTAJĄC Z APLIKACJI TEAMS.

Klasy 0 i 3 kontaktują się ze swoimi nauczycielami tak jak do tej pory.
Doradztwo zawodowe klasa 7

Quizy, zagadki, krzyżówki i testy z lektur

Quizy, zagadki, krzyżówki
i testy z lektur.
Sprawdź swoja wiedzę i przekonaj się , ile pamiętasz z książek , jak dobrze znasz ich bohaterów i najważniejsze wydarzenia.
Wejdź na strony podane przy lekturach
i miłej zabawy.

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

W dniach 8-15 maja obchodzimy ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem "Zasmakuj w bibliotece". Autorem hasła jest pan Mariusz Nakielny - bibliotekarz z Bochni, który uzasadnia swój wybór w następujący sposób:
"Zasmakuj w bibliotece, bo książką warto się delektować, smakujmy słowa, ciągle i wciąż od nowa. Korzystajmy z kalejdoskopu ofert dla naszych najważniejszych gości – Czytelników, by każdy z nich znalazł w bibliotece łakomy literacki kąsek. To dla was entuzjastów literatury i kultury jesteśmy."
Tydzień Bibliotek organizowany jest od 2004 roku, czyli to już jego siedemnasta edycja. Tym razem jest to wersja online wydarzenia, które połączone jest też z Dniem Bibliotekarza obchodzonym 8 maja. Również i nasza szkolna biblioteka przyłącza się do projektu i obchodów święta. W myśl tegorocznego hasła będziemy oferować naszym czytelnikom - smakowanie literatury, słów oraz zaserwujemy łakome literackie dania książkowe w wersji online.
Zaprosiłam Was już do zabawy z lekturami.
Dzisiaj zapraszam do udziału w konkursie ,, Zostań twórcą książki- Od autora do czytelnika".
Waszym zadaniem konkursowym będzie wykonanie własnej książeczki. W książce musi się znaleźć krótki tekst Waszego autorstwa (może to być krótkie opowiadanie, wiersz, komiks, reportaż) oraz najważniejsze elementy budowy książki: okładka, grzbiet, strona tytułowa a na niej zapisany autor, ilustrator, wydawnictwo, miejsce i rok wydania.
Technika wykonania prac jest dowolna i zależy od Waszej wyobraźni, szczególną uwagę będę zwracać na Waszą inwencję twórczą.
Zdjęcia swoich książeczek prześlijcie na adres marzanna-pietrzyk@wp.pl do końca maja. Wszystkie będą umieszczone na stronie szkoły. Dla autorów najciekawszych prac - nagroda niespodzianka.

SZKOLENIE DLA RODZICÓW

Polskie Centrum Programu Safer Internet zaprasza na bezpłatne webinarium, którego celem jest zwrócenie uwagi rodziców i opiekunów na niebezpieczne kontakty online, jakie mogą być nawiązywane przez dzieci i młodzież, a także mogą prowadzić do podejmowania aktywności o charakterze seksualnym.
Podczas webinarium omówione zostaną następujące zjawiska:
- child grooming - uwodzenie dziecka przez internet,
- sextortion - szantaż intymnymi materiałami,
- sexting - rozsyłanie swoich prywatnych intymnych materiałów.

Rodzice i opiekunowie dowiedzą się jak reagować, gdy dziecko padnie ofiarą któregoś z powyższych zagrożeń,a także jak zapobiegać i rozmawiać z dziećmi i młodzieżą, aby nie podejmowali takich zachowań. Webinarium poprowadzi ekspert z zespołu Dyżurnet.pl - działającego w Państwowym Instytucie Badawczym NASK punktu kontaktowego do zgłaszania nielegalnych treści w internecie, szczególnie związanych z seksualnym wykorzystywaniem dzieci.
Spotkanie online odbędzie się 12 maja o godz. 18:00. Liczba miejsc jest ograniczona.
Zapraszamy do zapisów: https://app.evenea.pl/event/855804-2/
Pozdrawiamy,
Zespół Polskiego Centrum Programu Safer Internet

100 ROCZNICA URODZIN JANA PAWŁA II - konkurs

Lekcje zdalne 4-8.05

Drodzy uczniowie, jak wiecie nadal wdrażamy pracę z aplikacją Teams. W tym tygodniu informacje o lekcjach pojawią się jeszcze zarówno na stronie szkoły jak i na Waszych kontach w Teams, od przyszłego tygodnia będzie to już tylko aplikacja Teams. Jak przygotować się do codziennej systematycznej pracy z tą aplikacją przeczytacie w tym krótkim poradniku: JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO LEKCJI KORZYSTAJĄC Z APLIKACJI TEAMS. (ćwiczyliśmy to również na lekcjach informatyki).

oddział przedszkolny kontaktuje się prze swoją grupę na Facebooku, język angielski kl 0

Klasa 3, język angielski 3
religia kl 3