KONSTYTUCJA 3 MAJA

Jak co roku przypomnieliśmy ważne i radosne wydarzenie, uchwalenie KONSTYTUCJI 3 MAJA.
Była to druga na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych, ustawa zasadnicza. Jej twórcy pragnęli, aby Polska była wolnym, sprawiedliwym i silnym krajem, byli wielkimi patriotami.

Tekst: B. Śpiewak

Wiosna na plastyce

Wiosna na dobre zawitała w naszej szkole. A to za sprawą uczniów klasy 4, którzy na lekcji plastyki stworzyli przepiękne kwitnące drzewka. Zdjęcia w galerii.

Tekst: M. Woźniak - Gołąb

Szkolne spotkanie wielkanocne

W piątek cała społeczność szkolna spotkała się przy wspólnym składaniu życzeń wielkanocnych. Uczniowie piątej klasy przypomnieli nam tradycje wielkanocne, a następnie wszyscy spotkaliśmy się przy symbolicznym stole wielkanocnym. Zdjęcia ze spotkania w galerii.

Warsztaty wielkanocne

W tym roku podczas warsztatów wielkanocnych prowadzonych przez panią Monikę Woźniak - Gołąb wykonaliśmy przepiękne pisanki. Zobaczcie w galerii.

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

Szanowni Rodzice,
przypominamy, że warunki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych dostępne są na stronie rządowej poświęconej edukacji pod linkiem:
oraz na stronie Kuratorium Oświaty w Lublinie:
Ponadto szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji do konkretnych szkół ponadpodstawowych, dostępne są bezpośrednio w szkołach, którymi jesteście Państwo zainteresowani.
Zachęcamy do zapoznania się z informacjami i kontaktu z wybranymi szkołami.

W szkole pachnie już ciastkami,
czas się zbliża ze świętami
Czy z popcornu to baranki,
czy mazurki i pisanki,
wszystko zrobią przedszkolaki
i koledzy ich - drugaki.

Zobaczcie sami

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" Nasze uczennice Julka Pucek i Zuzia Wawszczak brawurowo przebrnęły przez gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" zajmując odpowiednio I i III miejsce. W przyszłym tygodniu dziewczynki będą reprezentować naszą gminę na szczeblu powiatowym. Gratulujemy i trzymamy kciuki! Zdjęcia z przebiegu turnieju zobaczycie tutaj.

KANGUR MATEMATYCZNY 2019

W galerii możemy zobaczyć 16 śmiałków, którzy zmierzyli się z konkursowymi zadaniami.Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie! Celem konkursu jest rozwijanie matematycznych pasji, odkrywanie talentów, upowszechnianie nawyku matematycznego myślenia. To sposób na poszerzanie horyzontów i rozbudzanie motywacji. Jestem przekonana, że udział w nim pozwoli uczniom czerpać radość z odkrywania tajników matematyki. Życzymy znakomitych wyników uczniom w międzynarodowym Konkursie:)

Tekst: I. Duda

Konkurs wiedzy prewencyjnej "Jestem bezpieczny"

27 marca 2019 r odbędą się szkolne eliminacje konkursu wiedzy prewencyjnej "Jestem bezpieczny", skierowanego do uczniów kl. IV-VI. Będzie to test. Zakres tematyczny w załączniku. Zapisy u wychowawców klas. Przykładowe testy z lat poprzednich znajdziecie tutaj.

Tekst: M. Woźniak - Gołab

Zbiórka darów na loterię

Trwa zbiórka darów na loterię, której celem będzie pomoc pieskom z KRZESIMOWA. Schronisko już za parę miesięcy będzie zlikwidowane, a co z biedakami, które tam żyją? Możemy im pomóc dając dom, albo chociaż finansując leczenie i sterylizację, bo to pierwszy krok do adopcji. Nie bądźmy obojętni na psi los. W loterii każdy los będzie wygrany. Można przynosić jako fanty słodycze, zabawki, książki.

Tekst: B. Śpiewak