PHP-Fusion Powered Website

Zegar


Sześciolatki'

Gwiazdkowa Niespodzianka Dla Dzieci Z Ukrainy

Gwiazdkowa Niespodzianka Dla Dzieci Z Ukrainy

Akcja Gwiazdkowej Niespodzianki w Podzamczu stała się już tradycją w naszej szkole. Po raz kolejny kolorowe paczki zrobione przez naszych uczniów trafią do rąk dzieci na Ukrainie. Akcja GN rozpoczęła się kilkanaście lat temu za oceanem, kiedy mała dziewczynka postanowiła wraz z mamą zrobić prezent dla kogoś potrzebującego i zapakować to w pudełko po butach. Nasi uczniowie z rodzicami i nauczycielami chętnie włączyli się w tą akcję. Akcja odbywa się w okresie świąteczno - noworocznym, ma na celu propagowanie dobrych postaw chrześcijańskich, jakimi są m.in. dzielenie się z innymi, pomoc, okazywanie wdzięczności i wskazywanie na wspaniały Dar, który otrzymaliśmy od Boga – Pana Jezusa Chrystusa. My także potrafimy pomagać i chcemy dzielić się z innymi!


Tekst: I.Duda

Szkolne spotkanie wigilijne

Szkolne spotkanie wigilijne

21 grudnia 2018 roku był wyjątkowym dniem. W naszej szkole miało miejsce spotkanie opłatkowe, w którym uczestniczyli zaproszeni goście ks. kan. Dariusz Moczulewski, pani Magdalena Wójcik – wójt gminy Mełgiew, rodzice i dziadkowie oraz uczniowie i nauczyciele. Uczniowie klasy IV, V i VI pod opieką pań Beaty Rubaj i Barbary Śpiewak zaprezentowali w niezwykle interesujący sposób historię narodzin Jezusa. W nastrój tych przeżyć wprowadziły nas śpiewane przez uczniów najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki oraz dekoracje i kostiumy aktorów występujących w Jasełkach. Po części artystycznej piękne życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia złożyła pani dyrektor Anna Ciechan, a następnie ks. kan. Dariusz Moczulewski i pani Magdalena Wójcik. W miłej świątecznej atmosferze dzieliliśmy się opłatkiem i wzięliśmy udział w szkolnej Wigilii. Było bardzo miło i świątecznie.


Tekst: B. Rubaj

Mikołajki

Mikołajki

Chyba byliśmy w tym roku baaardzo grzeczni, bo odwiedził nas dzisiaj Mikołaj. Wprawdzie nie miał zbyt wiele czasu ale zostawił nam prezenty, które przekazali nam jego pomocnicy. Najpierw pan M. Chyliński wręczył dyplomy i puchary zdobyte w ramach corocznego Mikołajkowego Turnieju Tenisa Stołowego a następnie Śnieżynki z Samorządu Uczniowskiego wręczyły każdemu słodki upominek. Ciekawe czym klasa 8 sobie zasłużyła, że Mikołaj zabrał ich dzisiaj do kina...? Więcej o turnieju przeczytacie w rozwinięciu.

Turniej o Puchar Tymbarka

Turniej o Puchar Tymbarka

Dnia 3 grudnia odbyły się Eliminacje Gminne Turnieju o Puchar Tymbarka. Reprezentacja szkoły w Podzamczu w składzie: Burzak Kamila, Burzak Konrad Niedźwiedź Szymon, Stefaniak Jan, Matysiak Krzysztof, Szylak Paweł , Taracha Roman, Krzywicki Mateusz zajęła 3 miejsce. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów. Zdjęcia z eliminacji obejrzycie tutaj.


Tekst: M. Chyliński

Na Olimpie

Na Olimpie

Klasa V na lekcji historii przygotowała wspaniały pokaz bogów greckich. Był Zeus, Hera, Atena, Afrodyta i inni. Powiało wielkim światem olimpijskich bogów. Zobaczcie sami.

Andrzejki

Andrzejki

29 listopada odbyły się szkolne Andrzejki. Każda klasa przygotowywała wróżbę. Pomiędzy przepowiedniami każdy mógł pójść na salę i potańczyć przy muzyce. Dziękujemy nauczycielom, dzięki którym zabawa mogła się odbyć. Mamy nadzieję, że wszystkim humor sprzyjał i też Wam się podobało tak jak nam. Zdjęcia z zabawy tutaj.


Tekst: Sekcja dziennikarska

Warsztaty garncarskie

Warsztaty garncarskie

29 listopada odbyły się warsztaty z garncarzem. Dzieci formowały różne figurki z gliny. Pod okiem garncarza można było również wykonać ozdoby w kształcie serduszek i aniołów na kole garncarskim. Zdjęcia z warsztatów w galerii.


Tekst: K. Szylak

Tydzień życzliwości

Tydzień życzliwości

Zeszły tydzień obfitował w wiele wydarzeń związanych z tygodniem życzliwości. W poniedziałek odbyło się spotkanie na temat tolerancji. Czytaliśmy bajkę na ten temat, pisaliśmy hasła do krzyżówki. Wrzucaliśmy koraliki do pudełeczek w zależności od tego, czy czujemy się tolerowani czy nie. We wtorek wszyscy przyszliśmy w ubraniach o kolorze niebieskim. W środę trzeba było się ubrać w kolorze żółtym. W czwartek przyszliśmy ubrani w kolorze różowym, przynieśliśmy zdjęcia z uśmiechem. W piątek ubraliśmy się na kolor czerwony, był też dzień życzliwości , wrzucaliśmy miłe listy do skrzynki życzliwości. W kolejny poniedziałek odbył się finał całego tygodnia. Wszyscy przynieśliśmy swojego ulubionego pluszowego misia oraz opowiedzieliśmy o nim. Potem zrobiliśmy zdjęcie z misiami. Znów wrzucaliśmy koraliki do pudełek. Każdy dostał ciasteczko w kształcie misia. Były ogłoszone wyniki konkursu na klasę, która najbardziej angażowała się w noszenie ubrań we wskazanych kolorach. Pierwsze miejsce zdobyły klasa szósta oraz druga, drugie miejsce zdobyły nasze zerówiaczki, trzecie miejsce zdobyła klasa siódma. Zdjęcia w galerii.


Tekst: Sekcja dziennikarska

100 - lecie Odzyskania Niepodległości

100 - lecie Odzyskania Niepodległości

8 listopada o godz. 11.11. cała szkoła w Podzamczu (podobnie jak 5 milionów uczniów w Polsce) odśpiewała hymn Polski, rozpoczynając radosne obchody stulecia niepodległości.
Wszyscy od wielu dni przygotowywali się do tego wydarzenia. Odbył się turniej wiedzy historycznej, konkurs poetycki, szycie patriotycznych kokard, pieczenie ciast i ciasteczek, nauka historycznych pieśni. Uczniowie przygotowali inscenizację "Nasza niepodległość" oraz przenieśli nas w przeszłość prezentując sławne Polki, znanych wynalazców, sport, muzykę i modę dwudziestolecia międzywojennego. Przypomnieliśmy wybitne dzieła literackie - a pomogli przedstawiciele rodziców, nauczycieli i uczniów. Przedstawiono wynik plebiscytu na najpiękniejsze polskie słowo: zwyciężył "ORZEŁ".
We wspólnym śpiewaniu udział wzięli uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz gość - pan Marcin Rusak, absolwent naszej szkoły, a obecnie nowo wybrany radny gminy Mełgiew. Zdjęcia w galerii.


Tekst: B. Śpiewak

Kokardy narodowe

Kokardy narodowe

Klasa 2 przygotowała kokardy narodowe dla uczestników spotkania z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Ten patriotyczny znak ustanowiony został w roku 1831 a noszony był przez powstańców styczniowych 1863. Charakterystyczny układ barw to centralne czerwone pole z białym otokiem (symbolikę wolności objaśnia w swoim artykule Tomasz Panfil). W masową produkcję rozet zaangażowała się Pani Anna Dyzma. To dzięki jej kunsztowi krawieckiemu powstały tak piękne biało -czerwone kokardy narodowe.


Tekst: U. Gładysz

Warsztaty kulinarne

Warsztaty kulinarne

W trakcie warsztatów kulinarnych upiekliśmy 100 ciastek, wg przepisu z wiekowej książki „Kuchnia Polska”. Podczas tworzenia smakołyków należało zamienić wagę produktów z funtów na dekagramy oraz ustalić właściwą temperaturę pieczenia. Uczniowie z klas: 2, 5 i 7 ozdobili ciastka marmeladą jeżynową oraz biało czerwonym lukrem. Na stole ze słodkościami pojawił się piernik staropolski (ciasto powinno dojrzewać 6 tygodni) oraz pączki jakimi pani prezydentowa Maria Wojciechowska podejmowała swoich gości. Zdjęcia z warsztatów w galerii.


Tekst: U. Gładysz
Wygenerowano w sekund: 0.12
4,187,385 unikalnych wizyt