PHP-Fusion Powered Website

Zegar


Sześciolatki'

Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela

"Za trud, za uśmiech, za serce - dziękujemy" - tymi słowami oraz humorystycznym występem artystycznym i grą w kalambury uczniowie naszej szkoły podziękowali swoim nauczycielom za ich pracę. Samorząd Uczniowski przygotował niezwykłą niespodziankę - medale dla wszystkich nauczycieli. Zdjęcia z uroczystości w galerii.

IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

IX  ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

4.10.2019r. - IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA. Pomysłodawcą akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia jest Andrzej Grabowski , założyciel Wydawnictwa Karty Grabowskiego. Wielki pasjonat niecodziennego nauczania-uczenia się matematyki. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.
W naszej szkole cały tydzień przypominaliśmy tabliczkę mnożenia. Uczniowie wykonali wspaniałe plakaty i wierszyki promujące naukę liczenia, którymi udekorowali szkolne korytarze. W klasach V-VIII uczniowie zmierzyli się z grą „Tabliczka Mnożenia na Czas”, grali w Domino Matematyczne, Karty Grabowskiego a Klasa III zorganizowała egzamin dla uczniów klas V-VIII pod hasłem „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”! Akcja angażowała nie tylko uczniów, ale też nauczycieli i rodziców. Wszystkie te działania wzbudziły wiele pozytywnych emocji , Święto Tabliczki Mnożenia było okazją nie tylko do wspólnej zabawowej formy uczenia się matematyki ale także wyłoniły z grona uczniów - „Ekspertów Tabliczki Mnożenia”, którym serdecznie gratulujemy! Zdjęcia w galerii.



Tekst : I.Duda, U.Gładysz

Samorządność w naszej szkole

Samorządność w naszej szkole

Za nami kolejne wybory do Samorządu Uczniowskiego poprzedzone kampanią wyborczą. Pracownicy szkoły oraz uczniowie zagłosowali na swoich kandydatów. W roku szkolnym 2019/2020 samorząd reprezentować będą:





Marcelina Tarach - przewodnicząca
Zuzanna Chmiel - zastępca
Dominika Klimek - skarbnik
Natalia Malendowska - sekretarz

Tekst: M. Taracha

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2019

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2019

W tym roku akcja SPRZĄTANIE ŚWIATA przebiegała pod hasłem „NIE ŚMIECIMY – SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY". Nasi uczniowie jak zwykle włączyli się do akcji sprzątając najbliższą okolicę. Tegoroczna akcja ma na celu zwrócenie naszej uwagi na stosowanie w praktyce filozofii Zero Waste - nauczmy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów, bądźmy odpowiedzialnymi konsumentami, którzy ograniczają zaśmiecanie, zużywanie i niszczenie środowiska.

XVI Lubelski Festiwal Nauki

XVI Lubelski Festiwal Nauki

XVI Lubelski Festiwal Nauki przebiegał w tym roku pod hasłem "Nauka - technika - innowacje". Nasza szkoła jak co roku aktywnie uczestniczyła w projektach przygotowanych przez lubelskie uczelnie. Podczas projektu Robot mały, a możliwości – wielkie uczniowie poznali możliwości małego robota edukacyjnego Ozobot EVO. Warsztaty Wyrzuć sobie szóstkę z matmy były ciekawą odmianą lekcji matematyki. W czasie laboratorium Internet – jak to działa?uczniowie zapoznali się z podstawami funkcjonowania sieci komputerowych (protokoły, adresowanie i zasady działania) i po raz kolejny przekonali się że nie są anonimowi w sieci. Podczas zwiedzania Biblioteki Głównej UMCS uczniowie odwiedzili nie tylko miejsca udostępniania zbiorów, ale również poznali tzw. „drogę książki” w bibliotece, począwszy od gromadzenia, przez opracowanie do przechowywania zbiorów, czyli miejsca z reguły niedostępne dla czytelników. Wszystko gra to warsztaty muzyczne przeprowadzone przez muzyków Orkiestry św. Mikołaja. Podczas pokazu Samochodem po rolkach jak po drodze, czyli badania techniczne pojazdu w pigułce mogliśmy się poczuć jak prawdziwi inżynierowie. Tutaj i tu zobaczycie jak podczas warsztatów grała klasa 3 a zdjęcia obejrzycie w galerii.

Bezpieczna droga do szkoły

Bezpieczna droga do szkoły

Jak zwykle we wrześniu odwiedził nas pan dzielnicowy asp. sztab. Wit Libicki. Przypomniał nam na jakie zagrożenia możemy się natknąć w drodze do szkoły i jakie obowiązują nas przepisy ruchu drogowego. A wszystko to w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”

2 WRZEŚNIA wróciliśmy do szkoły

2 WRZEŚNIA wróciliśmy do szkoły

Jak co roku społeczność naszej szkoły spotkała się na uroczystym rozpoczęciu nowego roku szkolnego 2019/2020.
Pani dyrektor Magdalena Kalinowska – Czul powitała uczniów, rodziców i nauczycieli. Ożywione twarze dzieci świadczyły o radości ze spotkania z kolegami i koleżankami. Mamy nadzieję, że ten rok przyniesie wszystkim dużo radości, satysfakcji i sukcesów. Tego wszystkim życzymy!



Tekst: B. Śpiewak

Zakończenie roku szkolnego 2018/19

Zakończenie roku szkolnego 2018/19

"Każdy koniec jest nowym początkiem" - tymi słowami pożegnaliśmy bieżący rok szkolny a wraz z nim naszych absolwentów z 8 klasy. Jak wyglądał ich ostatni dzień w szkole podstawowej zobaczycie na zdjęciach, a jak wspominają czas spędzony w naszej szkole na filmie.

Wczasy w siodle

Wczasy w siodle

Dobry pomysł na wakacje to wczasy w siodle. Można aktywnie spędzić czas oraz zaprzyjaźnić się z koniem. Uczniowie naszej szkoły mieli szansę spróbować swoich sił w jeździe na kucyku. I to niezwykłym, bo konik występował wcześniej w cyrku "KORONA". Szybko zaadoptował się na szkolnym trawniku. Dziękujemy panom Pawłowi Gilowi i Stanisławowi Pokrzywie za zorganizowanie kucykowej atrakcji.

Wycieczka do Poleskiego Parku Narodowego

Wycieczka do Poleskiego Parku Narodowego

Poleski Park Narodowy to obszar obejmujący liczne bagna,torfowiska, jeziora krasowe oraz naturalne komponenty leśne bogactwem flory i fauny. W upalny dzień 11 czerwca uczniowie naszej szkoły, nie zważając na skwar i roje uciążliwych komarów wyruszyli na szlak ścieżki przyrodniczej " Dąb Dominik " eksplorując obszar Jeziora Moszne. Młodzi turyści obejrzeli również film o PPN oraz odwiedzili najmłodsze żółwiki w ośrodku ochrony żółwia błotnego. Zdjęcia w galerii.


Tekst: A. Wierzchowska

Wycieczka do Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady na Majdanku w Lublinie

Wycieczka do Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady na Majdanku w Lublinie

Dnia 11 czerwca 2019 r. uczniowie z klas siódmej i ósmej naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do byłego Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady na Majdanku w Lublinie. Uczniowie przeszli całą drogę męczeństwa wielu tysięcy ofiar tego obozu. Zgromadzone eksponaty muzeum i opowieści przewodnika wywarły na uczestnikach wielkie wrażenie. Uczniowie swoim godnym i kulturalnym zachowaniem a także zapaleniem znicza w Mauzoleum dali wyraz szacunku wszystkim ofiarom Majdanka.


Tekst: M. Pietrzyk

Wygenerowano w sekund: 0.07
5,798,042 unikalnych wizyt