PHP-Fusion Powered Website

Zegar


Sześciolatki'

Odblaskowe dzieciaki

Odblaskowe dzieciaki

Właśnie ruszyła akcja "Odblaski", w której każde dziecko z klas młodszych weźmie udział w lekcjach o bezpieczeństwie. Klasa druga otrzymała migające odblaski z Niestraszkiem. Jak czuć się bezpiecznie na drodze? Zasady zawiera wiersz ułożony przez uczniów klasy II:



Bezpieczna droga


1. Jesteś na drodze, więc włącz myślenie
Wszystkie pojazdy to nie są cienie
One realnym są zagrożeniem

2. Wędruj bezpiecznie poboczem drogi
Załóz odblaski na ręce, nogi
Zaś na wycieczkę rowerową
Weź kamizelkę odblaskową

3. Głowę zabezpiecz tęczowym kaskiem
I się zachwycaj słoneczka blaskiem
Sprawdź swój rowerek czy ma światełka
Żeby nim dalej bezpiecznie jechać

4. Nie bądź na drodze śnieżnym bałwanem
Przechodź przez jezdnię zgodnie z tym planem
Światło zielone - idziesz bezpiecznie
A gdy czerwone - to stój koniecznie

Szczegóły na stronie niestraszki.pzu.pl
Dziękujemy PZU!

Wykaz podręczników

DOBRY START

DOBRY STARTZapraszamy Państwa do zapoznania się z informacjami o świadczeniu "Dobry start"

Serdecznie zapraszamy do zapisywania dzieci na rok szkolny 2018/2019


do klasy I naszej szkoły oraz do oddziału przedszkolnego.


Zapisy w sekretariacie szkoły – osobiście lub telefonicznie


pod numerem 81-759-57-12


Karta zgłoszenia dziecka do pobrania w DOKUMENTACH SZKOLNYCH

Dnia 15 czerwca odwiedziliśmy piekarnię "Grela". Nasi uczniowie zwiedzili piekarnię i dowiedzieli się, jakie są etapy powstawania pieczywa. Mieli możliwość wykonania własnych wyrobów piekarniczych. Pan Andrzej, który zajął się naszą grupą pokazywał różne techniki wytwarzania słodkiego pieczywa. Na pożegnanie dostaliśmy prezenty w postaci cebularzy, cynamonków i kredek. Po zajęciach piekarniczych udaliśmy się do GBP w Mełgwi, gdzie czekała na nas Pani C.....z ciekawą ofertą wakacyjną: książki o bezpiecznym podróżowaniu, mapy, albumy pięknych miejsc z naszego regionu, Polski oraz świata, a także instrukcje jak podpatrywać przyrodę. Z biblioteki przeszliśmy na plac zabaw, gdzie każdy mógł wykorzystać swoje umiejętności ruchowe. Bardzo dziękujemy za możliwość uczestnictwa w ciekawych zajęciach.


Tekst: A. Wilczyńska

Zdrowie z natury

Zdrowie z natury

Jakie rośliny stosować aby pięknie wyglądać?
Czego używać w razie dolegliwości układu pokarmowego?
Jak rozwijać swoje pasje?
Na takie pytania odpowiadała farmaceutka, trener personalny i pasjonatka biegania Anastazja Gładysz. Przestrzegała młodzież przed niewłaściwym gospodarowaniem zdrowiem. Wskazywała drogę do osiągania celów. Zachęcała do rozwijania swoich pasji. „Sami odpowiadamy za swoje zdrowie i jakość życia w przyszłości” – te słowa to najlepszy drogowskaz dla młodego człowieka. Kto zapamiętał w jakich okolicznościach stosujemy skrzyp, mydlnicę lub babkę mógł posilić się świeżo upieczonym batonikiem regeneracyjnym – bez konserwantów.


Święto Żandarmerii Wojskowej

 Święto Żandarmerii Wojskowej

W dniu Święta Żandarmerii Wojskowej mieliśmy możliwość zwiedzania jednostki wojskowej w Lublinie. Wśród atrakcji było strzelanie, możliwość odbicia swoich lini papilarnych, zwiedzanie wnętrza samochodów wojskowych, spotkanie z psami., które pracują w jednostce. Miłym akcentem było jedzenie prawdziwej wojskowej grochówki. Na zakończenie mogliśmy zrobić sobie zdjęcie na czołgu. Wyrażamy wielką wdzięczność i podziękowania panu Jarosławowi Pawłowskiemu za tak mile spędzony czas. Zdjęcia w galerii.



Tekst: A. Wilczyńska

Zawody pływackie

Zawody pływackie

Już po raz siódmy odbyły się Mistrzostwa Gminy Mełgiew w Pływaniu. Zawody rozegrane zostały 28 maja 2018 roku na pływalni przy Szkole Podstawowej w Mełgwi. Wystartowało 60 zawodników i zawodniczek reprezentujących szkoły w Jackowie, Krępcu, Krzesimowie, Mełgwi i w Podzamczu.
Uroczystego otwarcia dokonał Wójt Gminy Mełgiew - Pan Ryszard Podlodowski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mełgwi-Pani Halina Załoga.
Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-IV oraz V-VII. Rywalizowano na dystansie 25 m stylem grzbietowym i stylem dowolnym. Punktem kulminacyjnym zawodów były wyścigi sztafet reprezentujących poszczególne szkoły.
Więcej o zawodach przeczytacie w rozwinięciu, a zdjęcia obejrzycie w galerii.

Najmłodsi studenci

Najmłodsi studenci

Dzięki udziałowi w projekcie „Odkryjmy świat programowania” uczniowie klasy I i III poznawali tajniki programowania oraz uczestniczyli w wycieczce do Lublina. W auli KUL miał miejsce niecodzienny wykład. Słuchacze mieli 7-8 lat zaś wykładowcy to pasjonaci tworzący roboty, z drużyny „Spice Gears” FRC5883 . Zajęcia przybliżyły w bardzo prosty sposób skomplikowane działania robotów. Niesamowita osobowość i zaangażowanie prowadzących sprawiły, że na sali wykładowej nie brakowało emocji. Długi spacer po Lublinie obfitował w atrakcje! Były fontanny i złoty koziołek, dla którego dzieci wymyśliły legendę. Podziwialiśmy kamieniczki na Starym Mieście oraz wystawę sztuki współczesnej. Upał ostudziły pyszne lody. Zdjęcia w galerii .



Tekst: U. Gładysz

Ekozwierz

Ekozwierz

4 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie XVII Powiatowego Konkursu Plastycznego organizowanego przez SOSW w Świdniku. Tematem tegorocznej edycji był „Ekozwierz”. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przewidzieli nagrodę niespodziankę – film przygodowy pt. „Bella i Sebastian 3”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy IV: Dominika Klimek, Kamila Burzak, Julia Pucek oraz Zuzanna Chmiel. Zdjęcia zobaczycie tu.


Tekst: Monika Woźniak-Gołąb

Nic nie jest takie, jakie z pozoru się wydaje

Nic nie jest takie, jakie z pozoru się wydaje

Wiosenna aura sprzyja wyjazdom i zwiedzaniu ciekawych miejsc. Uczniowie klas IV-VII dzień 23 maja spędzili na Farmie Iluzji - w Parku Edukacji i Rozrywki. Wkroczyliśmy w świat na pograniczu rzeczywistości i magii. W Latającej Chacie Tajemnic mogliśmy przekonać się co się dzieje gdy podłoga jest pod kątem, a ściany mają pionowe pasy(uczucie dezorientacji i niemożności poruszania się w normalny sposób). W Muzeum Iluzji poznaliśmy zjawisko złudzenia optycznego, odkrywaliśmy tajemnicę lewitującego kranu, przeżyliśmy chwile grozy w windzie starej kopalni złota oraz odwiedziliśmy stałego jej bywalca - ubranego na biało - ducha z gitarą. Mieliśmy okazję "odlecieć " na różnego rodzaju karuzelach oraz położyć głowę na .... patelni. Dodatkowo można było pobawić się na placach zabaw i polu dmuchańców. Zdjęcia w galerii.


Tekst: A. Wierzchowska
Wygenerowano w sekund: 0.13
3,688,500 unikalnych wizyt