O tym jak unikać zagrożeń i być bezpiecznym na co dzień, przypominał nam nasz dzielnicowy asp. szt. Wit Libicki.

XIX Gminny Przegląd Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych

Podczas XIX Gminnego Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych nie mogło zabraknąć naszych artystów. Uczniowie przygotowani do występów przez swoich nauczycieli oraz GOK znaleźli się na podium zarówno w kategorii solistów jak i zespołów. Zespół SKRZATY z zerówki otrzymał wyróżnienie, Wiktoria Gil, Dominika Klimek oraz Marcelina Taracha zajęły pierwsze miejsca wśród solistów w swoich kategoriach wiekowych, a Ola Pawłowska drugie. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Fotorelacja na stronie GOK.

Dzień Babci i Dziadka

24 stycznia w sali balowej naszej szkoły gościliśmy dziadków i babcie. Z okazji ich święta wnuki przygotowały wiele atrakcji. Pokaz talentów naszych seniorów wieńczyło wręczenie oryginalnych "oskarów". Przy akompaniamencie gitary oraz pianina śpiewaliśmy biesiadne hity. W konkursach "Familiada" i "Koło fortuny" czekały na zwycięzców niezwykłe nagrody. O scenografię i catering zadbały nasze kochane mamy. Dziękujemy za miło spędzony czas.

Tekst: U. Gładysz

Chemia to nie tylko nudne wzory i teoria, chemia to także czysta magia:) Jak "czarowała" na lekcji klasa ósma zobaczycie w galerii.

Dzisiaj my uczniowie klas 7-8 wybraliśmy się do szkoły średniej na ulicę Magnoliową. Dostaliśmy zaproszenie od naszego Pana od Wos-u i Edb. Szkoła jest bardzo rozwinięta i duża, jest wiele urządzeń do wycinania i formowania. U Pana Zbyszka w laboratorium jest dużo ciekawych rzeczy takich jak: szlifierki, wkrętarki oraz maszyny do zaginania. Jest również drzewko z mandarynkami oraz papaja. Szkoła jest bardzo fajna i wiele można się tu nauczyć. Więc naszym zdaniem ta szkoła jest godna polecenia. Jak wyglądał nasz dzisiejszy dzień - nauka i zabawa w jednym zobaczycie w galerii.

Tekst: Klasa VIII

VII Noworoczny Koncert Kolęd

VII Noworoczny Koncert KolędNasze uczennice wzięły udział w VII Noworocznym Koncercie Kolęd "Kolędujmy Małemu", zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi. Zdjęcia z występów w galerii.

Gwiazdkowa Niespodzianka Dla Dzieci Z Ukrainy

Akcja Gwiazdkowej Niespodzianki w Podzamczu stała się już tradycją w naszej szkole. Po raz kolejny kolorowe paczki zrobione przez naszych uczniów trafią do rąk dzieci na Ukrainie. Akcja GN rozpoczęła się kilkanaście lat temu za oceanem, kiedy mała dziewczynka postanowiła wraz z mamą zrobić prezent dla kogoś potrzebującego i zapakować to w pudełko po butach. Nasi uczniowie z rodzicami i nauczycielami chętnie włączyli się w tą akcję. Akcja odbywa się w okresie świąteczno - noworocznym, ma na celu propagowanie dobrych postaw chrześcijańskich, jakimi są m.in. dzielenie się z innymi, pomoc, okazywanie wdzięczności i wskazywanie na wspaniały Dar, który otrzymaliśmy od Boga – Pana Jezusa Chrystusa. My także potrafimy pomagać i chcemy dzielić się z innymi!

Tekst: I.Duda

Szkolne spotkanie wigilijne

21 grudnia 2018 roku był wyjątkowym dniem. W naszej szkole miało miejsce spotkanie opłatkowe, w którym uczestniczyli zaproszeni goście ks. kan. Dariusz Moczulewski, pani Magdalena Wójcik – wójt gminy Mełgiew, rodzice i dziadkowie oraz uczniowie i nauczyciele. Uczniowie klasy IV, V i VI pod opieką pań Beaty Rubaj i Barbary Śpiewak zaprezentowali w niezwykle interesujący sposób historię narodzin Jezusa. W nastrój tych przeżyć wprowadziły nas śpiewane przez uczniów najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki oraz dekoracje i kostiumy aktorów występujących w Jasełkach. Po części artystycznej piękne życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia złożyła pani dyrektor Anna Ciechan, a następnie ks. kan. Dariusz Moczulewski i pani Magdalena Wójcik. W miłej świątecznej atmosferze dzieliliśmy się opłatkiem i wzięliśmy udział w szkolnej Wigilii. Było bardzo miło i świątecznie.

Tekst: B. Rubaj

Mikołajki

Chyba byliśmy w tym roku baaardzo grzeczni, bo odwiedził nas dzisiaj Mikołaj. Wprawdzie nie miał zbyt wiele czasu ale zostawił nam prezenty, które przekazali nam jego pomocnicy. Najpierw pan M. Chyliński wręczył dyplomy i puchary zdobyte w ramach corocznego Mikołajkowego Turnieju Tenisa Stołowego a następnie Śnieżynki z Samorządu Uczniowskiego wręczyły każdemu słodki upominek. Ciekawe czym klasa 8 sobie zasłużyła, że Mikołaj zabrał ich dzisiaj do kina...? Więcej o turnieju przeczytacie w rozwinięciu.

Turniej o Puchar Tymbarka

Dnia 3 grudnia odbyły się Eliminacje Gminne Turnieju o Puchar Tymbarka. Reprezentacja szkoły w Podzamczu w składzie: Burzak Kamila, Burzak Konrad Niedźwiedź Szymon, Stefaniak Jan, Matysiak Krzysztof, Szylak Paweł , Taracha Roman, Krzywicki Mateusz zajęła 3 miejsce. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów. Zdjęcia z eliminacji obejrzycie tutaj.

Tekst: M. Chyliński

Na Olimpie

Klasa V na lekcji historii przygotowała wspaniały pokaz bogów greckich. Był Zeus, Hera, Atena, Afrodyta i inni. Powiało wielkim światem olimpijskich bogów. Zobaczcie sami.