PHP-Fusion Powered Website

Zegar


Sześciolatki'

2 WRZEŚNIA wróciliśmy do szkoły

2 WRZEŚNIA wróciliśmy do szkoły

Jak co roku społeczność naszej szkoły spotkała się na uroczystym rozpoczęciu nowego roku szkolnego 2019/2020.
Pani dyrektor Magdalena Kalinowska – Czul powitała uczniów, rodziców i nauczycieli. Ożywione twarze dzieci świadczyły o radości ze spotkania z kolegami i koleżankami. Mamy nadzieję, że ten rok przyniesie wszystkim dużo radości, satysfakcji i sukcesów. Tego wszystkim życzymy!Tekst: B. Śpiewak

Zakończenie roku szkolnego 2018/19

Zakończenie roku szkolnego 2018/19

"Każdy koniec jest nowym początkiem" - tymi słowami pożegnaliśmy bieżący rok szkolny a wraz z nim naszych absolwentów z 8 klasy. Jak wyglądał ich ostatni dzień w szkole podstawowej zobaczycie na zdjęciach, a jak wspominają czas spędzony w naszej szkole na filmie.

Wczasy w siodle

Wczasy w siodle

Dobry pomysł na wakacje to wczasy w siodle. Można aktywnie spędzić czas oraz zaprzyjaźnić się z koniem. Uczniowie naszej szkoły mieli szansę spróbować swoich sił w jeździe na kucyku. I to niezwykłym, bo konik występował wcześniej w cyrku "KORONA". Szybko zaadoptował się na szkolnym trawniku. Dziękujemy panom Pawłowi Gilowi i Stanisławowi Pokrzywie za zorganizowanie kucykowej atrakcji.

Wycieczka do Poleskiego Parku Narodowego

Wycieczka do Poleskiego Parku Narodowego

Poleski Park Narodowy to obszar obejmujący liczne bagna,torfowiska, jeziora krasowe oraz naturalne komponenty leśne bogactwem flory i fauny. W upalny dzień 11 czerwca uczniowie naszej szkoły, nie zważając na skwar i roje uciążliwych komarów wyruszyli na szlak ścieżki przyrodniczej " Dąb Dominik " eksplorując obszar Jeziora Moszne. Młodzi turyści obejrzeli również film o PPN oraz odwiedzili najmłodsze żółwiki w ośrodku ochrony żółwia błotnego. Zdjęcia w galerii.


Tekst: A. Wierzchowska

Wycieczka do Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady na Majdanku w Lublinie

Wycieczka do Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady na Majdanku w Lublinie

Dnia 11 czerwca 2019 r. uczniowie z klas siódmej i ósmej naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do byłego Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady na Majdanku w Lublinie. Uczniowie przeszli całą drogę męczeństwa wielu tysięcy ofiar tego obozu. Zgromadzone eksponaty muzeum i opowieści przewodnika wywarły na uczestnikach wielkie wrażenie. Uczniowie swoim godnym i kulturalnym zachowaniem a także zapaleniem znicza w Mauzoleum dali wyraz szacunku wszystkim ofiarom Majdanka.


Tekst: M. Pietrzyk

BEZPIECZNA SZKOŁA

Drodzy rodzice, prosimy o zapoznanie się z dokumentem „BEZPIECZNA SZKOŁA. ZAGROŻENIA I ZALECANE DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE W ZAKRESIE BEZPIECZEŃSTWA FIZYCZNEGO I CYFROWEGO UCZNIÓW”, który znajduje się w zakładce DOKUMENTY SZKOLNE oraz na stronie https://bezpiecznaszkola.men.gov.pl/tematy/reagujemy-w-sytuacjach-nadzwyczajnych/dzialania/. Dokument zawiera zbiór rekomendacji dotyczących działań profilaktycznych związanych z ryzykiem wystąpienia zagrożeń bezpieczeństwa w szkole.

Dzień Dziecka

Dzień DzieckaAnimacje i zabawy, dmuchańce, rajd rowerowy, ognisko, plac zabaw, dyskoteka, pokazy strażackie - to tylko część atrakcji przygotowanych z okazji Dnia Dziecka. Dzisiaj każdy uczeń mógł wybrać coś dla siebie i spędzić aktywny poniedziałek.

Zawody pływackie

Zawody pływackieSzczęśliwe okazały się dla naszych reprezentantów Gminne zawody pływackie w Mełgwi, które odbyły się 31.05.20019. Udało się zdobyć worek medali. Reprezentacja Szkoły w Podzamczu:
- Aleksandra Pawłowska dwa II miejsca st. grzbietowy, st. dowolny
- Andżelika Gałgan dwa III miejsca st. grzbietowy, st. dowolny
- Krzysztof Matysiak III miejsce st. grzbietowym
- Szymon Niedźwiedź I miejsce st. dowolnym, II miejsce st. grzbietowy
- Marcelina Taracha, Patrycja Niedźwiedź, Wiktoria Gil, Maja Dyzma, Jakub Ciołek.
Wszystkim Uczestnikom Serdecznie Gratulujemy
Zdjęcia w galerii.

Tekst: M. Chyliński

"Moc szkoły"- czyli szkoła w Podzamczu na falach eteru

"Moc szkoły"- czyli szkoła w Podzamczu na falach eteru

Podobnie jak inne szkoły gminy Mełgiew, SP w Podzamczu wzięła udział w projekcie unijnym „Rozwój kompetencji kluczowych uczniów z gminy Mełgiew”. Podsumowanie efektów pracy w projekcie stało się tematem audycji radiowej z udziałem uczniów, nauczycieli i rodziców, nagranej przez redaktorów Radia Lublin w szkole, a następnie także z udziałem pani Wójt oraz przedstawicielki Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie - w siedzibie radia. Program zawierał fragmenty zajęć, wypowiedzi uczniów, nauczycieli i rodziców oraz opowieść dyrektor szkoły Anny Ciechan o historii pałacu i jego właścicielach. Audycji można było wysłuchać w sobotę 25 maja. W ten sposób szkoła nasza promowała nie tylko samą siebie, ale i gminę, a ta niezwykła przygoda z radiem dała uczniom okazję do poznania kulis pracy tego medium. Audycji wysłuchacie tutaj.Tekst: M. Kalinowska - Czul

Szkolna wycieczka

Szkolna wycieczka

Niesprzyjająca aura nie przeszkodziła śmiałkom z Podzamcza i Jackowa w odkrywaniu ciekawych zakątków Polski i Czech. Odwiedziliśmy między innymi Wrocław, Pragę, Skalne Miasto i Wodospad Kamieńczyka, gdzie po raz pierwszy w życiu mogliśmy porzucać śnieżkami w maju!

Gminne zawody w piłkę siatkową

Gminne zawody w piłkę siatkowąDnia 07.05.2019r. odbyły się zawody gminne w piłkę siatkową drużyn mieszanych. Podczas zawodów reprezentantami naszej szkoły byli uczniowie:
Zuzanna Wawszczak, Angelika Gałgan, Aleksandra Pawłowska, Adam Banaszek, Filip Bielecki, Arkadiusz Bognacki, Zuzanna Celejewska, Paulina Kowalska, Weronika Serafin .
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy za postawę Fair Play podczas zawodów oraz za zajęte miejsce w zawodach.
Tekst: M. Chyliński
Wygenerowano w sekund: 0.22
5,569,865 unikalnych wizyt