Lekcje zdalne 27 - 30.04

Office 365

Jak najszybciej aktywować swoje konto Office 365? - wejdź na swoją pocztę, otwórz wiadomość od wychowawcy i postępuj zgodnie z instrukcją na filmie:

Aktywowanie konta
Program działa poprawnie na przeglądarkach Edge i Google Chrom(bez konieczności instalacji - jak na powyższym filmie), możesz tez zainstalować aplikację w swoim smartfonie/tablecie/telefonie.

Do aplikacji Teams (program który umożliwi nam wideokonferencję całej klasy) można również zalogować się bezpośrednio ze strony teams.microsoft.com tak jak na poniższym filmie:
Logowanie bezpośrednio do Teams

Jeśli nie posiadasz na swoim komputerze żadnego pakietu biurowego to na swoim koncie możesz korzystać między innymi z takich programów jak Word, PowerPoint, Excel. (Kto regularnie uczestniczył w szkoleniu poradzi sobie bez problemu). Wszystkie stworzone przez Ciebie pliki zapiszą się w chmurze, a to oznacza, że logując się na swoje konto z dowolnego komputera z internetem będziesz miał do nich dostęp, jak np. tu:
Dostęp do pakietu biurowego

Lekcje zdalne 20 - 24.04

oddział przedszkolny kontaktuje się prze swoją grupę na Facebooku, język angielski kl 0

Klasa 3
religia kl 3
język polski kl. 8
język polski kl. 7
język polski kl. 6
język polski kl. 5
język angielski
język niemiecki
informatyka
historia
geografia
chemia
biologia
fizyka
muzyka
religia
WF
Plastyka - plik w pdf i doc to jest to samo, jeśli czytacie z pliku doc, to żeby otworzyć link skopiujcie go do przeglądarki
logopedia
Zajęcia korekcyjno - kompensacyjne dla klasy 6 - ortografia ze strony squla-ortografia
pedagog szkolny
EDB, WOS

Office 365

Drodzy Uczniowie,
otrzymacie od swoich Wychowawców dane do zalogowania na stronie Microsoft. Korzystanie z pakietu Office 365, do którego będziecie mieć bezpłatny dostęp, ułatwi Wam wypełnianie swoich obowiązków szkolnych, jak również usprawni możliwość bezpłatnego kontaktu (również poprzez wideokonferencje) z nauczycielami.
Korzystanie z pakietu nie powinno przysporzyć Wam problemów, ponieważ większość z Was brała udział w szkoleniach w ramach projektu unijnego z wykorzystania pakietu Office 365. Uczniowie, którzy sumiennie uczestniczyli w zajęciach, będą mogli w pełni wykorzystać możliwości tego narzędzia.

Lekcje zdalne 15.04 - 17.04

Konkurs Kangur Matematyczny

W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach
Komitet Organizacyjny Konkursu Kangur Matematyczny
podjął decyzję o przeniesieniu zawodów na dzień 28.05 br.

Nasze pisanki

Nasze pisankiEfektem projektu klasy III były zaskakujące w swojej formie pisanki, które obejrzycie w galerii. Wiktoria z Mają wykonały pisanki techniką decoupage. Wykorzystały piękne serwetki z kwiatowymi motywami. Weronika namalowała wzorzyste pisanki z dodatkami. Ozdoby świąteczne Kuby, aż pachną rzeżuchą. Paweł uaktywnił swoją wyobraźnię i dał pisance drugie życie – to ten żółty kurczak! Roksana zrobiła serdeczną pisankę z kolorowym wzorkiem. Patrycja do pisanek dołączyła bardzo emocjonalną rymowankę.

Pisanki leżą na stole
I myślą ciepło o szkole
Bo dzieci chcą do niej wracać
Już się nie mogą doczekać
By spotkać swoich przyjaciół
Żeby pobiegać wokół
Razem posiedzieć na ławce
Pohuśtać się na huśtawce
A teraz telefon lub kamerka
Mogą zastąpić wspólnego berka.
Pozdrawiamy Świątecznie - Trzeciaki.

W związku z nadchodzącymi świętami, zapraszamy do obejrzenia prezentacji przygotowanej przez p. M. Woźniak - Gołąb o tradycjach i obrzędach związanych ze Świętami Wielkiej Nocy: PREZENTACJA

Lekcje zdalne 6 - 8.04

Drodzy uczniowie, przysyłacie zdjęcia pięknych prac. Niestety, część z nich jest niewyraźna i wysłana nieestetycznie. Pamiętajcie o kilku zasadach:
1. fotografujemy z góry (aby uniknąć zniekształcenia), w naturalnym świetle, na neutralnym tle (gładka ściana).
2. praca powinna być wyschnięta, wyprostowana.
Poza tym, niemal w każdym telefonie jest aplikacja do obróbki zdjęć, za pomocą której można fotografię wykadrować (pozbyć się niepotrzebnego tła). Takie zdjęcia z pewnością trafią do szkolnej galerii na stronie szkoły.

Sposób fotografowania dotyczy też zdjęć notatek i ćwiczeń.

oddział przedszkolny kontaktuje się prze swoją grupę na Facebooku
Klasa 3
EDB, WOS

pedagog szkolny

Projekt "Wielkanocna palma"

Projekt "Wielkanocna palma"Klasa trzecia realizowała rodzinny projekt,,Wielkanocna palma''. Z dostępnych materiałów (głównie przyrodniczych) wykonano wyjątkowe i niepowtarzalne palmy. Zdjęcia w galerii.
Nasze palmy radość niosą!
Coraz bliżej ŚWIĘTA.
A na każdym zdjęciu gości
Buzia uśmiechnięta.
Maja z lnem zrobiła palmę,
Patrycja z bukszpanem.
Paweł dołożył żonkila,
Wiktoria zaś bazie.
Każda palma wyjątkowa
Niesie nam przesłanie!
Jest zielona - to nadzieja
W bliskie ZMARTWYCHWSTANIE!

Szanowni Państwo,
uprzejmie informuję, że od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek, 9 kwietnia i piątek, 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość, ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów.
Informacja na ten temat została opublikowana na naszej stronie https://www.gov.pl/web/edukacja/wiosenna-przerwa-swiateczna-2020-r

Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN