Dzień Bezpiecznego Internetu

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu przebiegał pod hasłem "Tworzymy kulturę szacunku w sieci". W ramach obchodów DBI uczniowie klas IV - VII brali udział w zajęciach i quizach na temat bezpieczeństwa online i pozytywnego wykorzystywania internetu, natomiast młodsi wspólnie z Sieciakami poznawali zasady bezpiecznego poruszania się po sieci.

Konkurs matematyczny Pangea 2018!

Trwa etap szkolny międzynarodowego konkursu Pangea 2018, nasi uczniowie także wzięli w nim udział. Konkurs przeprowadzany jest w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Litwie, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach i na Węgrzech. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych (klasy 4-7). Celem konkursu jest rozwijanie matematycznych pasji, odkrywanie talentów, upowszechnianie nawyku matematycznego myślenia. To sposób na poszerzanie horyzontów i rozbudzanie motywacji. Jestem przekonana, że udział w nim pozwoli uczniom czerpać radość z odkrywania tajników matematyki. Życzymy znakomitych wyników uczniom w międzynarodowym Konkursie Matematycznym Pangea!

Sukces Marcelki

Marcelina Taracha zajęła III miejsce w kategorii klas 3-5 w Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno - Językowym „ Postacie z baśni braci Grimm”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Świdniku. W konkursie wzięło udział 6 szkół z terenu naszej gminy i Świdnika. Gratulujemy!!! Jak wygląda nagrodzony album zobaczycie w galerii.

Konkurs "Wzór osobowy godny naśladowania...

Lubelski Kurator Oświaty ogłasza wojewódzki konkurs na biografie uczniów i nauczycieli – wzorów godnych naśladowania pt. „Wzór osobowy godny naśladowania. 100 życiorysów uczniów i nauczycieli na 100-lecie Niepodległej”. Konkurs adresowany jest do nauczycieli, uczniów i rodziców. Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu znajduje się na stronie kuratorium.

Zimowy Słowik

Chodź za oknami zima w pełni w szkole w Podzamczu słychać śpiew słowika. To dzięki aktorom teatru "Kto tam?" ze Świdnika. Ci pełni pasji młodzi ludzie zaprezentowali sztukę "Słowik", a następnie przeprowadzili warsztaty. Tu można było odnaleźć swój talent aktorski, okazać emocje i w radosnej atmosferze zostać gwiazdą. Zdjęcia w galerii.

Tekst: U. Gładysz

Figury niemożliwe

Uczniowie klasy VII wzięli udział w warsztatach na UMCS prowadzonych przez studentów kierunku matematyka. Tematem zajęć były Figury niemożliwe,które można uznać, ze szczególny typ złudzeń optycznych. Są to figury, które można narysować zgodnie ze wszystkimi zasadami perspektywy, ale nie można ich skonstruować w rzeczywistości. Istnieją co prawda imitujące je trójwymiarowe modele, ale właśnie one wykorzystują zasadę złudzenia optycznego. Zajęcia były prowadzone w sposób ciekawy i mogliśmy aktywnie w nich uczestniczyć ( zdjęcia w galerii). Zajęcia zostały zorganizowane w ramach projektu "Matematyka dla każdego", który jest skierowany do wszystkich pasjonatów matematyki, a szczególnie do młodzieży szkolnej różnych etapów kształcenia oraz do nauczycieli matematyki regionu Lubelskiego. Ma na celu popularyzację Królowej Nauk. Organizatorami są Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Matematycznego oraz Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS.

Tekst: I. Duda

Niech nam żyją wszystkie babcie
i dziadkowie też,
Bo bez nich jest świat markotny,
o czym dobrze wiesz,
Dlatego kochajmy, szanujmy ich,
I z serca życzenia składajmy by,
W radości i zdrowiu płynął im czas,
I byli podporą w smutku dla nas!

Tak śpiewali nasi uczniowie swoim dziadkom. Wszyscy od najmłodszych do najstarszych przygotowali dla nich coś szczególnego: wiersze, piosenki, popisy gry na pianinie, skecze, konkursy i prezenty. Popisy naszych najmłodszych wywołały łzy wzruszenia, a w konkursie telewizyjnym przygotowanym przez klasę I – dziadkowie i babcie popisywali się swoją wiedzą o serialach. I tu niespodzianka! Okazało się, że nie znali odpowiedzi na wszystkie pytania, a to moi drodzy świadczy o tym , iż więcej czasu spędzają z wnukami niż z telewizorem! Brawo! O stronę kulinarną zadbały niezawodne mamy. Pyszne, kolorowe ciasto i kawa były smakowitym dodatkiem do święta. Występ zakończył się słowami: Dzisiaj świętowaliśmy Dzień Babci i Święto Dziadziusia, o tym dniu pamięta każda wnusia. My – wasi wnukowie również pamiętamy i swoim najbliższym życzenia składamy! Zdjęcia w galerii

Podróże małe i duże

Lubimy podróżować - poznawać świat i ludzi. W progach naszej szkoły zawitał wędrowiec z muszlą św. Jakuba. Swoimi wrażeniami z tras podróżniczych podzielił się pan Wojciech Mach. Więcej o jego podróży przeczytacie na stronie liczysiepodroz.pl. O wędrówce szlakiem św. Jakuba opowiada również pan Dariusz Dragan - samotny pielgrzym ze Świdnika.

Tekst: U. Gładysz

Zabawa choinkowa

Za nami kolejna zabawa karnawałowa. Jak zwykle było dużo tańca, zabaw, konkursów, i pysznego jedzenia. Królową balu została w tym roku Marcelina Taracha, a królem Szymon Niedźwiedź. Gratulujemy! Zdjęcia z imprezy obejrzycie tutaj.

Bezpieczne ferie

O bezpieczeństwie w czasie ferii opowiadał pan policjant - dzielnicowy asp. sztabowy Wit Libicki, a uczniowie przedstawili propozycje bezpiecznych zimowych zabaw, gier w formie plakatów. Prace plastyczne wykonali: Mateusz Chmiel, Dominika Klimek, Julka Pucek, Zuzia Chmiel. Wszyscy otrzymali upominki - serdecznie gratulujemy!

Tekst: A. Wilczyńska