PHP-Fusion Powered Website

Zegar


Sześciolatki'

Zaproszenie

Aqua Lublin

Aqua Lublin

30 października odbył się wyjazd do Aqua Lublin. Zabawa była przednia. Wszyscy uczestnicy czuli się dosłownie jak ryby w wodzie. Aquapark zapewnił nam wspaniałą zabawę i świetną ochronę. Uczniowie i uczennice pływali jak zawodowcy, nurkowali w głębokiej wodzie a przede wszystkim świetnie się bawili. Po zabawie w wodzie trzeba było się posilić. Każdy zjadł coś pysznego a potem tak jak przyjechaliśmy - pociągiem, tak też pociągiem wróciliśmy do Podzamcza. W imieniu całego Samorządu Uczniowskiego chcę serdecznie podziękować naszym opiekunom: p. M. Chylińskiemu, p. Izabelli Dudzie i p. A. Wierzchowskiej oraz p. W. Zadorze, która pomogła nam zorganizować ten wyjazd. Zdjęcia z wyjazdu tutaj.


Tekst: Marcelina Taracha

Gminne Zawody w Piłce Nożnej Dziewcząt

 Gminne Zawody w Piłce Nożnej Dziewcząt

Dnia 29.10.2018r odbyły się Gminne Zawody w Piłce Nożnej Dziewcząt. Podczas turnieju wystąpiła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Podzamczu w składzie: Kamila Burzak, Wiktoria Sochalec, Zuzanna Wawszczak, Aleksandra Pawłowska, Andżelika Gałgan, Weronika Serafin, Paulina Kowalska oraz kapitan i bramkarz drużyny Zuzanna Celejewska, dzięki której w dużej mierze po wielu wspaniałych interwencjach bramkarskich udało się zdobyć bardzo dobre 3 miejsce. Dziewczęta wykazały się nie lada sprytem wygrywając 2 mecze, 2 mecze remisując i ponosząc tylko jedna porażkę. Jak wyglądały rozgrywki zobaczycie w galerii. Życzymy dalszych sukcesów sportowych. Końcowa tabela przedstawia się następująco:
1 miejsce: SP Krępiec
2 miejsce: SP Krzesimów
3 miejsce: SP Podzamcze
4 miejsce: SP Dominów
5 miejsce: SP Mełgiew
6 miejsce: SP Jacków


Tekst: M. Chyliński

Wycieczka do biblioteki

Wycieczka do biblioteki

25 października dzieci z oddziału przedszkolnego i klasa II wybrały się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Mełgwi. Czekała tam na nas pani bibliotekarka, która opowiedziała o zasadach funkcjonowania biblioteki. Dzieci miały czas na oglądanie książek, malowanie kolorowanek, wysłuchały bajek czytanych przez panią Urszulę Kowalczyk. Uczyły się również języka angielskiego poprzez program komputerowy. Za pięknie pokolorowane prace, dzieci otrzymały balony, które wykorzystały do wspólnej zabawy. Zdjęcia w galerii.


Tekst: M. Niedźwiedź

Dzień Papieski

Dzień Papieski

18 października 2018 roku zgromadziliśmy się w naszej szkole na kolejnym Dniu Papieskim. Organizując konkurs pięknego czytania tekstów o Janie Pawle II, uczciliśmy pamięć niezwykłego człowieka w dziejach Polski i świata. Człowieka, którego życie i pontyfikat zmieniły losy wielu ludzi a nawet narodów. W konkursie pięknego czytania nasi uczniowie otrzymali następujące miejsca:
I miejsce: Marcelina Taracha, Krzysztof Matysiak, Zuzanna Chmiel i Zuzanna Wawszczak
II miejsce: Dominika Klimek, Szymon Niedzwiedź
III miejsce: Kamila Burzak, Jan Stefaniak
Po rozdaniu nagród wysłuchaliśmy słów Ojca Świętego Jana Pawła II. Całość uroczystości zakończyliśmy wysłuchaniem „ Barki” zaśpiewanej przez naszych uczniów. Zdjęcia w galerii.


Tekst: Beata Rubaj

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W tym szczególnym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości postanowiliśmy uczcić to wydarzenie grą matematyczną „ 100 przykładów tabliczki mnożenia na 100 - lecie odzyskania niepodległości”. Zabawa z licznikiem i kartami angażowała zarówno uczniów jak i nauczycieli. Matematyka łączy się z muzyką: nuta, półnuta, ćwierćnuta….. to przecież ułamki! Nauka gry na instrumencie rozwija umiejętności matematyczne. Marcelina z klasy 6 zagrała nam krótki utwór muzyczny, który zaśpiewali wszyscy. „Wielcy polscy matematycy minionego stulecia” to tytuł prezentacji, którą przygotował Szymon z klasy 8.
Wiele emocji wśród uczniów wzbudziła gra w bingo matematyczne.Należało się tu wykazać dobrą znajomością tabliczki mnożenia, ale również szybkością trafień.
Na koniec nastąpiła słodka uczta przygotowana przez uczniów klasy 2 czyli
ciasteczka w matematycznej formie. Uczniowie wykonali także wspaniałe plakaty i wierszyki promujące naukę liczenia, którymi udekorowali szkolne korytarze. Był to dobry czas zabawy liczbami. Zdjęcia w galerii.


Tekst: I.Duda i U.Gładysz

Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela w naszej szkole był bardzo ciekawy i miły. Nauczyciele wraz ze swymi uczniowskimi drużynami zmagali się z różnymi przeszkodami w naszej mini zabawie "Podzamcze Express". Drużyny musiały zaliczyć wszystkie stacje, na których trzeba było wykonać zadanie, np.: ksero na czas, znajdź ściągawkę, napisz dyktando. Jak wygladała zabawa zobaczycie w galerii.
W imieniu wszystkich uczniów życzę wszystkim pracownikom naszej szkoły wszystkiego najlepszego. Dziękuję paniom M. Kosmali i M. Niedźwiedź za pomoc w organizacji tek wspaniałej zabawy.Tekst: Marcelina Taracha

W czwartek odbyła sie dyskoteka z okazji utworzenia nowej Rady Samorządu Uczniowskiego. Na dyskotece były różne zabawy, m.in.: krzesełka, taniec z miotłą. Uczniowie bawili się super!!! Nad dyskoteką czuwały panie G. Kowalczyk. M. Niedźwiedź i pan A. Mędzelewski. Bardzo dziękujemy nauczycielom za to że poświecili dla nas swój czas.


Tekst: Dominika Klimek

Rekrutacja do projektu "Nowa Jakość w edukacji"

Zaczarowany ogród

Zaczarowany ogród

12 października dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy II i IV wzięły udział w wycieczce do Ogrodu Botanicznego w Lublinie. Przywitały nas malownicze krajobrazy i przemiła pani przewodnik. Piękna, słoneczna pogoda zachęcała do spaceru alejkami ogrodu. Podczas wędrówki dzieci miały okazję dowiedzieć czym jest ogród botaniczny, czemu służą tabliczki przy roślinach i skąd pochodzi niezwykła roślinność ogrodu. Różnorodność gatunków roślin nie pozwalała na nudę. Pyszne niespotykane owoce takie jak mini kiwi, palec umarlaka czy kwaśne malutkie jabłuszka pozwoliły na chwilę zapomnienia. Dzieci miały okazję zobaczyć również wystawę lalek z całego świata oraz poznać patronkę UMCSu. Czas wycieczki minął niepostrzeżenie, zadowoleni wróciliśmy do szkoły z kolorowymi liśćmi, kasztanami, szyszkami, które zostały umieszczone w kąciku przyrody. Celem wycieczki było stworzenie bliskiego, bezpośredniego kontaktu dzieci z otaczającą przyrodą, uwrażliwienie na piękno, kolorystykę i potrzebę ochrony. zdjęcia z wyprawy w galerii.


Tekst: M. Niedźwiedź

Święto Pieczonego Ziemniaka

Święto Pieczonego Ziemniaka

Ziemniak jest ważnym elementem polskiej kuchni, składnikiem wielu potraw i zasługuje na swoje święto. Przykłady zastosowania ziemniaka pod różną postacią mieliśmy możliwość zobaczyć i skosztować podczas kolejnego już szkolnego pikniku z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka. W zorganizowaniu tej „kartoflanej uczty” pomogły nam nasze mamy i babcie. W menu znalazły się m.in. frytki, placki, zapiekanki, kulki, kluski, sałatki, a nawet pączki i babki - wszystko ziemniaczane i pyszne. Na cześć ziemniaka uczniowie napisali wierszyki i limeryki chwalące zalety tego warzywa. Ziemniaki były ponadto rekwizytami w grach i zabawach sprawnościowych oraz bohaterami plastycznego konkursu na ziemniaczanego stworka. Oczywiście było ognisko, przy którym upiekliśmy ziemniaki i kiełbaski. Spotkanie zakończyliśmy meczem siatkarskim drużyn mieszanych. Dziękujemy Rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w organizację pikniku. Zdjęcia w galerii.


Tekst: M. Kalinowska - Czul
Wygenerowano w sekund: 0.11
4,187,383 unikalnych wizyt