PHP-Fusion Powered Website

Zegar


Sześciolatki'

Historia i kultura wsi polskiej...

Historia i kultura wsi polskiej...

...to temat pokazu historycznego przygotowanego przez Grupę Artystyczną Sami Swoi. W ramach tej nietypowej lekcji historii poznaliśmy tradycyjny strój chłopski, narzędzia do pracy w polu i w domu, dowiedzieliśmy się jak budowano kiedyś chaty, jak się bawiły dzieci a także jak kiedyś wybijano monety. Taka lekcja historii „na żywo” była dla nas również świetną zabawą, co można zobaczyć na zdjęciach w galerii.

Edukacyjna wystawa budowli z klocków Lego

Edukacyjna wystawa budowli z klocków Lego

Gwiazdy sportu naturalnej wielkości, bohaterowie Star Wars, samolot Air Force One zbudowany z miliona klocków, scenki z życia i baśni - to i wiele innych mogliśmy podziwiać na największej wystawie budowli z klocków lego w Lublinie. Po obejrzeniu wystawy czekał na nas pokaz w kinie edukacyjnym oraz świetna zabawa w FUN parku czyli strefie zabaw z klockami.


Tekst: A. Wierzchowska

Ślublujemy uroczyście

Ślublujemy uroczyście

"W naszej klasie jak w rodzinie".
Te słowa najlepiej oddają klimat uroczystości ślubowania pierwszoklasistów 2017. Cała grupa wykazała się znajomością symboli narodowych, umiejętnością recytacji i śpiewu. Do braci uczniowskiej dołączyły dzieci radosne, pełne zapału i ciekawości. A przed nimi nie lada wyzwanie...To oni będą przecierać szlak nowej 8 - klasowej szkoły podstawowej. Tu odkryją swoje talenty, rozwiną zainteresowania, ukształtują swój kompas moralny i odnajdą drogowskazy ku przyszłości. Zdjęcia z uroczystości obejrzycie tutaj.


Tekst: U. Gładysz

Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Samorząd Uczniowski przygotował uroczysty apel. Naszym wspaniałym nauczycielom oraz pracownikom szkoły serdecznie podziękowaliśmy za troskę o nasze dobro. Grono pedagogiczne mogło na chwilę zapomnieć o swoich obowiązkach poprzez wcielenie się w role ucznia. Nauczyciele byli odpytywani, jak również została oceniona ich sprawność fizyczna. Zabawie towarzyszyło dużo śmiechu. Zostały również wręczone Tytuły Roku. Dziękujemy za wspaniałą zabawę i jeszcze raz życzymy dużo cierpliwości, wytrwałości oraz zadowolenia z uczniów.


Samorząd Uczniowski

Code Week

Code Week

Już po raz trzeci włączyliśmy się w obchody Code Week i w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania za pomocą gier, zabaw, obliczeń matematycznych uczyliśmy się kodować. Okazało się, że do nauki programowania można wykorzystać nie tylko komputer lecz także zwykłą kartkę papieru, kredki, krzesełka a nawet plastikowe kubeczki. Jak to wyglądało zobaczycie w galerii.

Szkolny wolontariat

Rozpoczęliśmy działania na rzecz potrzebujacych. Szczególnie dziekujemy mamom, które zrobiły pyszne i zdrowe dania z ziemniaków. To ze sprzedazy tych smakołyków uzyskaliśmy całkiem pokaźną sumę pieniędzy dla pana Kamila Misztala. Kto chciałby pomóc panu Kamilowi polecamy stronę https://zrzutka.pl/uua2tz.Tekst: U. Gładysz

Judo

Gminny Turniej Piłki Nożnej

Gminny Turniej Piłki Nożnej

Dnia 03.10.2017 Odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej w Krzesimowie pod patronatem Wójta Gminy Mełgiew. Turniej był rozgrywany w dwóch kategoriach chłopców oraz dziewcząt. Reprezentacja dziewcząt zajęła 2 miejsce natomiast chłopcy 3 miejsce. Wszystkim reprezentantom naszej szkoły serdecznie gratulujemy!!!Tekst: M. Chyliński

Święto Pieczonego Ziemniaka

Święto Pieczonego Ziemniaka

W ostatni piątek września w naszej szkole odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. W tym dniu, uczniowie, rodzice oraz nauczyciele zmierzyli się w przeróżnych ziemniaczanych konkurencjach. Rodzice przygotowali pyszności ziemniaczane oraz ognisko, przy którym piekliśmy kiełbaski. Odbyła się również akcja charytatywna na rzecz Kamila Misztala. Został rozstrzygnięty konkurs na ziemniaczanego stworka. Prace konkursowe prezentowały wysoki poziom, co zostało docenione przez jury.
Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację święta bardzo dziękujemy, zwłaszcza rodzicom - za przygotowanie potraw, przyniesienie drewna i udział we wspólnej zabawie. Fotorelacja w galerii.

Tekst: M. Niedźwiedź

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

Wybory do  Rady Samorządu Uczniowskiego

Dnia 29 września odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci przygotowali plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu. Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby do Rady SU:
Przewodnicząca: Paulina Kowalska
Zastępca Przewodniczącej: Filip Bielecki
Sekretarz: Klaudia Szylak
Skarbnik: Julia Pucek

Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy. Zdjęcia z wyborów tu.

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia z Matematycznym Zoo

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia z Matematycznym Zoo

Nasza społeczność szkolna także przyłączyła się do obchodów tego Dnia. Od rana w historycznych murach naszej szkoły słychać i widać było Tabliczkę Mnożenia. Uczniowie wykonali wspaniałe plakaty promujące naukę liczenia, którymi udekorowali korytarze szkolne. Uczniowie zagrali w specjalnie przygotowaną na ten czas grę, która została przygotowana na podstawie już znanej gry z Matematycznego Zoo - tabliczki mnożenia NA CZAS. Emocji nie brakowało, także wśród najmłodszych! Ważne jest bowiem zachęcanie od najmłodszych lat do nauki matematyki, która przecież nazywana jest nie bez przyczyny Królową Nauk!


Tekst: I. Duda
Wygenerowano w sekund: 0.13
2,268,378 unikalnych wizyt