Warsztaty wielkanocne

W tym roku podczas warsztatów wielkanocnych prowadzonych przez panią Monikę Woźniak - Gołąb wykonaliśmy przepiękne pisanki. Zobaczcie w galerii.

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

Szanowni Rodzice,
przypominamy, że warunki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych dostępne są na stronie rządowej poświęconej edukacji pod linkiem:
oraz na stronie Kuratorium Oświaty w Lublinie:
Ponadto szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji do konkretnych szkół ponadpodstawowych, dostępne są bezpośrednio w szkołach, którymi jesteście Państwo zainteresowani.
Zachęcamy do zapoznania się z informacjami i kontaktu z wybranymi szkołami.

W szkole pachnie już ciastkami,
czas się zbliża ze świętami
Czy z popcornu to baranki,
czy mazurki i pisanki,
wszystko zrobią przedszkolaki
i koledzy ich - drugaki.

Zobaczcie sami

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" Nasze uczennice Julka Pucek i Zuzia Wawszczak brawurowo przebrnęły przez gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" zajmując odpowiednio I i III miejsce. W przyszłym tygodniu dziewczynki będą reprezentować naszą gminę na szczeblu powiatowym. Gratulujemy i trzymamy kciuki! Zdjęcia z przebiegu turnieju zobaczycie tutaj.

KANGUR MATEMATYCZNY 2019

W galerii możemy zobaczyć 16 śmiałków, którzy zmierzyli się z konkursowymi zadaniami.Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie! Celem konkursu jest rozwijanie matematycznych pasji, odkrywanie talentów, upowszechnianie nawyku matematycznego myślenia. To sposób na poszerzanie horyzontów i rozbudzanie motywacji. Jestem przekonana, że udział w nim pozwoli uczniom czerpać radość z odkrywania tajników matematyki. Życzymy znakomitych wyników uczniom w międzynarodowym Konkursie:)

Tekst: I. Duda

Konkurs wiedzy prewencyjnej "Jestem bezpieczny"

27 marca 2019 r odbędą się szkolne eliminacje konkursu wiedzy prewencyjnej "Jestem bezpieczny", skierowanego do uczniów kl. IV-VI. Będzie to test. Zakres tematyczny w załączniku. Zapisy u wychowawców klas. Przykładowe testy z lat poprzednich znajdziecie tutaj.

Tekst: M. Woźniak - Gołab

Zbiórka darów na loterię

Trwa zbiórka darów na loterię, której celem będzie pomoc pieskom z KRZESIMOWA. Schronisko już za parę miesięcy będzie zlikwidowane, a co z biedakami, które tam żyją? Możemy im pomóc dając dom, albo chociaż finansując leczenie i sterylizację, bo to pierwszy krok do adopcji. Nie bądźmy obojętni na psi los. W loterii każdy los będzie wygrany. Można przynosić jako fanty słodycze, zabawki, książki.

Konkurs recytatorski

Przyszłe gwiazdy teatralnych desek i filmowych ekranów? Może tak. Nasze uczennice Aleksandra Pawłowska i Agnieszka Golianek z KONKURSU RECYTATORSKIEGO w Mełgwi wróciły w nagrodami i awansem do kolejnego etapu. W niedzielę 17 marca będą reprezentowały naszą szkołę w powiatowym konkursie w Świdniku. Trzymamy kciuki za nasze uzdolnione dziewczyny.

Czytanie to podstawa!

Czytanie to podstawa! chcesz odnieść sukces w szkole i w życiu? CZYTAJ... Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu PoczytajMy realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i kilkadziesiąt szkół w całej Polsce. Jego celem jest rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci. Mamy już kilka pomysłów i wkrótce je wszyscy poznacie..
Do zobaczenia w bibliotece.

DBI - podsumowanie

Podczas tegorocznych obchodów DBI - Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie przypomnieli sobie jak bezpiecznie i rozsądnie korzystać z Internetu. Uczniowie klas II - V w formie plakatu konkursowego zilustrowali hasło przewodnie tegorocznych obchodów:"Działajmy razem", a uczniowie klas VI - VIII wzięli udział w konkursie wiedzy o bezpiecznym korzystaniu z sieci. Wśród plakatów wyróżniona została praca Kuby Ciołka, a największą wiedzą o internecie wykazali się Szymon Kowalczyk(I m-ce), Zuzia Celejewska(II m-ce) i Adam Banaszek(III m-ce). Gratulujemy! Zdjęcia w galerii.