PHP-Fusion Powered Website

Zegar


Sześciolatki'

Sprzątanie Świata

Sprzątanie Świata

W tym roku 25 Jubileuszowe Sprzątanie Świata przebiegało pod hasłem „AKCJA- SEGREGACJA! 2 X WIĘCEJ, 2 X CZYŚCIEJ” . Nasi uczniowie jak co roku wykazali się ogromnym zaangażowaniem i uprzątnęli teren wokół szkoły.

Wytrwali w pracy i zabawie

Wytrwali w pracy i zabawie

Ćwiczeniu wytrwałości służyło budowanie kodowanej wieży przez uczniów kl. II, kolorowe kubki zdobyliśmy dzięki udziałowi w projekcie ,,Razem odkryjmy świat programowania". Te proste aczkolwiek barwne pomoce w sposób szczególny zainspirowały dzieci do tworzenia różnorodnych budowli. Działania takie pomagają w doskonaleniu wytrwałości, wytrwałości i współpracy w grupie.


Tekst: U. Gładysz

Zdrowo i radośnie

Zdrowo i radośnie

śniadanie na trawie. Po obejrzeniu dzieł sztuki zajadali się przekąskami z owoców i warzy. Zdrowemu posiłkowi towarzyszyły zabawy ruchowe z piłką oraz puszczanie baniek mydlanych przy pomocy... sznurówki.Tekst: U. Gładysz

Konkursy przedmiotowe

Informacje na temat konkursów przedmiotowych do przeczytania w DOKUMENTACH SZKOLNYCH

Samorządność w naszej szkole

Samorządność w naszej szkole

28 września 2018 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego, które były poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci prezentowali swoje postulaty wyborcze za pośrednictwem rozwieszonych plakatów. Uczniowie poprzez udział w wyborach rozwijają swoje kompetencje obywatelskie - wyrażają własne zdanie oraz angażują się w życie szkoły.
Wyniki wyborów do Rady Samorządu Uczniowskiego:
Przewodnicząca: Marcelina Taracha
Zastępca: Weronika Serafin
Sekretarz:
Gratulujemy i życzymy zrealizowania wszystkich założonych celów.
Tekst: M. Niedźwiedź

Lubelski Festiwal Nauki

Lubelski Festiwal Nauki

XV Lubelski Festiwal Nauki przebiegał w tym roku pod hasłem "Człowiek inspiracją nauki". Nasi uczniowie jak co roku aktywnie uczestniczyli w różnych projektach. Świat zmysłów za pomocą praktycznych ćwiczeń pozwolił rozszerzyć i ugruntować wiedzę dotyczącą funkcjonowania narządów zmysłów.Wirtualna przestrzeń – technologie 3D przeniósł nas w świat skanerów, drukarek, myszek i projektorów do projekcji filmów 3D oraz pokazał możliwości specjalistycznego oprogramowania 3D. Kolejny projekt pokazał nam odpowiedź na pytanie, czy działania na ułamkach można polubić? Projekt Cała prawda o Kopciuszku..., czyli na co możemy pozwolić sobie w sieci zabrał nas na rozprawę sądową, w trakcie której Kopciuszek bronił swojego dobrego imienia przed kłamliwymi informacjami rozpowszechnianymi przez zazdrosne siostry w Internecie. Zdjęcia zobaczycie w galerii.

We wtorek 18 września uczniowie 4 klasy wzięli udział w edukacyjnym wyjeździe do Lublina. Pierwszym etapem wycieczki była lekcja muzealna „Tajemnice zamku lubelskiego” , podczas której poznaliśmy najstarsze zabytki wzgórza zamkowego: średniowieczną wieżę obronno-mieszkalną oraz Kaplicę Trójcy Świętej. Była to wspaniała lekcja historii i plastyki, przybliżająca charakter architektury powstałej za czasów panowania Kazimierza Wielkiego oraz Władysława Jagiełły.
Następnie udaliśmy się do Medycznego Studium Zawodowego, gdzie uczestniczyliśmy w ćwiczeniach „Na ratunek! Pierwsza pomoc w nagłych zdarzeniach”. Tutejsza młodzież, posiłkując się pokazem slajdów, filmami i instruktażem na manekinie, omówiła tzw. łańcuch ratunkowy. Podzieleni na grupy mogliśmy sami poćwiczyć RKO* oraz ułożenie osoby poszkodowanej w tzw. pozycji bocznej bezpiecznej. Na koniec studenci przybliżyli kierunki kształcenia studium, podkreślając jak ważne jest - już od najmłodszych lat - uczenie się biologii, fizyki i chemii. Pokazy zostały zorganizowane w ramach XV Lubelskiego Festiwalu Nauki „Człowiek inspiracją nauki”.

*Zespół czynności stosowanych u poszkodowanego, u którego wystąpiło podejrzenie nagłego zatrzymania krążenia (ustanie czynności serca z utratą świadomości i bezdechem).


Tekst: M. Woźniak - Gołąb

TRADYCJA I NOWOCZESNOŚĆ ...

TRADYCJA I NOWOCZESNOŚĆ ...

...czyli nowy rok szkolny w Szkole Podstawowej w Podzamczu.
W wyposażonej nowocześnie i kompleksowo placówce rozpoczęli rok szkolny uczniowie w Podzamczu. We wszystkich klasach pojawiły się tablice interaktywne, multimedialne rzutniki, drukarki, xero i skanery. Urządzenia te są połączone z laptopami a w całym budynku działa sieć wi-fi.
Co to oznacza dla ucznia? W każdej chwili może zobaczyć obrazy z całego świata, kontynenty i oceany, muzea, galerie sztuki, maszyny i urządzenia. Nauczy się korzystać z bogatych zasobów Internetu, aby poszerzać wiedzę, rozwijać zainteresowania i pasje. Zobaczy, że komputer daje większe możliwości niż tak lubiane przez uczniów gry. Bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci stanie się umiejętnością wszystkich naszych uczniów.
Stało się to możliwe dzięki zapewnieniu przez władze gminy udziału w dwu projektach unijnych skierowanych dla szkół: NOWA JAKOŚĆ W EDUKACJI i ROZWÓJ KOMPETENCJI KLUCZOWYCH UCZNIÓW Z GMINY MEŁGIEW. Więcej o projektach w rozwinięciu.

Wspólnie czytamy "Przedwiośnie"

 Wspólnie czytamy "Przedwiośnie"

Uczniowie klasy VIII włączyli się do zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Mełgwi narodowego czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Jak przebiegało spotkanie przeczytacie i zobaczycie na stronie SP w Mełgwi.

Odblaskowe dzieciaki

Odblaskowe dzieciaki

Właśnie ruszyła akcja "Odblaski", w której każde dziecko z klas młodszych weźmie udział w lekcjach o bezpieczeństwie. Klasa druga otrzymała migające odblaski z Niestraszkiem. Jak czuć się bezpiecznie na drodze? Zasady zawiera wiersz ułożony przez uczniów klasy II:Bezpieczna droga


1. Jesteś na drodze, więc włącz myślenie
Wszystkie pojazdy to nie są cienie
One realnym są zagrożeniem

2. Wędruj bezpiecznie poboczem drogi
Załóz odblaski na ręce, nogi
Zaś na wycieczkę rowerową
Weź kamizelkę odblaskową

3. Głowę zabezpiecz tęczowym kaskiem
I się zachwycaj słoneczka blaskiem
Sprawdź swój rowerek czy ma światełka
Żeby nim dalej bezpiecznie jechać

4. Nie bądź na drodze śnieżnym bałwanem
Przechodź przez jezdnię zgodnie z tym planem
Światło zielone - idziesz bezpiecznie
A gdy czerwone - to stój koniecznie

Szczegóły na stronie niestraszki.pzu.pl
Dziękujemy PZU!

Wykaz podręczników

Wygenerowano w sekund: 0.12
4,187,529 unikalnych wizyt