KOMUNIKAT KURATORIUM OŚWIATY

KOMUNIKAT KURATORIUM OŚWIATYProsimy o zapoznanie się z komunikatem Kuratorium Oświaty w sprawie bezpieczeństwa zdrowotnego szkoły, są tam też adresy stron, na których dostępne są informacje o koronawirusie

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole

Większości z nas, luty kojarzy się przede wszystkim z walentynkami oraz czasem karnawałowych zabaw. Mało kto wie jednak, że 21 lutego obchodzimy, określany także mianem Międzynarodowego Dnia Dziedzictwa Językowego. Ten dzień przypomina nam o roli i miejscu języka polskiego w życiu każdego Polaka. Każdy z nas zatem odpowiada za naukę języka polskiego i powinien zadbać o jego poprawność. Uczyć się nowych słów, ich znaczeń, a także poprawnie je pisać i wymawiać. Bo poprzez język budujemy swoją tożsamość, szukając odpowiedzi na pytanie, kim jesteśmy.
W naszej szkole także obchodziliśmy ten szczególny dzień. Nauczyciele przeprowadzili działania mające na celu podkreślenie rangi języka ojczystego, jego znaczenia w życiu każdego człowieka. Przekazali najważniejsze informacje na temat święta oraz zadawali pytania dotyczące wiedzy o języku. Trzecioklasistom zagadki zadawała Zuzia Celejewska, która przyszła odwiedzić swoją byłą szkołę. Dzieci doskonale bawiły się i kształtowały świadomość językową.
Każdy uczeń naszej szkoły już wie, że warto pięknie i poprawnie mówić oraz pisać, ponieważ nasz język świadczy o nas.

Tekst: K. Wróbel

Od 19.02.2020 r. zmiana planu lekcji.

Nowy plan dostępny tutaj

Gminna Spartakiada Klas I-III

Klasa 3 zajęła trzecie miejsce w zawodach turniejowych. Najwięcej punktów zdobyliśmy w konkurencji króla strzelców. Dużo emocji dała nam zabawa w pociąg. Cieszymy się z nagrody jaką jest piękna, żółta piłka. Zdjęcia z zawodów w galerii.

Klasa III

ZAWODY REJONOWE TENIS STOŁOWY DRUŻYNOWY CHEŁM 06.02.2020r.

Reprezentacja szkoły w Podzamczu miała możliwość rywalizacji z najlepszymi tenisistami stołowymi w województwie. Chłopcy po dwóch przegranych meczach zajęli IX miejsce. Dziewczęta natomiast wygrały dwa mecze i dwa mecze przegrały zajmując bardzo wysokie V miejsce. Serdeczne Gratulacje dla reprezentantów szkoły. Zdjęcia z zawodów w galerii.

Tekst: M. Chyliński

Karnawałowe szaleństwa

W czasie tegorocznej zabawy choinkowej animatorem była pani Małgosia - nasz szkolny pedagog. Wszyscy, od zerówki do klasy ósmej, dostali się do „Krainy Zabawy” pokonując tajemniczy tunel. Wśród tanecznych przebojów królowała „Eluwina”. Radosnych uczestników pochłaniały zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej, starych gazet czy olbrzymich kolorowych gatek. Pomimo braku śniegu zorganizowano drużynowy konkurs na super bałwana oraz wielką bitwę na papierowe śnieżki. Dzięki animacjom zarówno nastolatki jak i maluchy przeżyły emocjonujące chwile. Zdjęcia w galerii.

Tekst. Ula G. i Iza D.

Dodatkowe płatne zajęcia nauki pływania

Ruszają dodatkowe płatne zajęcia nauki pływania dla dzieci z terenu gminy Mełgiew. Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt ze Szkołą Podstawową w Mełgwi: 81 504 93 03 lub z Gminnym Przedsiębiorstwem Komunalnym: 81 467 05 51. Formularze zgłoszeniowe są do pobrania w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Mełgwi lub w siedzibie Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Mełgwi. W załączeniu regulamin dla zainteresowanych.

Rekrutacja do szkoły

Informacja na temat rekrutacji do szkoły w roku szkolnym 2020/2021 znajduje się w DOKUMENTACH SZKOLNYCH.

20 Przegląd Kolęd Pastorałek i Zespołów Kolędniczych

Dziś podczas 20 Przeglądu Kolęd i Pastorałek nasze uczennice z klasy 3 przygotowane przez panią E. Stoczkowską zajęły 2 miejsce, natomiast Wiktoria Gil pierwsze w kategorii solistów. Ich występ obejrzycie tutaj, zdjęcia z przeglądu na stronie GOK. Gratulujemy!

Spotkanie z doradcą zawodowym

W ramach współpracy międzyszkolnej klasa 8 spotkała się z nauczycielami ZS Nr 1 im. Cypriana Kamila Norwida w Świdniku. Uczniowie poznali ciekawe możliwości wyboru dalszej drogi kształcenia.

SREBRNI W POWIECIE

Wielkim sukcesem zakończyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców które odbyły się 28.01.2020r. w Bystrzejowicach. W kategorii chłopców było 6 drużyn, u dziewcząt 3 drużyny. Reprezentacja szkoły w Podzamczu zajęła drugie miejsca w obu kategoriach tym samym awansowała na zawody Rejonowe. Serdecznie gratulujemy uczestnikom i życzymy powodzenia na zawodach Rejonowych. Szczegółowe wyniki w rozwinięciu, a zdjęcia w galerii.

Tekst: M. Chyliński