PHP-Fusion Powered Website

Zegar


Sześciolatki'

Laser City

Laser City

23.01.2018 uczniowie naszej szkoły wybrali sie na nietypową lekcję wychowania fizyczneo do Laser City. Uczniowie rozgrywali gry drużynowe w laserowego paintballa , co dało im wiele radości. Oby więcej takich lekcji! Zdjęcia w galerii.
Tekst: M. Chyliński

Gwiazdkowa Niespodzianka

Akcja Gwiazdkowej Niespodzianki w Podzamczu stała się już tradycją w naszej szkole. Dzisiaj prezenty trafiły do uczniów i do najmłodszych - przedszkolaków, sprawiając wszystkim wiele radości. Po raz kolejny kolorowe paczki zrobione przez wolontariuszy z krajów zza zachodniej granicy trafiły do nas. Akcja GN rozpoczęła się kilkanaście lat temu za oceanem, kiedy mała dziewczynka postanowiła wraz z mamą zrobić prezent dla kogoś potrzebującego i zapakować to w pudełko po butach. Akcja odbywa się w okresie świąteczno -noworocznym, ma na celu propagowanie dobrych postaw chrześcijańskich, jakimi są m.in. dzielenie się z innymi, pomoc, okazywanie wdzięczności i wskazywanie na wspaniały Dar, który otrzymaliśmy od Boga - Jezusa Chrystusa. Przed świętami nasi uczniowie wraz z rodzicami zrobili paczki dla dzieci z Ukrainy. My także potrafimy pomagać i dzielić się z innymi.


Tekst: I.Duda

Mój projekt na pocztówkę z Mełgwi

Mój projekt na pocztówkę z MełgwiUczennica naszej szkoły Natalia Malendowska zajęła II miejsce w gminnym konkursie "Mój projekt na pocztówkę z Mełgwi". Serdecznie gratulujemy!!!

Szkolne spotkanie wigilijne

Szkolne spotkanie wigilijne

Dziś, jak co roku, spotkaliśmy się na wspólnej szkolnej Wigilii. Obejrzeliśmy „Jasełka”, a rodzinną atmosferę dopełniał dźwięk kolęd. Zdjęcia w galerii.

Święta tuż, tuż...

Święta tuż, tuż...

W ubiegły wtorek uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach wyplatania bożonarodzeniowych gwiazd z papierowej wikliny.
19 grudnia zapraszamy do wspólnej zabawy z wiórami osikowymi – tym razem będziemy tworzyć choinki.


Tekst: M. Woźniak - Gołąb

Moja Gmina Mełgiew- moja mała Ojczyzna

Moja Gmina Mełgiew- moja mała Ojczyzna

12 grudnia nastąpiło podsumowanie projektu edukacyjnego „Moja Gmina Mełgiew- moja mała Ojczyzna”, który w swoim założeniu wpisywał się w obchody 700 – lecia Mełgwi. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście oraz pan wójt Ryszard Podlodowski. Przez miesiąc grupy uczniów pod opieką nauczycieli pracowały nad zadaniami związanymi z różnymi dziedzinami. Efekty poznaliśmy na wspólnym spotkaniu. Grupa filmowa nagrała promocyjny film „Wycieczka po Mełgwi – stolicy naszego regionu”. W filmie uczniowie zaprezentowali najważniejsze miejsca Mełgwi. Grupa rowerowo - matematyczna opracowała na mapie gminy trasę wycieczki rowerowej. Cała trasa została podzielona na odcinki, a punkty postojów zaplanowano w najciekawszych miejscach gminy, których ilustrację stanowiły zdjęcia i slajdy. Grupa literacka przelała na papier swoje talenty pisarskie w formie wierszy i legend, z nich utworzoną książkę, a część utworów odczytano podczas spotkania. Grupa plastyczna wykonała kalendarz na rok 2018 opatrzony rysunkami uczniów naszej szkoły. W pracę wszystkich grup włączyli się rodzice uczniów, ich wkład jak zawsze jest nieoceniony. Podsumowanie projektu uzupełniły wystąpienia zaproszonych gości. Pan Dariusz Prażmo zaprezentował dawne fotografie pałacu w Podzamczu oraz zdjęcia ze spotkania z ich ostatnimi właścicielami. Przybliżył ponadto szereg ciekawostek z dziejów pałacu i życia jego właścicieli. Pani archeolog Karolina Welman opowiedziała o najstarszych, sięgających czasów neolitu, dziejach tych terenów ora zaprezentowała niektóre okazy archeologiczne tu znalezione. Pani Anna Pytka – sołtys Krzesimowa. Przybliżyła działalność Stowarzyszenia „Razem dla Krzesimowa” oraz opowiedziała o tradycjach kulinarnych naszego regionu i Lubelszczyzny. Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem jako, że to już czas świąteczny oraz degustacją potraw regionalnych. Zdjęcia ze spotkania obejrzycie w galerii, więcej przeczytacie w rozwinięciu.


Tekst: M. Kalinowska - Czul

VI Mikołajkowy Turniej

VI Mikołajkowy Turniej

Dnia 5.12.2017 r w Naszej Szkole odbył się coroczny VI Mikołajkowy Turniej w Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Szkoły w Podzamczu. Uczniowie klas 4 - 7 rywalizowali ze sobą systemem pucharowym więc wiele zależało od szczęśliwego losowania. Dopisywały dobre humory i stroje mikołajkowe. W kategorii dziewcząt wygrała Zuzanna Celejewska przed drugą Pauliną Kowalską oraz trzecią Andżeliką Gałgan. Natomiast w kategorii chłopców wygrał Wojciech Pizoń przed drugim Filipem Bieleckim i trzecim Mateuszem Krzywickim.


Tekst: M. Chyliński

GMINNY KONKURS REGIONALNY

GMINNY KONKURS REGIONALNY Konkurs odbył się w ramach projektu edukacyjnego pt. „Szkolne Dni Dziedzictwa Kulturowego” organizowanego z okazji 700-lecia Mełgwi. Wśród 55 nagrodzonych znaleźli sie również przedstawiciele naszej szkoły. Nagrodzeni zostali: Natalia Malendowska, Natasza Sochalec, Aleksandra Pawłowska, Andżelika Gałgan. Wyróżnienie otrzymał Remigiusz Kowalski. Gratulujemy!

Andrzejki

AndrzejkiZa nami kolejny wieczór andrzejkowy pełen wróżb, magii i dobrej zabawy. Jak wyglądał zobaczycie w galerii.

Wycieczka do fabryki bombek

Święta Bożego Narodzenia zawsze kojarzą się z choinką, a jeśli choinka to i bombki. 30.11 wybraliśmy się do fabryki bombek w Nowej Dębie. Mieliśmy okazję zobaczyć na własne oczy proces powstawania bombek począwszy od wydmuchiwania kształtu poprzez zabarwianie i zdobienie. Oczarowani kształtami i kolorystyką tych ozdób spróbowaliśmy ozdabiać bombki według własnych pomysłów. Odwiedziliśmy też Sandomierz. W lochach zbrojowni, historyczny wojownik w sposób bardzo współczesny przekazał nam kawałek historii tego pięknego miasta. Sami też wcielaliśmy się w role bohaterów legendy o Halince.


Tekst: A. Wilczyńska

Święto Misia

Święto Misia

W Święcie Misia wzięły udział wszystkie młodsze dzieci razem z przedszkolakami. Dzieci przywitały się razem ze swoimi pluszakami. Ilustracja ruchowa tekstu o misiach rozpoczęła zabawę. Tańczyliśmy ze śpiewem przy piosence ,,Jadą, jadą misie". Były zagadki o misiach. Nie wszystkie dzieci słyszały o misiu Coralgolu. Po tej zabawie przyszedł czas na konkursy sprawnościowe: wyścigi z misiem, wkładanie klocków ,,misiową łapką" i kto pierwszy zliże miód. W konkursie wiedzy o zwyczajach niedźwiedzi wzięły udział wszystkie dzieci. Zaprezentowały one wiersze i piosenki o misiach również w języku angielskim. Razem z misiami zjedliśmy zdrowe przekąski i napoje przygotowane przez mamę Agatki Pucek. Spotkanie wpisało się w akcję ,,Śniadanie daje moc". Zdjęcia w galerii.


Tekst: E. Słomka
Wygenerowano w sekund: 0.11
2,707,265 unikalnych wizyt