PHP-Fusion Powered Website

Zegar


Sześciolatki'

Andrzejki

Andrzejki

29 listopada odbyły się szkolne Andrzejki. Każda klasa przygotowywała wróżbę. Pomiędzy przepowiedniami każdy mógł pójść na salę i potańczyć przy muzyce. Dziękujemy nauczycielom, dzięki którym zabawa mogła się odbyć. Mamy nadzieję, że wszystkim humor sprzyjał i też Wam się podobało tak jak nam. Zdjęcia z zabawy tutaj.


Tekst: Sekcja dziennikarska

Warsztaty garncarskie

Warsztaty garncarskie

29 listopada odbyły się warsztaty z garncarzem. Dzieci formowały różne figurki z gliny. Pod okiem garncarza można było również wykonać ozdoby w kształcie serduszek i aniołów na kole garncarskim. Zdjęcia z warsztatów w galerii.


Tekst: K. Szylak

Tydzień życzliwości

Tydzień życzliwości

Zeszły tydzień obfitował w wiele wydarzeń związanych z tygodniem życzliwości. W poniedziałek odbyło się spotkanie na temat tolerancji. Czytaliśmy bajkę na ten temat, pisaliśmy hasła do krzyżówki. Wrzucaliśmy koraliki do pudełeczek w zależności od tego, czy czujemy się tolerowani czy nie. We wtorek wszyscy przyszliśmy w ubraniach o kolorze niebieskim. W środę trzeba było się ubrać w kolorze żółtym. W czwartek przyszliśmy ubrani w kolorze różowym, przynieśliśmy zdjęcia z uśmiechem. W piątek ubraliśmy się na kolor czerwony, był też dzień życzliwości , wrzucaliśmy miłe listy do skrzynki życzliwości. W kolejny poniedziałek odbył się finał całego tygodnia. Wszyscy przynieśliśmy swojego ulubionego pluszowego misia oraz opowiedzieliśmy o nim. Potem zrobiliśmy zdjęcie z misiami. Znów wrzucaliśmy koraliki do pudełek. Każdy dostał ciasteczko w kształcie misia. Były ogłoszone wyniki konkursu na klasę, która najbardziej angażowała się w noszenie ubrań we wskazanych kolorach. Pierwsze miejsce zdobyły klasa szósta oraz druga, drugie miejsce zdobyły nasze zerówiaczki, trzecie miejsce zdobyła klasa siódma. Zdjęcia w galerii.


Tekst: Sekcja dziennikarska

100 - lecie Odzyskania Niepodległości

100 - lecie Odzyskania Niepodległości

8 listopada o godz. 11.11. cała szkoła w Podzamczu (podobnie jak 5 milionów uczniów w Polsce) odśpiewała hymn Polski, rozpoczynając radosne obchody stulecia niepodległości.
Wszyscy od wielu dni przygotowywali się do tego wydarzenia. Odbył się turniej wiedzy historycznej, konkurs poetycki, szycie patriotycznych kokard, pieczenie ciast i ciasteczek, nauka historycznych pieśni. Uczniowie przygotowali inscenizację "Nasza niepodległość" oraz przenieśli nas w przeszłość prezentując sławne Polki, znanych wynalazców, sport, muzykę i modę dwudziestolecia międzywojennego. Przypomnieliśmy wybitne dzieła literackie - a pomogli przedstawiciele rodziców, nauczycieli i uczniów. Przedstawiono wynik plebiscytu na najpiękniejsze polskie słowo: zwyciężył "ORZEŁ".
We wspólnym śpiewaniu udział wzięli uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz gość - pan Marcin Rusak, absolwent naszej szkoły, a obecnie nowo wybrany radny gminy Mełgiew. Zdjęcia w galerii.


Tekst: B. Śpiewak

Kokardy narodowe

Kokardy narodowe

Klasa 2 przygotowała kokardy narodowe dla uczestników spotkania z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Ten patriotyczny znak ustanowiony został w roku 1831 a noszony był przez powstańców styczniowych 1863. Charakterystyczny układ barw to centralne czerwone pole z białym otokiem (symbolikę wolności objaśnia w swoim artykule Tomasz Panfil). W masową produkcję rozet zaangażowała się Pani Anna Dyzma. To dzięki jej kunsztowi krawieckiemu powstały tak piękne biało -czerwone kokardy narodowe.


Tekst: U. Gładysz

Warsztaty kulinarne

Warsztaty kulinarne

W trakcie warsztatów kulinarnych upiekliśmy 100 ciastek, wg przepisu z wiekowej książki „Kuchnia Polska”. Podczas tworzenia smakołyków należało zamienić wagę produktów z funtów na dekagramy oraz ustalić właściwą temperaturę pieczenia. Uczniowie z klas: 2, 5 i 7 ozdobili ciastka marmeladą jeżynową oraz biało czerwonym lukrem. Na stole ze słodkościami pojawił się piernik staropolski (ciasto powinno dojrzewać 6 tygodni) oraz pączki jakimi pani prezydentowa Maria Wojciechowska podejmowała swoich gości. Zdjęcia z warsztatów w galerii.


Tekst: U. Gładysz

Zaproszenie

Aqua Lublin

Aqua Lublin

30 października odbył się wyjazd do Aqua Lublin. Zabawa była przednia. Wszyscy uczestnicy czuli się dosłownie jak ryby w wodzie. Aquapark zapewnił nam wspaniałą zabawę i świetną ochronę. Uczniowie i uczennice pływali jak zawodowcy, nurkowali w głębokiej wodzie a przede wszystkim świetnie się bawili. Po zabawie w wodzie trzeba było się posilić. Każdy zjadł coś pysznego a potem tak jak przyjechaliśmy - pociągiem, tak też pociągiem wróciliśmy do Podzamcza. W imieniu całego Samorządu Uczniowskiego chcę serdecznie podziękować naszym opiekunom: p. M. Chylińskiemu, p. Izabelli Dudzie i p. A. Wierzchowskiej oraz p. W. Zadorze, która pomogła nam zorganizować ten wyjazd. Zdjęcia z wyjazdu tutaj.


Tekst: Marcelina Taracha

Gminne Zawody w Piłce Nożnej Dziewcząt

 Gminne Zawody w Piłce Nożnej Dziewcząt

Dnia 29.10.2018r odbyły się Gminne Zawody w Piłce Nożnej Dziewcząt. Podczas turnieju wystąpiła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Podzamczu w składzie: Kamila Burzak, Wiktoria Sochalec, Zuzanna Wawszczak, Aleksandra Pawłowska, Andżelika Gałgan, Weronika Serafin, Paulina Kowalska oraz kapitan i bramkarz drużyny Zuzanna Celejewska, dzięki której w dużej mierze po wielu wspaniałych interwencjach bramkarskich udało się zdobyć bardzo dobre 3 miejsce. Dziewczęta wykazały się nie lada sprytem wygrywając 2 mecze, 2 mecze remisując i ponosząc tylko jedna porażkę. Jak wyglądały rozgrywki zobaczycie w galerii. Życzymy dalszych sukcesów sportowych. Końcowa tabela przedstawia się następująco:
1 miejsce: SP Krępiec
2 miejsce: SP Krzesimów
3 miejsce: SP Podzamcze
4 miejsce: SP Dominów
5 miejsce: SP Mełgiew
6 miejsce: SP Jacków


Tekst: M. Chyliński

Wycieczka do biblioteki

Wycieczka do biblioteki

25 października dzieci z oddziału przedszkolnego i klasa II wybrały się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Mełgwi. Czekała tam na nas pani bibliotekarka, która opowiedziała o zasadach funkcjonowania biblioteki. Dzieci miały czas na oglądanie książek, malowanie kolorowanek, wysłuchały bajek czytanych przez panią Urszulę Kowalczyk. Uczyły się również języka angielskiego poprzez program komputerowy. Za pięknie pokolorowane prace, dzieci otrzymały balony, które wykorzystały do wspólnej zabawy. Zdjęcia w galerii.


Tekst: M. Niedźwiedź

Dzień Papieski

Dzień Papieski

18 października 2018 roku zgromadziliśmy się w naszej szkole na kolejnym Dniu Papieskim. Organizując konkurs pięknego czytania tekstów o Janie Pawle II, uczciliśmy pamięć niezwykłego człowieka w dziejach Polski i świata. Człowieka, którego życie i pontyfikat zmieniły losy wielu ludzi a nawet narodów. W konkursie pięknego czytania nasi uczniowie otrzymali następujące miejsca:
I miejsce: Marcelina Taracha, Krzysztof Matysiak, Zuzanna Chmiel i Zuzanna Wawszczak
II miejsce: Dominika Klimek, Szymon Niedzwiedź
III miejsce: Kamila Burzak, Jan Stefaniak
Po rozdaniu nagród wysłuchaliśmy słów Ojca Świętego Jana Pawła II. Całość uroczystości zakończyliśmy wysłuchaniem „ Barki” zaśpiewanej przez naszych uczniów. Zdjęcia w galerii.


Tekst: Beata Rubaj
Wygenerowano w sekund: 0.10
4,396,180 unikalnych wizyt