PHP-Fusion Powered Website

Zegar


Sześciolatki'

Lekcje zdalne 30.03 - 3.04

WSZYSTKIE LEKCJE W ROZWINIĘCIU(czytaj więcej)

Uczniowie i Rodzice,

na podstawie nowych wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej obowiązujących w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19, tj. w okresie od 25 marca do 10 kwietnia, informuję, że jako obowiązkowe zostało wprowadzone nauczanie na odległość oraz możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów.
W związku z tym należy wykonywać zadania zamieszczone na stronie internetowej szkoły i pozostawać w kontakcie z wychowawcami oraz nauczycielami przedmiotów.

25 - 28 marca

WSZYSTKIE ZADANIA W ROZWINIĘCIU(czytaj więcej)

Informacje dla rodziców

Zgodnie z nowym rozporządzeniem MEN szkoły zostają zamknięte do 10 kwietnia, a od 25 marca rozpoczynamy bieżącą realizację podstawy programowej z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Szczegóły dotyczące wszystkich przedmiotów pojawią się na stronie szkoły we wtorek po godz. 15.


Nauczanie zdalne
Jak zachęcić dziecko do nauki
Jak motywować dziecko do nauki
Bezpieczeństwo w internecie:
https://rodzice.fdds.pl/
https://www.saferinternet.pl/
https://www.facebook.com/safety/parents

Zadania do pracy w domu 13 - 24.03

DRODZY UCZNIOWIE! PROSZĘ NA BIEŻĄCO ŚLEDZIĆ INFORMACJE PODAWANE NA STRONIE, ZADANIA DO PRACY W DOMU BĘDĄ SUKCESYWNIE AKTUALIZOWANE. PRZYPOMINAMY IŻ OBECNA SYTUACJA NIE JEST CZASEM WOLNYM OD NAUKI


WSZYSTKIE ZADANIA W ROZWINIĘCIU(czytaj więcej)

   Informujemy, że w związku z pojawiającymi się przypadkami koronawirusa, Szkoła Podstawowa w Podzamczu w dniu 13 marca prowadzi tylko zajęcia opiekuńcze dla klas O i III, natomiast od poniedziałku 16 marca zajęcia w szkole są zawieszone do 25 marca 2020r.

Ulotka - koronawirus
Prezentacja - koronawirus

Poezja, recytacje

Poezja, recytacje... jeszcze mają swoich sympatyków wśród młodego pokolenia. Nasze uczennice: Marcelina T. z kl.VII i Aleksandra P. z kl.VIII (przygotowane przez p. Katarzynę Wróbel") reprezentowały szkołę w XXIV Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji K.K.Baczyńskiego, jaki 11 marca br. pod patronatem Kuratora Oświaty odbył się w II Liceum Ogólnokształcącym w Świdniku. Marcelina pięknie recytowała wiersze: "Harmonia Beethovena" i "Już nie pamiętam", a Ola: "Aniołowie biali" i "Elegia ...o chłopcu polskim". Obie uczennice docenione zostały przez jury i zajęły ex aequo II miejsce. Zdjęcia w galerii. Gratulujemy.
Tekst: M. Kalinowska - Czul

KOMUNIKAT KURATORIUM OŚWIATY

KOMUNIKAT KURATORIUM OŚWIATYProsimy o zapoznanie się z komunikatem Kuratorium Oświaty w sprawie bezpieczeństwa zdrowotnego szkoły, są tam też adresy stron, na których dostępne są informacje o koronawirusie
https://www.kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=10444

https://dokumenty.men.gov.pl/KV_plakat_A3_DRUK.pdf

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole

Większości z nas, luty kojarzy się przede wszystkim z walentynkami oraz czasem karnawałowych zabaw. Mało kto wie jednak, że 21 lutego obchodzimy, określany także mianem Międzynarodowego Dnia Dziedzictwa Językowego. Ten dzień przypomina nam o roli i miejscu języka polskiego w życiu każdego Polaka. Każdy z nas zatem odpowiada za naukę języka polskiego i powinien zadbać o jego poprawność. Uczyć się nowych słów, ich znaczeń, a także poprawnie je pisać i wymawiać. Bo poprzez język budujemy swoją tożsamość, szukając odpowiedzi na pytanie, kim jesteśmy.
W naszej szkole także obchodziliśmy ten szczególny dzień. Nauczyciele przeprowadzili działania mające na celu podkreślenie rangi języka ojczystego, jego znaczenia w życiu każdego człowieka. Przekazali najważniejsze informacje na temat święta oraz zadawali pytania dotyczące wiedzy o języku. Trzecioklasistom zagadki zadawała Zuzia Celejewska, która przyszła odwiedzić swoją byłą szkołę. Dzieci doskonale bawiły się i kształtowały świadomość językową.
Każdy uczeń naszej szkoły już wie, że warto pięknie i poprawnie mówić oraz pisać, ponieważ nasz język świadczy o nas.Tekst: K. Wróbel

Od 19.02.2020 r. zmiana planu lekcji.

Nowy plan dostępny tutaj

Gminna Spartakiada Klas I-III

Gminna Spartakiada Klas I-III

Klasa 3 zajęła trzecie miejsce w zawodach turniejowych. Najwięcej punktów zdobyliśmy w konkurencji króla strzelców. Dużo emocji dała nam zabawa w pociąg. Cieszymy się z nagrody jaką jest piękna, żółta piłka. Zdjęcia z zawodów w galerii.Klasa III
Wygenerowano w sekund: 0.08
7,059,188 unikalnych wizyt