PHP-Fusion Powered Website

Zegar


Sześciolatki'

Szkoła do hymnu

Szkoła do hymnu

Dziś nasza szkoła włączyła się w akcję „Szkoła do hymnu” i odśpiewała o symbolicznej godzinie 11.11 4-zwrotkowy hymn narodowy. Była to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z około 24 tysięcy szkół w kraju i za granicą. Zdjęcia w galerii.

Niczym praktyczna lekcja zawodu...

Niczym praktyczna lekcja zawodu...

Dnia 6.11.2019 warsztaty garncarskie znowu przyciągnęły zainteresowanie uczniów naszej szkoły. Przedstawiciel tego wymierającego zawodu przekazał nam wiele ciekawych informacji o ręcznym wyrabianiu naczyń z gliny i podobnych materiałów. I choć w dzisiejszych czasach ręce garncarzy zastąpione zostały głównie przez maszyny i inne mechaniczne urządzenia sterowane komputerowo, my mieliśmy okazję zobaczyć i spróbować samodzielnie tego zapomnianego rzemiosła. Nasze gliniane wyroby zachowamy na pamiątkę tej niecodziennej praktycznej lekcji zawodu. zdjęcia w galerii.


Tekst: M. Kalinowska - Czul

Pamiętamy...

Pamiętamy...

Uczniowie z młodszych klas zapalili światło pamięci na mogile powstańców z 1863 roku, tym samym właczając się do akcji "Szkoła pamięta". Zachęcamy do poznania legendy związanej z tym miejscem.Tekst: U. Gładysz

Konkurs

Konkurs

31 października rozstrzygnięto ogłoszony przez SU konkurs na najpiękniejszy lampion z dyni. Zwycięzcy: 1 miejsce Zuzia Wawszczak, 2 miejsce Mateusz Chmiel, 3 miejsce Bartek Wawszczak. Gratulujemy! Zdjęcia lampionów w galerii.Tekst: M. Chyliński

ZGODA! A BÓG WTEDY RĘKĘ PODA!

4 listopada 2019 r. siódmo i ósmoklasiści ze szkoły Podstawowej w Mełgwi i Szkoły Podstawowej w Podzamczu wraz z opiekunami: Katarzyną Wróbel, Joanną Świąder i Jackiem Wardegą brali udział w wycieczce do Lublina, której celem było obejrzenie „Zemsty” Aleksandra Fredry w reżyserii Ireneusza Kaskiewicza. Na scenie Sali Kongresowej Uniwersytetu Przyrodniczego zaprezentował się świetny zespół aktorski Nowego Teatru ze Słupska, który znakomicie odtworzył perypetie sąsiedzkie i miłosne bohaterów tej znanej komedii. Doskonała scenografia, efekty dźwiękowe i świetlne, dobrze dobrane kostiumy i rekwizyty pozwoliły wszystkim przenieść się do czasów szlacheckich i poznać sarmackie obyczaje. Uczniowie z uwagą śledzili poczynania Cześnika i Rejenta, którzy toczyli spór o zamek, z uśmiechem słuchali przechwałek komicznego Papkina, z sympatią obserwowali dążenia Podstoliny do zamążpójścia i przede wszystkim kibicowali Klarze i Wacławowi w ich walce o prawdziwą miłość. Odetchnęli z ulgą, kiedy tytułowa zemsta przemieniła się w finałową zgodę i wszystkie problemy zostały rozwiązane.
Spektakl dostarczył wszystkim wielu różnorodnych emocji i na pewno pomógł lepiej zrozumieć lekturę.


Tekst: K. Wróbel

Warszawo witaj!

Warszawo witaj!

29 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Podzamczu i Szkoły Podstawowej w Mełgwi wraz opiekunkami: Katarzyną Wróbel, Moniką Woźniak – Gołąb, Magdaleną Żyszkowską i Joanną Świąder uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.
Pierwszym punktem programu była wizyta w Teatrze Palladium, gdzie widzowie oglądali a zarazem brali aktywny udział w nowatorskim spektaklu pt. Robotrons: Niepokonani Aniołowie Galaktyki- show. Nie opuszczając widowni, wyruszyli na fascynującą wyprawę promem kosmicznym, prowadzonym przez kapitan Alkionę i jej pomocnika androida Williego. Podróżując po galaktyce, stali się członkami drużyny astronautów i wypełnili niemożliwą do realizacji misję – uratowali kosmos przed zagładą...Więcej przeczytacie w rozwinięciu, a zdjęcia z wycieczki w galerii.

Konkurs Recytatorski Poezji Anny Kamieńskiej

Konkurs Recytatorski Poezji Anny Kamieńskiej

28 października uczennice naszej szkoły – Marcelina Taracha z kl. VII i Ola Pawłowska z kl. VIII przygotowane przez p. Katarzynę Wróbel wzięły udział w Konkursie Recytatorskim Poezji Anny Kamieńskiej, który miał miejsce w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mełgwi. Uczestnicy ze szkół naszej gminy zaprezentowali po dwa utwory – Anny Kamieńskiej i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Wykonawcy pięknie recytowali wiersze, które pozwoliły wszystkim przenieść się w świat wyjątkowej poezji wyzwalającej wiele emocji, wzruszeń, uśmiechu.
Po występach jury miało twardy orzech do zgryzienia, ponieważ wszyscy zaprezentowali się wspaniale i trudno było wyłonić zwycięzców. W efekcie końcowym Marcelina Taracha zajęła pierwsze miejsce a Ola Pawłowska trzecie. Dziewczęta otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.
Dla zwycięzców nie jest to jednak koniec emocji, Marcelina będzie reprezentowała szkołę w kolejnym etapie – Powiatowym Konkursie Recytatorskim Anny Kamieńskiej, który odbędzie się 07.11.2019 r. w Świdniku. Wszystkim recytatorom gratulujemy talentu i życzymy kolejnych sukcesów. Zdjęcia z konkursu w galerii.


Tekst: K. Wróbel

Ranczo Wróblówka

Ranczo Wróblówka

17 października dzieci z oddziału przedszkolnego oraz dzieci z 3 klasy, razem z wychowawcami wybrały się na Ranczo Wróblówka w Kozicach Dolnych. Tego dnia pogoda nam dopisała, a na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Do tych atrakcji należały głównie zwierzęta, m.in. kozy, kury, surykatki, wąż, koń, osiołek oraz sowa. Chętne osoby mogły przejechać się na koniu. Spędziliśmy miło czas podczas wspólnych zabaw, a także przy jedzeniu kiełbasek, ziemniaków i jabłek z ogniska. Dzieci nie chciały opuszczać tego miejsca, dlatego być może jeszcze kiedyś je odwiedzimy. Zdjęcia w galerii.


Tekst: M. Urbaś

EKO TRZECIAKI

EKO TRZECIAKIKlasa trzecia poznawała tajemnice lasu.W stworzonej przez uczniów makiecie znalazły się przykłady roślin z różnych warstw tego ciekawego ekosystemu.

Dzieci z klasy trzeciej dbają o swoje zdrowie i sami przygotowują śniadanie.
Pysznie, zdrowo, kolorowo...
To co zjadasz, ważne jest abyś zawsze był the best!
Na śniadanie, podwieczorek
By dopisał Ci humorek
Zjedz owoce i warzywa
Niech Ci zdrowia wciąż przybywa
Kilogramów zaś ubywa

Dnia 10.10.2019 odbyła się wycieczka integracyjna z elementami rywalizacji. Klasa 8 wraz z wychowawcą panem Michałem Chylińskim wybrała się na kręgle. Zabawa była udana a najlepszym zawodnikiem turnieju okazała się Andżelika Gałgan drugie miejsce przypadło Klaudii Szylak i Michałowi Kowalskiemu natomiast na ostatnim stopniu podium uplasowała się Aleksandra Pawłowska. Po wspólnej zabawie udaliśmy się do pobliskiej restauracji by wspólnie posilić się po udanej zabawie. Zdjęcia w galerii.


Tekst: M. Chyliński

Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela

"Za trud, za uśmiech, za serce - dziękujemy" - tymi słowami oraz humorystycznym występem artystycznym i grą w kalambury uczniowie naszej szkoły podziękowali swoim nauczycielom za ich pracę. Samorząd Uczniowski przygotował niezwykłą niespodziankę - medale dla wszystkich nauczycieli. Zdjęcia z uroczystości w galerii.

Wygenerowano w sekund: 0.06
6,219,884 unikalnych wizyt