PHP-Fusion Powered Website

Zegar


Sześciolatki'

V GMINNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

V GMINNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

Za nami V GMINNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH, w którym wzięli udział uczniowie klas V, VI i VII z naszej gminy. Wszyscy uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy, a walka o zwycięstwo była bardzo wyrównana. Najlepsze wyniki uzyskali:
I miejsce - Robert Szostakiewicz (SP Mełgiew)
II miejsce - Karolina Matyjaśkiewicz (SP Jacków)
III miejsce - Sylwia Czarnota (SP Krzesimów), Maja Gołąb (SP Mełgiew), Kacper Wróbel(SP Mełgiew)
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Fotorelacja z konkursu jak zwykle w galerii.

My kochamy nasze mamy

My kochamy nasze mamy

Uczniowie klas 0-III w szczególny sposób uczcili Dzień Matki. Własnoręcznie przygotowane prezenty, ciasto, nakrywanie do stołu to odpowiedzialne zadania dla maluchów. Całe przedsięwzięcie zawierało wiele drobnych ale ważnych projektów: pisanie wierszy o mamie, malowanie jej portretu, przygotowywanie bajki w wersji czytanej przez pierwszaki oraz teatrzyku w wykonaniu zerowiaków. Stół udekorowany kwiatami zebranymi w tajemnicy przed mamą skrywał umiejętności kulinarne dzieci. Były kolorowe galaretki oraz babeczki wykonane przez dzieciaki. Mamy mogły odpocząć i pobawić się z pociechami. Wspólnie tańczyliśmy wiosenną poleczkę, rozwiązywaliśmy zagadki oraz ćwiczyliśmy prawidłową wymowę przy zabawnych językołamaczach. Zdjęcia w galerii.


Tekst: U. Gładysz

Morze, góry czy Mazury?...

…oto jest pytanie. W tym roku postawiliśmy na Mazury i tym sposobem grupa 41 uczniów z naszej gminy przeżyła niezapomnianą przygodę na zielonej szkole w Ełku. Pogoda od początku nam sprzyjała, więc od razu po zakwaterowaniu mogliśmy się udać na spacer malownicza promenadą położoną nad przejrzystym Jeziorem Ełckim. Drugi dzień dostarczył nam wiele wrażeń: każdy mógł powalczyć z własnymi lękami i słabościami w parku linowym, zrelaksować się w Aquaparku wyposażonym w masaże wodne, a wieczorem potańczyć na dyskotece. Kolejny dzień to wycieczka Ełcką Kolejką Wąskotorową po malowniczych mazurskich terenach między jeziorami Selment Wielki i Regielskie. I najciekawszy punkt wycieczki, który dostarczył wszystkim dużo radości i moc adrenaliny – spływ kajakowy. Ostatniego dnia zwiedzaliśmy Muzeum Kropli Wody i z żalem pożegnaliśmy przepiękne Mazury. Na pewno jeszcze tam wrócimy! A jak wypoczywaliśmy obejrzycie w galerii. Więcej zdjęć na stronie ZS Mełgiew.

Jak Kuba chciał zostać strażakiem

Jak Kuba chciał zostać  strażakiem

Najmłodsi uczniowie odwiedzili strażaków z Minkowic, aby złożyć życzenia z okazji ich święta. Poznaliśmy zasady działania drużyny strażackiej. Pan Krzysztof Pucek przeprowadził zajęcia praktyczne „Jak zostać strażakiem”. Ćwiczyliśmy mięśnie, aby udźwignąć wyposażenie – to około 20 kg. Ważna jest też umiejętność udzielania pierwszej pomocy, opanowanie, szybkie podejmowanie decyzji . Aby zostać strażakiem trzeba spełnić wiele wymogów, ale głównie „to trzeba to kochać”. Takie słowa usłyszeliśmy od Pana Krzysztofa Pucka. Największą atrakcją był przejazd wozem strażackim na sygnale świetlno-dźwiękowym. Dziękujemy naszym dzielnym strażakom. Zdjęcia w galerii.


Tekst: U. Gładysz

Koncertowo na podium

Koncertowo na podium

W VII Gminnym Przeglądzie Piosenki Patriotycznej klasa I jako zespół „Śpiewające nutki” zajęła I miejsce. Również I miejsce w kategorii solistów przyznano Natalii Malendowskiej z klasy trzeciej. Dominika Klimek zajęła II miejsce, zaś Zuzia Chmiel i Marcelina Taracha trzecie. Nagrodzeni uczniowie ćwiczą swój głos pod bacznym okiem i uchem Pani Eli Stoczkowskiej.


Tekst: U. Gładysz

Turniej wiedzy

Turniej wiedzy

Drużyna uczniów z klasy VII wzięła udział w powiatowym turnieju Wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych realizowanym przez Starostwo Powiatowe wraz z Policją. Jak nasza drużyna radziła sobie z testem wiedzy, jazdą rowerem po torze sprawnościowym i pierwszą pomocą przedmedyczną zobaczycie na zdjęciach.

WIWAT 3 MAJ!

WIWAT 3 MAJ!

3 maja 1791 to data o której zawsze pamiętamy. Tak było i w tym roku. Uczniowie klas IV - VII pod czujnym okiem nauczyciela historii - p. A. Ciechan uroczyście uczcili kolejną rocznicę uchwalenia polskiej Konstytucji. Jak przebiegała uroczystość zobaczycie tutaj.

Święto języka ojczystego

Święto języka ojczystego


26 kwietnia w sposób szczególny zwracaliśmy uwagę na czystość i poprawność naszego mówienia i pisania a nawet śpiewania w języku polskim, obchodziliśmy bowiem nasz szkolny dzień języka ojczystego. W formie zadań, zagadek, krzyżówek, konkursów drużynowych i indywidualnych przygotowanych przez panie od polskiego i nauczania początkowego sprawdzaliśmy nasze umiejętności językowe. Nieraz okazywało się, że niełatwa ta nasza mowa polska i dlatego należy ustawicznie „szlifować” naszą sprawność w posługiwaniu się nią. Zmagania z językowymi łamigłówkami urozmaiciły polskie piosenki śpiewane przez nas w formie karaoke. Mottem przewodnim tego dnia był cytat z wielkiego poety Juliusza Słowackiego: „Chodzi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa”. Zdjęcia w galerii.Tekst: M. Kalinowska - Czul

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi

25 kwietnia uczciliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi, który w tym roku przypadł w niedzielę 22 kwietnia. Spotkaliśmy się wszyscy i obejrzeliśmy przygotowaną przez Szymona Kowalczyka prezentację multimedialną na temat wpływu człowieka na środowisko przyrodnicze. Uczniowie z klas młodszych przygotowali plakaty zachęcające do troski o środowisko, a z klasy 4 humorystyczne scenki o tej tematyce. Wszystkich zachwycił wiersz ułożony przez Olę Pawłowską z 6 klasy odczytany przez autorkę. Wiersz i więcej informacji na temat obchodów Dnia Ziemi znajdziecie w rozwinięciu.

Teatralne spotkanie z bohaterem lektury

Teatralne spotkanie z bohaterem lektury

24 kwietnia klasy starsze były w Lublinie w teatrze, gdzie miały okazję obejrzeć sceniczną adaptację lektury „Mały Książę”, przygotowaną przez aktorów Beskidzkiej Agencji Artystycznej. Wersja wierna oryginalnemu tekstowi zwierała również nawiązania współczesne, co nie dziwi, gdyż problematyka i przesłanie książki Antoine de Saint Exupery”ego są wciąż aktualne, ponadczasowe. Spektakl uzupełnił nasze szkolne opracowanie lektury i wzbogacił o nowe spojrzenie. Zdjęcia w galerii.


Tekst: M. Kalinowska - Czul

KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej gminy z klas V, VI, VII do wzięcia udziału w konkursie WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH. Przeczytajcie REGULAMIN konkursu, INFORMATOR z najważniejszymi informacjami o krajach DACHL oraz strony z historią Niemiec w skrócie.
Wygenerowano w sekund: 0.12
3,688,888 unikalnych wizyt