Podsumowanie akcj Pomóż dzieciom przetrwać zimę

Podsumowanie akcj Pomóż dzieciom przetrwać zimęZebraliśmy 80kg darów - wynika z tego, że każdy darczyńca przekazał prezent o wadze większej niż 1 kg. Macie wielkie serca!

6 grudnia zabawiliśmy się w świętego Mikołaja. Każdy uczestnik zabawy przyniósł 2 słodycze. Z mikołajkowego wora losowano słodkości dla uczestników zabawy. Pozostałe 50% smakołyków trafiło do paczki akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę". Zdjęcia w galerii.

Andrzejki

Klasy I - III świętowały andrzejki w atmosferze czarów i wróżb. Piękne stroje i nakryte kolorowo stoły - z herbami domów Hogwartu - pomogły nam przenieść się w czarodziejską krainę. Wróżyliśmy z baniek mydlanych, serc i butów. Wielką atrakcją była czara ognia wskazująca przyszłość. Starsze klasy bawiły się na tanecznej zabawie andrzejkowej. Odwiedziły nas trzy wróżki, były wróżby z kart, daty urodzin, serc i butów. Zdjęcia w galerii.

Lubelski Festiwal Nauki

We wrześniu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach i pokazach zorganizowanych w ramach VII Lubelskiego Festiwalu Nauki.
Klasa II wzięła udział w warsztatach „Batik – sztuka malowania tkanin” w pracowni plastycznej Medycznego Studium Zawodowego w Lublinie.
Uczniowie klasy V i VI zwiedzili Bibliotekę Uniwersytecką KUL. Tutaj odbywały się warsztaty robienia marmurków na papierze i tworzenia notesów. Uczestnicy wycieczki obejrzeli także dwie wystawy: „Piękno ilustracji książkowej” i „Piękno secesyjnych opraw książkowych” oraz prezentację multimedialną pt. „Święci, anioły i kwiatki. Skąd wzięły się i co przedstawiają obrazki święte?”. Zdjęcia z wyjazdu w galerii.

Od pomysłu do przemysłu

„Od pomysłu do przemysłu” – pod takim tytułem odbyły się obchody tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa, międzynarodowego wydarzenia kulturalnego, organizowanego z inicjatywy Rady Europy, promującego regionalną kulturę i tradycję. Głównym celem EDD 2010 było „ukazanie wartości zabytków techniki i ich znaczenia dla narodowego dziedzictwa kulturowego, szerzenie wiedzy na ich temat, zaprezentowanie jak niegdyś wyglądała produkcja przemysłowa”.

Zdjęcia z wyjazdu zobaczycie tu.

Zbiórka nakrętek

Nasza szkoła włączyła się w akcję zbierania nakrętek na butelki. Za kilogram plastikowych nakrętek firma recyklingowa z Myślenic płaci złotówkę - pieniądze trafiają do lubelskiego Hospicjum dla Dzieci imienia Małego Księcia. Więcej o akcji koordynowanej przez Radio Lublin przeczytacie tu.

POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

Od 22.11. do 3.12.2010r.
w Szkole Podstawowej w Podzamczu zbierane są:

· Odzież, obuwie,
· żywność trwała (makarony, konserwy, cukier, kasza),
· słodycze,
· zabawki, artykuły szkolne,
· środki czystości

Wspomożemy w ten sposób rodziny
z terenów powodziowych miejscowości Zagłoba z gminy Wilków.

Liczymy na Waszą pomocną dłoń!

Dziękujemy!

Święto Odzyskania Niepodległości

Już 10 listopada uczciliśmy 92. rocznicę odzyskania niepodległości. Uczniowie kl. III przybliżyli nam historię Polski, wspominając chlubne karty naszych walk o wolność. W atmosferze powagi i refleksji słuchaliśmy pieśni legionowych w wykonaniu dziewcząt z kl. VI. Swój patriotyzm zaznaczyliśmy biało czerwonymi kokardkami, zaś młodsze dzieci miały wykonane własnoręcznie kotyliony. Uczennica klsasy VI napisała na ten temat wiersz, który możecie przeczytac w dziale artykuły

Zdjęcia zobaczycie tu

Filharmonia

W tym roku po raz kolejny odwiedzili nas muzycy z Filharmonii Lubelskiej. Jak wygladała przeprowadzona przez nich lekcja muzyki zobaczycie na zdjęciach

Uczniowie kl. II i III uporządkowali mogiłę z 1863 roku w lesie w Podzamczu, pod trzema dębami. Jak głosi legenda były tam cztery dęby. Gdy jeden z okolicznych mieszkańców postanowił wyciąć dorodne drzewo, duchy spoczywających tu powstańców upomniały się o spokój tego miejsca. Snopy iskier i silny podmuch wichru spłoszyły konie…
Odmówiliśmy modlitwę, zapaliliśmy znicze i złożyliśmy kwiaty.
Legenda pochodzi z pozycji p. Lucjana Świetlickiego ,,Historie, biogramy, legendy…”

Ślubowanie klasy pierwszej

To już taka tradycja, że w październiku odbywa się Ślubowanie Pierwszoklasistów i pasowanie ich na uczniów Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Podzamczu. Pierwszoklasiści najpierw zaprezentowali swoje umiejętności, a potem złożyli ślubowanie w obecności pocztu flagowego. Uroczystego pasowania dokonała Pani Dyrektor. Później rodzice pierwszaków, a następnie przedstawiciele klas wręczyli im różne prezenty, jakie przydadzą się w nauce i zabawie.

Zdjęcia zobaczycie w galerii

Ciekawa lekcja historii