Konkurs" Mistrz kuchni"

W czasie realizacji projektu „Zwyczaje świąteczne” dzieci z klas 1-3 brały udział w konkursie „Mistrz kuchni”. Przygotowania do wypieku ciast to pasjonujące zajęcia. Zadania kulinarne nadzorowały i oceniały pani Aneta Bielecka i pani Barbara Kurnicka. Wszyscy świetnie bawili się przy ubijaniu piany, rozgniataniu orzechów i obieraniu jabłek na najdłuższą łupinę oraz oddzielaniu maku od ryżu. Pytania konkursowe wpłynęły znacznie na poziom wiedzy o Świętach. Efektem pracy mistrzów kuchni były pachnące pierniki. Cały projekt obejmował różnego typu działania
- ubieranie choinki własnoręcznie wykonanymi ozdobami
- pisanie życzeń na kartkach według pomysłu dzieci
- tworzenie książki kucharskiej
Podsumowanie projektu to spotkanie przy tradycyjnie nakrytym stole wigilijnym. Było dodatkowe nakrycie, siano pod obrusem i dwanaście potraw. Razem z rodzicami podzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy życzenia i śpiewaliśmy kolędy. Zdjęcia w galerii.

Tekst: Jowita Wójtowicz

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY

5.12.2011 odbył się w naszej szkole TURNIEJ W TENISIE STOŁOWYM O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY. Organizatorem konkursu był p. Michał Chyliński - nauczyciel w-f w naszej szkole. W turnieju mogli wziąć udział wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły. Po zaciętej walce puchary i dyplomy odebrali: Rafał Szabłowski - I miejsce, Karol Burzak - II miejsce, Michał Serafin - III miejsce. W finałowej piątce znaleźli się również Natalia Gliniak i Barek Klimek. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

Juniormedia

Napisano o nas w gazecie lokalnej. Pani redaktor Kuriera Lubelskiego przeprowadziła rozmowę z opiekunem naszej szkolnej gazetki. Interesowała ją historia naszego "Podzamczaka", jak powstaje, kto go tworzy, pytała także o szkołę. Artykuł ukazał się w numerze z dnia 6.XII.2011, można go przeczytać również tu na stronie trzeciej.

Andrzejki

AndrzejkiTradycyjnie jak co roku, pod koniec listopada w naszej szkole odbyły się Andrzejki. Były wróżby, zabawy i oczywiście dyskoteka andrzejkowa. Zdjęcia obejrzycie w galerii.

Ślubowanie klasy pierwszej

27 października w naszej szkole odbyło się ślubowanie klasy pierwszej. Po prezentacji swoich marzeń związanych z nauką i uroczystym ślubowaniu cała dziewiątka została pasowana na uczniów. W uroczystości uczestniczyli rodzice i dziadkowie. W miłej atmosferze można było zjeść pyszne ciastko i potańczyć. Prezenty przygotowane przez panią dyrektor, rodziców i kolegów z klas starszych oraz zerówki będą służyły do rozwijania zdolności naszych pierwszoklasistów. Zdjęcia z uroczystości można zobaczyć w galerii.

REGULAMIN UCZESTNICTWA W PROJEKCIE

REGULAMIN UCZESTNICTWA W PROJEKCIE „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów w klasach I-III w szkołach podstawowych w gminie Mełgiew” jest dostępny w panelu INFO pod hasłem REGULAMIN PROJEKTU.

Ognisko klasy I

W piękne sobotnie popołudnie rodzice uczniów klasy I zorganizowali ognisko integracyjne. Było moc atrakcji w postaci puszczania baniek mydlanych czy jazdy na hulajnodze. Wielkiego zaangażowania ze strony obecnych tatusiów wymagał mecz piłki nożnej. Rodzice podarowali swoim dzieciom coś najcenniejszego CZAS. Zdjęcia z ogniska w galerii.

Tekst:U. Gładysz

Dzień Nauczyciela 2011

Kochani nauczyciele,
wiemy o was wiele.
Każdej długiej nocy,
robicie co w waszej mocy,
aby nasze małe mózgi,
mogły w dorosłym życiu
uniknąć rózgi!
DZIĘKUJEMY!

Tymi słowami zakończył się apel z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej przygotowany przez uczniów klas IV - VI. Podczas uroczystości zostały również wręczone Nagrody Dyrektora i słodkie upominki od Samorządu Uczniowskiego. Zdjęcia z uroczystości w galerii.

Pomóż Kamilowi normalnie żyć

Kamil Misztal ma 20 lat i czeka na protezę nogi.
Kamil w wieku 2 lat uległ poparzeniu kończyn dolnych oraz dłoni. W 2008 roku lekarze amputowali mu prawe podudzie i w tej chwili zmaga się ze stanem zapalnym kikuta, który utrudnia mu normalne funkcjonowanie. Czeka na operację kosmetyki kikuta. W związku z tym potrzebne są pieniądze na modyfikację protezy po operacji. My możemy pomóc w zebraniu tych pieniędzy, poprzez ZBIERANIE PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK!!!! Obok sali gimnastycznej stoi pudełko, do którego można wrzucać nakrętki.

Można także pomóc wpłacając pieniądze dla Kamila na konto: 79 8804 0000 0000 0023 9551 0001 z dopiskiem "dla Kamila Misztala" Fundacja "Poza Horyzonty"
Adres: Lanckorona 11
34-143 Lanckorona

Kontakt do Kamila: 508-599-831

Pamiętaj POMÓC MOŻESZ I TY!!!

PODRĘCZNIKI 2011/2012

Czy to bajka, czy nie bajka?
Myślcie sobie, co tam chcecie.
Najważniejsze, że od jutra
znów wakacje są na świecie!!!!!

Tymi słowami uczniowie klasy szóstej pożegnali rok szkolny 2010/2011. Podczas ostatniej uroczystości w tym roku szkolnym najlepsi uczniowie odebrali nagrody i świadectwa z czerwonym paskiem z rąk wychowawców i Pani Dyrektor. Wręczono również Nagrody Wójta Gminy Mełgiew dla najlepszego ucznia i najlepszego nauczyciela w roku szkolnym 2010/2011. Nagrody te otrzymali Aleksander Stępień oraz pani Izabella Duda.

Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i sympatykom naszej szkoły życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku!!!!