PHP-Fusion Powered Website

Zegar


Sześciolatki'

Ze sceny powiało grozą...

Ze sceny powiało grozą...

a to dlatego, iż była to adaptacja lektury Karola Dickensa „Opowieść wigilijna”. Do teatru w Lublinie wybrali się uczniowie klas V-VIII wraz z opiekunkami: Anną Wierzchowską i Magdaleną Kalinowską 28 listopada. Spektakl Sceny Polskiej Teatru z Czeskiego Cieszyna wystawiony w Sali Kongresowej Uniwersytetu Przyrodniczego zrobił na młodych widzach ogromne wrażenie. Świetna gra aktorska, wspaniała dekoracja, piękne stroje, niesamowite efekty świetlne i dźwiękowe pomogły oglądającym przenieść się do dziewiętnastowiecznego Londynu w Wigilię Bożego Narodzenia i spotkać tam samotnika Ebenezera Scrooge’a – skąpca, zrzędę i nikczemnika oraz być świadkami jego przemiany w dobrego człowieka. Metamorfoza ta dokonała się pod wpływem nawiedzenia go przez duchy, które pokazały mu jego życiowe błędy… Sceny spotkania z duchami również i nas widzów przerażały, robiły bowiem niezwykłe wrażenie. O najważniejszych wartościach ludzkich i sensie życia uczymy się tu na przykładzie losów bohatera literackiego; miłość, przyjaźń, empatia, dobroć są to uczucia, których on nie rozumie i nie docenia. „Opowieść wigilijna” Karola Dickensa jest lekturą, która niesie ze sobą ważny przekaz, iż w każdym człowieku znajduje się dobro, choć nie jest ono zawsze widoczne…Zdjęcia w galerii.Tekst: M.Kalinowska - Czul

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada to bardzo ważna data, tego dnia obchodzimy DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. W tym roku były to już 117 urodziny. Świętowaliśmy je poprzez wspólne tańce z naszymi pluszakami i zabawy. Nie mogło zabraknąć zdrowego poczęstunku w postaci owoców, a także słodkości czyli miodu, misiowych ciasteczek, żelek itp. Zdjęcia w galerii.


Tekst: M. Urbaś

Igrzyska Dzieci w pływaniu

Igrzyska Dzieci w pływaniu

Dnia 12.11.2019 Odbyły się powiatowe Igrzyska Dzieci w pływaniu. Szkołę podstawową w Podzamczu reprezentował Szymon Niedźwiedź 50m stylem grzbietowym zajmując wysokie 5 miejsce oraz Krzysztof Matysiak 50m stylem grzbietowym zajmując 3 miejsce uzyskał awans na zawody rejonowe. Dnia 26.11.2019 podczas zawodów rejonowych Krzysztof Matysiak uplasował się na 4 miejscu, co jest dużym sukcesem. Gratulujemy.


Tekst: M. Chyliński

Niepodległa, niepokorna zawsze była, będzie, jest ...

Niepodległa, niepokorna zawsze była, będzie, jest ...

12 listopada 2019 r. uczciliśmy uroczyście 101 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Tego dnia w naszej szkole miała miejsce akademia, podczas której uczniowie zaprezentowali montaż słowno – muzyczny obrazujący dążenia Polaków do odzyskania wolności oraz radość związaną z tym, że „Polska stała się faktem dokonanym”. Uczniowie kl. VII i VIII recytowali utwory oraz śpiewali piosenki i pieśni patriotyczne.
Młodzi artyści przygotowani przez p. Katarzynę Wróbel, p. Marzennę Pietrzyk i p. Annę Załogę w dojrzały i wzruszający sposób zaprezentowali utwory patriotyczne, które pozwoliły przenieść się myślami do tych krwawych czasów, kiedy to naród podejmował próby wyrwania się z niewoli oraz doświadczyć euforii związanej z powrotem Polski na mapy Europy.
Obok słowa mówionego na uczucia słuchaczy wpływały utwory muzyczne, wśród których nie zabrakło pieśni legionowych, żołnierskich, poetyckich oraz tych bliższych sercu współczesnego – młodego patrioty.
Występ młodzieży to hołd złożony tym wszystkim, którzy oddali życie za wolną Polskę. Zdjęcia z uroczystości w galerii.


Tekst: K. Wróbel

Szkoła do hymnu

Szkoła do hymnu

Dziś nasza szkoła włączyła się w akcję „Szkoła do hymnu” i odśpiewała o symbolicznej godzinie 11.11 4-zwrotkowy hymn narodowy. Była to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z około 24 tysięcy szkół w kraju i za granicą. Zdjęcia w galerii.

Niczym praktyczna lekcja zawodu...

Niczym praktyczna lekcja zawodu...

Dnia 6.11.2019 warsztaty garncarskie znowu przyciągnęły zainteresowanie uczniów naszej szkoły. Przedstawiciel tego wymierającego zawodu przekazał nam wiele ciekawych informacji o ręcznym wyrabianiu naczyń z gliny i podobnych materiałów. I choć w dzisiejszych czasach ręce garncarzy zastąpione zostały głównie przez maszyny i inne mechaniczne urządzenia sterowane komputerowo, my mieliśmy okazję zobaczyć i spróbować samodzielnie tego zapomnianego rzemiosła. Nasze gliniane wyroby zachowamy na pamiątkę tej niecodziennej praktycznej lekcji zawodu. zdjęcia w galerii.


Tekst: M. Kalinowska - Czul

Pamiętamy...

Pamiętamy...

Uczniowie z młodszych klas zapalili światło pamięci na mogile powstańców z 1863 roku, tym samym właczając się do akcji "Szkoła pamięta". Zachęcamy do poznania legendy związanej z tym miejscem.Tekst: U. Gładysz

Konkurs

Konkurs

31 października rozstrzygnięto ogłoszony przez SU konkurs na najpiękniejszy lampion z dyni. Zwycięzcy: 1 miejsce Zuzia Wawszczak, 2 miejsce Mateusz Chmiel, 3 miejsce Bartek Wawszczak. Gratulujemy! Zdjęcia lampionów w galerii.Tekst: M. Chyliński

ZGODA! A BÓG WTEDY RĘKĘ PODA!

4 listopada 2019 r. siódmo i ósmoklasiści ze szkoły Podstawowej w Mełgwi i Szkoły Podstawowej w Podzamczu wraz z opiekunami: Katarzyną Wróbel, Joanną Świąder i Jackiem Wardegą brali udział w wycieczce do Lublina, której celem było obejrzenie „Zemsty” Aleksandra Fredry w reżyserii Ireneusza Kaskiewicza. Na scenie Sali Kongresowej Uniwersytetu Przyrodniczego zaprezentował się świetny zespół aktorski Nowego Teatru ze Słupska, który znakomicie odtworzył perypetie sąsiedzkie i miłosne bohaterów tej znanej komedii. Doskonała scenografia, efekty dźwiękowe i świetlne, dobrze dobrane kostiumy i rekwizyty pozwoliły wszystkim przenieść się do czasów szlacheckich i poznać sarmackie obyczaje. Uczniowie z uwagą śledzili poczynania Cześnika i Rejenta, którzy toczyli spór o zamek, z uśmiechem słuchali przechwałek komicznego Papkina, z sympatią obserwowali dążenia Podstoliny do zamążpójścia i przede wszystkim kibicowali Klarze i Wacławowi w ich walce o prawdziwą miłość. Odetchnęli z ulgą, kiedy tytułowa zemsta przemieniła się w finałową zgodę i wszystkie problemy zostały rozwiązane.
Spektakl dostarczył wszystkim wielu różnorodnych emocji i na pewno pomógł lepiej zrozumieć lekturę.


Tekst: K. Wróbel

Warszawo witaj!

Warszawo witaj!

29 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Podzamczu i Szkoły Podstawowej w Mełgwi wraz opiekunkami: Katarzyną Wróbel, Moniką Woźniak – Gołąb, Magdaleną Żyszkowską i Joanną Świąder uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.
Pierwszym punktem programu była wizyta w Teatrze Palladium, gdzie widzowie oglądali a zarazem brali aktywny udział w nowatorskim spektaklu pt. Robotrons: Niepokonani Aniołowie Galaktyki- show. Nie opuszczając widowni, wyruszyli na fascynującą wyprawę promem kosmicznym, prowadzonym przez kapitan Alkionę i jej pomocnika androida Williego. Podróżując po galaktyce, stali się członkami drużyny astronautów i wypełnili niemożliwą do realizacji misję – uratowali kosmos przed zagładą...Więcej przeczytacie w rozwinięciu, a zdjęcia z wycieczki w galerii.

Konkurs Recytatorski Poezji Anny Kamieńskiej

Konkurs Recytatorski Poezji Anny Kamieńskiej

28 października uczennice naszej szkoły – Marcelina Taracha z kl. VII i Ola Pawłowska z kl. VIII przygotowane przez p. Katarzynę Wróbel wzięły udział w Konkursie Recytatorskim Poezji Anny Kamieńskiej, który miał miejsce w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mełgwi. Uczestnicy ze szkół naszej gminy zaprezentowali po dwa utwory – Anny Kamieńskiej i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Wykonawcy pięknie recytowali wiersze, które pozwoliły wszystkim przenieść się w świat wyjątkowej poezji wyzwalającej wiele emocji, wzruszeń, uśmiechu.
Po występach jury miało twardy orzech do zgryzienia, ponieważ wszyscy zaprezentowali się wspaniale i trudno było wyłonić zwycięzców. W efekcie końcowym Marcelina Taracha zajęła pierwsze miejsce a Ola Pawłowska trzecie. Dziewczęta otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.
Dla zwycięzców nie jest to jednak koniec emocji, Marcelina będzie reprezentowała szkołę w kolejnym etapie – Powiatowym Konkursie Recytatorskim Anny Kamieńskiej, który odbędzie się 07.11.2019 r. w Świdniku. Wszystkim recytatorom gratulujemy talentu i życzymy kolejnych sukcesów. Zdjęcia z konkursu w galerii.


Tekst: K. Wróbel
Wygenerowano w sekund: 0.07
6,556,495 unikalnych wizyt