PHP-Fusion Powered Website

Zegar


Sześciolatki'

Quizy, zagadki, krzyżówki i testy z lektur

Quizy, zagadki, krzyżówki
i testy z lektur.
Sprawdź swoja wiedzę i przekonaj się , ile pamiętasz z książek , jak dobrze znasz ich bohaterów i najważniejsze wydarzenia.
Wejdź na strony podane przy lekturach
i miłej zabawy.

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

W dniach 8-15 maja obchodzimy ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem "Zasmakuj w bibliotece". Autorem hasła jest pan Mariusz Nakielny - bibliotekarz z Bochni, który uzasadnia swój wybór w następujący sposób:
"Zasmakuj w bibliotece, bo książką warto się delektować, smakujmy słowa, ciągle i wciąż od nowa. Korzystajmy z kalejdoskopu ofert dla naszych najważniejszych gości – Czytelników, by każdy z nich znalazł w bibliotece łakomy literacki kąsek. To dla was entuzjastów literatury i kultury jesteśmy."
Tydzień Bibliotek organizowany jest od 2004 roku, czyli to już jego siedemnasta edycja. Tym razem jest to wersja online wydarzenia, które połączone jest też z Dniem Bibliotekarza obchodzonym 8 maja. Również i nasza szkolna biblioteka przyłącza się do projektu i obchodów święta. W myśl tegorocznego hasła będziemy oferować naszym czytelnikom - smakowanie literatury, słów oraz zaserwujemy łakome literackie dania książkowe w wersji online.
Zaprosiłam Was już do zabawy z lekturami.
Dzisiaj zapraszam do udziału w konkursie ,, Zostań twórcą książki- Od autora do czytelnika".
Waszym zadaniem konkursowym będzie wykonanie własnej książeczki. W książce musi się znaleźć krótki tekst Waszego autorstwa (może to być krótkie opowiadanie, wiersz, komiks, reportaż) oraz najważniejsze elementy budowy książki: okładka, grzbiet, strona tytułowa a na niej zapisany autor, ilustrator, wydawnictwo, miejsce i rok wydania.
Technika wykonania prac jest dowolna i zależy od Waszej wyobraźni, szczególną uwagę będę zwracać na Waszą inwencję twórczą.
Zdjęcia swoich książeczek prześlijcie na adres marzanna-pietrzyk@wp.pl do końca maja. Wszystkie będą umieszczone na stronie szkoły. Dla autorów najciekawszych prac - nagroda niespodzianka.


SZKOLENIE DLA RODZICÓW

Polskie Centrum Programu Safer Internet zaprasza na bezpłatne webinarium, którego celem jest zwrócenie uwagi rodziców i opiekunów na niebezpieczne kontakty online, jakie mogą być nawiązywane przez dzieci i młodzież, a także mogą prowadzić do podejmowania aktywności o charakterze seksualnym.
Podczas webinarium omówione zostaną następujące zjawiska:
- child grooming - uwodzenie dziecka przez internet,
- sextortion - szantaż intymnymi materiałami,
- sexting - rozsyłanie swoich prywatnych intymnych materiałów.

Rodzice i opiekunowie dowiedzą się jak reagować, gdy dziecko padnie ofiarą któregoś z powyższych zagrożeń,a także jak zapobiegać i rozmawiać z dziećmi i młodzieżą, aby nie podejmowali takich zachowań. Webinarium poprowadzi ekspert z zespołu Dyżurnet.pl - działającego w Państwowym Instytucie Badawczym NASK punktu kontaktowego do zgłaszania nielegalnych treści w internecie, szczególnie związanych z seksualnym wykorzystywaniem dzieci.
Spotkanie online odbędzie się 12 maja o godz. 18:00. Liczba miejsc jest ograniczona.
Zapraszamy do zapisów: https://app.evenea.pl/event/855804-2/
Pozdrawiamy,
Zespół Polskiego Centrum Programu Safer Internet

100 ROCZNICA URODZIN JANA PAWŁA II - konkurs

Lekcje zdalne 4-8.05

Drodzy uczniowie, jak wiecie nadal wdrażamy pracę z aplikacją Teams. W tym tygodniu informacje o lekcjach pojawią się jeszcze zarówno na stronie szkoły jak i na Waszych kontach w Teams, od przyszłego tygodnia będzie to już tylko aplikacja Teams. Jak przygotować się do codziennej systematycznej pracy z tą aplikacją przeczytacie w tym krótkim poradniku: JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO LEKCJI KORZYSTAJĄC Z APLIKACJI TEAMS. (ćwiczyliśmy to również na lekcjach informatyki).

oddział przedszkolny kontaktuje się prze swoją grupę na Facebooku, język angielski kl 0

Klasa 3, język angielski 3
religia kl 3
język polski kl. 8
język polski kl. 7
j. polski kl. 5 i 6 - Teams
język angielski
język niemiecki
informatyka
matematyka
historia
geografia
chemia
biologia
fizyka
muzyka
WF
doradztwo zawodowe klasa 7
pedagog szkolny
świetlica
terapia pedagogiczna kl. 6
oferta edukacyjna mediów publicznych

Lekcje zdalne 27 - 30.04

Office 365

Jak najszybciej aktywować swoje konto Office 365? - wejdź na swoją pocztę, otwórz wiadomość od wychowawcy i postępuj zgodnie z instrukcją na filmie:

Aktywowanie konta
Program działa poprawnie na przeglądarkach Edge i Google Chrom(bez konieczności instalacji - jak na powyższym filmie), możesz tez zainstalować aplikację w swoim smartfonie/tablecie/telefonie.

Do aplikacji Teams (program który umożliwi nam wideokonferencję całej klasy) można również zalogować się bezpośrednio ze strony teams.microsoft.com tak jak na poniższym filmie:
Logowanie bezpośrednio do Teams

Jeśli nie posiadasz na swoim komputerze żadnego pakietu biurowego to na swoim koncie możesz korzystać między innymi z takich programów jak Word, PowerPoint, Excel. (Kto regularnie uczestniczył w szkoleniu poradzi sobie bez problemu). Wszystkie stworzone przez Ciebie pliki zapiszą się w chmurze, a to oznacza, że logując się na swoje konto z dowolnego komputera z internetem będziesz miał do nich dostęp, jak np. tu:
Dostęp do pakietu biurowego

Lekcje zdalne 20 - 24.04

oddział przedszkolny kontaktuje się prze swoją grupę na Facebooku, język angielski kl 0


Klasa 3
religia kl 3
język polski kl. 8
język polski kl. 7
język polski kl. 6
język polski kl. 5
język angielski
język niemiecki
informatyka
matematyka
historia
geografia
chemia
biologia
fizyka
muzyka
religia
WF
Plastyka - plik w pdf i doc to jest to samo, jeśli czytacie z pliku doc, to żeby otworzyć link skopiujcie go do przeglądarki
logopedia
Zajęcia korekcyjno - kompensacyjne dla klasy 6 - ortografia ze strony squla-ortografia
pedagog szkolny
EDB, WOS
Świetlica

Office 365

Drodzy Uczniowie,
otrzymacie od swoich Wychowawców dane do zalogowania na stronie Microsoft. Korzystanie z pakietu Office 365, do którego będziecie mieć bezpłatny dostęp, ułatwi Wam wypełnianie swoich obowiązków szkolnych, jak również usprawni możliwość bezpłatnego kontaktu (również poprzez wideokonferencje) z nauczycielami.
Korzystanie z pakietu nie powinno przysporzyć Wam problemów, ponieważ większość z Was brała udział w szkoleniach w ramach projektu unijnego z wykorzystania pakietu Office 365. Uczniowie, którzy sumiennie uczestniczyli w zajęciach, będą mogli w pełni wykorzystać możliwości tego narzędzia.

Lekcje zdalne 15.04 - 17.04

Konkurs Kangur Matematyczny

W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach
Komitet Organizacyjny Konkursu Kangur Matematyczny
podjął decyzję o przeniesieniu zawodów na dzień 28.05 br.
Wygenerowano w sekund: 0.07
7,930,410 unikalnych wizyt