Spotkanie z doradcą zawodowym

Spotkanie z doradcą zawodowymW ramach współpracy międzyszkolnej klasy 7 i 8 spotkały sie dziś z doradcą zawodowym ZS Nr 1 im. Cypriana Kamila Norwida w Świdniku. Tematem spotkania były zawody przyszłości.

Cel - Rozwój

W piątek uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez pana Pawła mgr socjologii, Instruktora Akademii Młodzieżowej Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Temat warsztatów: Cel – Rozwój. Na warsztatach poruszane zostały tematy: trema i stres, asertywność, planowanie, wyznaczanie i realizacja celów, pewność siebie. Przygotowana prezentacja, podawane przykłady były bardzo interesujące dla uczniów, chętnie brali oni udział w dyskusji i różnych ćwiczeniach np. jak radzić sobie ze stresem.

Tekst: I. Duda

Zmiana planu lekcji

Uwaga! Od 25 lutego następuje zmiana planu lekcji. Proszę zapoznać się z aktualnym planem.

Rekrutacja do szkoły

Informacja na temat rekrutacji do szkoły w roku szkolnym 2019/2020 znajduje się w DOKUMENTACH SZKOLNYCH.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami z konferencji "Rodzic pierwszym doradcą zawodowym ucznia"

Zabawa karnawałowa

Kolejna zabawa karnawałowa już za nami. Jak zwykle były tańce, konkursy i pyszne jedzonko. Królową balu została w tym roku Zuzia Wawszczak, a królem Szymon Niedźwiedź. Gratulujemy! Zdjęcia z imprezy obejrzycie w galerii.

Podróż w czasie

Udało nam się przenieść do antycznej Grecji, gdzie rządzili bogowie olimpijscy, a greckie armie toczyły zwycięskie bitwy. A wszystko to za sprawą prawdziwego Greka - hoplity i naszych rodzimych bogów olimpijskich z klasy V, którzy łaskawie zeszli z Olimpu do nas, zwykłych śmiertelników. Były pokazy pojedynków, poznanie kultury greckiej i udział w uczcie z naszymi bogami. Wspomnienia utrwalono na zdjęciach. Zapraszamy do obejrzenia.

Tekst: A. Ciechan

Jump XXL

29 stycznia wybraliśmy się do parku trampolin w Lublinie. Zabawa była przednia. Wszystkim podobały się trampoliny, baseny z gąbkami, wielka dmuchana poducha, lina do przechodzenia, klocek do walk gladiatorów i tor Ninja. Bardzo dziękujemy panu Michałowi i pani Ani, ze zgodzili się z nami pojechać.

Tekst: SU sekcja dziennikarsko - plastyczna

O tym jak unikać zagrożeń i być bezpiecznym na co dzień, przypominał nam nasz dzielnicowy asp. szt. Wit Libicki.

XIX Gminny Przegląd Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych

Podczas XIX Gminnego Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych nie mogło zabraknąć naszych artystów. Uczniowie przygotowani do występów przez swoich nauczycieli oraz GOK znaleźli się na podium zarówno w kategorii solistów jak i zespołów. Zespół SKRZATY z zerówki otrzymał wyróżnienie, Wiktoria Gil, Dominika Klimek oraz Marcelina Taracha zajęły pierwsze miejsca wśród solistów w swoich kategoriach wiekowych, a Ola Pawłowska drugie. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Fotorelacja na stronie GOK.

Dzień Babci i Dziadka

24 stycznia w sali balowej naszej szkoły gościliśmy dziadków i babcie. Z okazji ich święta wnuki przygotowały wiele atrakcji. Pokaz talentów naszych seniorów wieńczyło wręczenie oryginalnych "oskarów". Przy akompaniamencie gitary oraz pianina śpiewaliśmy biesiadne hity. W konkursach "Familiada" i "Koło fortuny" czekały na zwycięzców niezwykłe nagrody. O scenografię i catering zadbały nasze kochane mamy. Dziękujemy za miło spędzony czas.

Tekst: U. Gładysz