Uczniowie kl. II i III uporządkowali mogiłę z 1863 roku w lesie w Podzamczu, pod trzema dębami. Jak głosi legenda były tam cztery dęby. Gdy jeden z okolicznych mieszkańców postanowił wyciąć dorodne drzewo, duchy spoczywających tu powstańców upomniały się o spokój tego miejsca. Snopy iskier i silny podmuch wichru spłoszyły konie…
Odmówiliśmy modlitwę, zapaliliśmy znicze i złożyliśmy kwiaty.
Legenda pochodzi z pozycji p. Lucjana Świetlickiego ,,Historie, biogramy, legendy…”

Ślubowanie klasy pierwszej

To już taka tradycja, że w październiku odbywa się Ślubowanie Pierwszoklasistów i pasowanie ich na uczniów Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Podzamczu. Pierwszoklasiści najpierw zaprezentowali swoje umiejętności, a potem złożyli ślubowanie w obecności pocztu flagowego. Uroczystego pasowania dokonała Pani Dyrektor. Później rodzice pierwszaków, a następnie przedstawiciele klas wręczyli im różne prezenty, jakie przydadzą się w nauce i zabawie.

Zdjęcia zobaczycie w galerii

Ciekawa lekcja historii

Dzień nauczyciela

Dzień nauczyciela13 października w środę w naszej szkole odbył się apel „ Dzień Nauczyciela”. W przedstawieniu brały udział klasy IV-VI. Uczniowie przygotowali kilka scen z życia szkolnego. W rolę pani od języka polskiego wcieliła się Patrycja Zielińska, panią od przyrody zagrała Angelika Jakubczak. Wychowawczynię klasy IV naśladowała Beata Szczęśniak. Scenki były pełne humoru. Uczniowie nie zapomnieli o słodkich upominkach dla wszystkich nauczycieli.Zdjęcia z apelu zobaczycie tu .

Spacer po lesie

Dzięki uprzejmości p. Moniki Jarosz i p. Anety Bieleckiej uczniowie kl. III z wychowawczynią mogli cieszyć się urokami jesiennego lasu. Rozpoznawali rośliny właściwe dla runa leśnego, podszytu i warstwy drzew. Obserwacje grzybów czy żab, w ich naturalnym środowisku, dostarczyły wiele pozytywnych emocji. Zdjęcia jak zwykle w galerii.

Dzień chłopaka

30 września w naszej szkole odbyła się zabawa związana z Dniem Chłopaka - pokaz mody damskiej w wydaniu męskim. Każda klasa przygotowała dwóch chłopców do konkursu. Jury przyznało następujące tytuły MISS:

Gracji – Bartek Klimek;
Elegancji – Dominik Dyzma;
Foto – Kamil Serafin;
Kobiecości – Kamil Dyzma;
Odwagi – Konrad Jarosz;
Muzykalności – Maciek Komza.

Trzy główne tytuły zdobyli:

III wice Miss – Rafał Szabłowski ;
II wice Miss – Piotr Burzak ;
MISS – Aleksander Stępień.

Zdjęcia z pokazu w galerii