PHP-Fusion Powered Website

Zegar


Sześciolatki'

Rok szkolny 2012/2013

Witamy w nowym roku szkolnym i zapraszamy do zapoznania się z przydatnymi informacjami w panelu INFO!!!

Zakończenie roku szkolnego 2011/2012

Zakończenie roku szkolnego 2011/2012

29 czerwca pożegnaliśmy kolejny rok szkolny. Tradycyjnie już klasa szósta pożegnała się ze szkołą krótkim apelem, a uczniowie klas IV - VI przygotowali przedstawienie w języku niemieckim "Das freche Rotkäppchen und der Wolf". Wychowawcy klas wraz z panią dyrektor wręczyli świadectwa i nagrody najlepszym uczniom naszej szkoły. Jak co roku przedstawiciele Urzędu Gminy wręczyli nagrodę wójta dla najlepszego nauczyciela i najlepszego ucznia naszej szkoły. W tym roku nagrodę otrzymały pani Anna Wilczyńska oraz uczennica klasy VI Wioleta Wawszczak. Jak wyglądała uroczystość zobaczycie w galerii

.

Wycieczki

WycieczkiNasza szkoła to nie tylko nauka, to również drobne przyjemności:) W ostatnich tygodniach roku szkolnego uczniowie mieli okazję uczestniczyć w kilku wycieczkach: do Kozłówki, Zamościa, Sandomierza. Jak się bawili i co zwiedzili zobaczycie w galerii.

Podręczniki 2012/2013

Rajd rowerowy

Uczniowie starszych klas wzięli ostatnio udział w rajdzie rowerowym zorganizowanym przez stowarzyszenie "Na peryferiach", działające przy szkole podstawowej w Podzamczu. Pod wpływem pięknych okoliczności przyrody powstała taka oto piosenka:

Cieszą się chłopaki
I każda dziewczyna
Że rajd rowerowy
właśnie się zaczyna

Koko koko wyjazd spoko
Słońce skryło się wysoko
Kamizelki przywdziewamy
w drogę wyruszamy

Nad głowami chmury
Pod kołami dziury
Nie straszne nam drogi
Mamy silne nogi

Koko koko wyjazd spoko
Słońce skryło się wysoko
My się tym nie przejmujemy
i żwawo jedziemy

Piękny widok z górki
I zjazd na pazurki
Jedziemy w szeregu
Nie zmieniamy biegu

Koko koko wyjazd spoko
Słońce skryło się wysoko
Koło, łańcuch nie przeszkoda
Świetna jest pogoda

Na ostatniej prostej
Zabłysło nam słonko
Na dzielnych cyklistów
Czekało jedzonko

Koko koko wyjazd spoko
Słońce świeci już wysoko
Tu rozmowy w miłym gronie
i radosnym tonie.

Zbieżność słów i melodii z bardzo popularnym utworem zupełnie nieprzypadkowa:) Więcej o rajdzie przeczytacie niebawem na stronie stowarzyszenia: naperyferiach.pl, a zdjęcia możecie obejrzeć tu.

I powiatowy konkurs "Moja książka"

I powiatowy konkurs literacko - plastyczny "Moja książka" w Świdniku rozstrzygnięty. "Nasza książka" będąca zbiorem twórczości literackiej i poetyckiej oraz plastycznej uczniów klas I-VI otrzymała nagrodę specjalną "Za pomysł i formę". Na konkurs napłynęło 114 prac z powiatu świdnickiego. Większość nagród przypadło szkołom miejskim, ale wśród nich doceniono również nasz projekt, wykonany pod kierunkiem pań: Magdaleny Kalinowskiej Czul i Magdaleny Pilskiej.

Święto Szkoły

Dnia 6 czerwca 2012r. odbył się w naszej szkole Festyn z okazji Święta Szkoły i Dnia Rodziny. Oprócz rodziców naszych uczniów gościliśmy w progach naszej szkoły znamienitych gości: wójta naszej gminy p. Wacława Motyla z panią inspektor ds. oświaty p. M.Matyjaśkiewicz oraz córkę ostatnich właścicieli majątku Podzamcze panią Żanetę Rulikowską-Ollier z mężem i p. D.Prażmo.
Pierwszym punktem programu była inscenizacja o Sienkiewiczu, patronie naszej szkoły. W programie znalazły się także tańce, przedstawienia, wiersze, występy wokalne przeplatane „Złotymi Myślami” n/t rodziny. W programie uczestniczyły wszystkie nasze dzieci począwszy od przedszkola do klasy szóstej.
W czasie Festynu odbył się konkurs wiedzy o gminie Mełgiew pt. „Wiem kim jestem. Dobrze znam swój region”, w którym brali udział uczniowie wszystkich szkół podstawowych gminy Mełgiew.
Dodatkową atrakcją festynu były stanowiska wioski słowiańskiej „Choina-Horodyszcze”, gdzie dzieci z rodzicami mogły lepić garnki z gliny, poznać i poćwiczyć na instrumentach archaicznych oraz zobaczyć jak dawniej tkano.
Na wszystkich gości i uczestników naszego święta w szkolnej kawiarence czekały pyszne ciasta upieczone przez nasze mamy oraz kawa, herbata i inne napoje.

Zdjęcia w galerii.

Dzień Dziecka i Sportu

31 maja odbył się w naszej szkole Dzień Dziecka i Sportu. Rozgrywki sportowe przygotował dla nas nauczyciel wychowania fizycznego - pan Michał Chyliński. Klasy młodsze musiały zmierzyć się z torami przeszkód, a uczniowie klas IV - VI rozegrali zawody w piłkę nożną. Miłą niespodzianką była również wizyta pani Żanety Rulikowskiej-Ollier, córki ostatnich właścicieli majątku Podzamcze. Zdjęcia można zobaczyć tu.

Konkurs recytatorski

Dnia 18 maja 2012 r odbył się w naszej szkole IV Konkurs Recytatorski zorganizowany przez p. Małgorzatę Walczak i p. Magdalenę Kalinowską - Czul. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu była przyroda w wierszach polskich poetów. Więcej o konkursie przeczytasz w rozwinięciu...


KONKURS PAPIESKI

25 kwietnia 2012 roku uczniowie naszej szkoły w składzie: Jowita Wojtowicz, Łukasz Pawlak i Paulina Bochniarz brali udział w powiatowym konkursie papieskim o życiu i nauczaniu Jana Pawła II. W tym roku konkurs odbył się pod hasłem: „Jan Paweł II- Apostoł Miłosierdzia”. Nasza drużyna zajęła III miejsce! Gratulujemy!!! Do konkursu uczniowie byli przygotowywani pod kierunkiem Pani Beaty Rubaj. Zdjęcia zobaczycie w galerii.Tekst: Beata Rubaj

Sukces szóstoklasistów!

3 kwietnia uczniowie klas VI pisali sprawdzian szóstoklasisty - pierwszy poważny egzamin w ich życiu. Sprawdzian sprawdzał wiedzę i umiejętności uczniów nabyte w ciągu sześciu lat nauki w szkole podstawowej. Nasi uczniowie otrzymali najlepszy wynik punktowy wśród szkół naszej gminy oraz trzeci wynik w powiecie świdnickim - średnio 26,3 pkt (średnia krajowa to 22,75 pkt), co daje naszej szkole wysoki 8 stanin. GRATULUJEMY!!!!

Wygenerowano w sekund: 0.08
6,789,070 unikalnych wizyt