Sukcesy naszych uczniów

Uczniowie klasy VI Julia Królik i Aleksander Stępień jako jedyni w naszej gminie wzięli udział w okręgowym etapie konkursów kuratoryjnych z języka polskiego i matematyki. Julia wzięła również udział w powiatowej Corridzie Ortograficznej, w której zajęła piąte miejse. Gratulujemy!!!

Zabawa choinkowa

Dnia 15.01.2011 odbył się bal karnawałowy zwany inaczej choinką. Bal rozpoczęło konfetti które wystrzeliły pani Ula Gładysz i pani Ewa Słomka. Imprezę urozmaicały różne konkursy. Był taniec z balonem, taniec kotylionowy, taniec na gazecie, zabawa w krzesełka. Królem i Królową balu zostali Kinga Szczęśniak i Bartek Klimek, a najciekawsze stroje karnawałowe należały do Kasi Komzy i Dominika Dyzmy. Po wybraniu króla i królowej przyszła pora na Mikołaja, który rozdał dzieciom paczki ze słodyczami. Zdjęcia z imprezy w galerii.

Tekst: Kamila Taracha

Bezpiecznie spędzaj czas wolny

11 stycznia odbyło się spotkanie z policjantami w ramach akcji Bezpiecznie spędzaj czas wolny. Na spotkaniu policjanci ze Świdnika zaprezentowali pracę z psami służącymi w policji. Spotkanie wywarło ogromne wrażenie na dzieciach. Spotkanie było jednym z punktów szkolnego planu promującego zdrowie, o pozostałych zadaniach programu przeczytacie w rozwinięciu, a zdjęcia ze spotkania obejrzycie tu.

Jasełka w kościele

6 stycznia 2011(tj. w Święto Objawienia Pańskiego zwanego potocznie Świętem Trzech Króli) w kościele parafialnym w Mełgwi podczas Mszy Świętej dla dzieci o godz.9.30, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Podzamczu przedstawili bożonarodzeniowe jasełka pt: "Do stajenki". Przedstawienie jasełkowe przygotowane zostało pod kierunkiem p. Beaty Rubaj i p. Magdaleny Kalinowskiej - Czul. Nad oprawą muzyczną czuwała p. Elżbieta Stoczkowska. Występ dzieci pozwolił nam na przybliżenie narodzin Bożej Dzieciny oraz dopomógł w spojrzeniu na dzisiejszy świat z perspektywy dobra i zła. Były kolędy, wiersze a także przybycie trzech króli ze wschodu. Uczniowie z tym programem występowali już wcześniej w swojej szkole, a z okazji święta Trzech Króli zaprezentowały swoje umiejętności także przed wspólnotą parafialną.
Na zakończenie przedstawienia wszyscy występujący radośnie zaśpiewali pastorałkę pt :" Z kolędą przychodzimy, świętości Wam życzymy".Występ artystyczny w wykonaniu naszych dzieci, bardzo się podobał licznie zgromadzonym w kościele wiernym, co potwierdzili gromkimi brawami. Zdjęcia z przedstawienia w galerii.

Tekst: B. Rubaj

Wycieczka do Lublina

16 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Lublina. Na początku obejrzeliśmy ekspozycje Muzeum Lubelskiego - min. wystawy prezentujące sztukę ludową regionu lubelskiego, polskie malarstwo historyczne i batalistyczne, uzbrojenie polskie i obce XIV-XX w., malarstwo polskie XVII-XIX w. oraz wystawę czasową pt. „Za gwiazdą betlejemską… Szopki bożonarodzeniowe”.
Drugim etapem wycieczki były warsztaty tradycyjnej plastyki obrzędowej związanej ze Świętami Bożego Narodzenia w Galeria Sztuki Ludowej. Zajęcia prowadziła pani Helena Kołodziej, która pokazała, jak wykonać tradycyjną gwiazdę ze słomy.
Warsztatom towarzyszyła wystawa i kiermasz tradycyjnych ozdób choinkowych, upominków i stroików świątecznych.

Zdjęcia z wycieczki w galerii.

Tekst: M. Woźniak - Gołąb

Wszystkiego co najlepsze w

każdym dniu nadchodzącego Nowego Roku,

szczęścia, sukcesów oraz spełnienia najskrytszych marzeń.

Dyrektor i pracownicy SP w Podzamczu

Jasełka

Tradycyjnie jak co roku na wspólnym "Opłatku" spotkała się cała społeczność naszej szkoły. Przy wspólnym wigilijnym stole usiedli uczniowie wraz ze swymi wychowawcami. Następnie uczniowie klas II - VI po opieką p. M.Kalinowskiej i p. B.Rubaj przedstawili Jasełka. Do wspólnego kolędowania i łamania się opłatkiem włączyli się również rodzice i nauczyciele. Zdjęcia obejrzycie w galerii.

JARMARK BOŻONARODZENIOWY

20 grudnia w naszej szkole miał miejsce JARMARK BOŻONARODZENIOWY. Był to projekt realizowany przez wszystkie klasy, a efekty pracy przedstawiciele klas prezentowali na wspólnym spotkaniu.
Prezentacje zawierały historyczny rodowód zwyczajów i obyczajów bożonarodzeniowych w Polsce.
Celem tego projektu było ukazanie obchodów Świąt Bożego Narodzenia jako elementu polskiej tradycji i dziedzictwa kulturowego.
A to, co uczniowie z pomocą nauczycieli przygotowali, możemy obejrzeć na zdjęciach.

Podsumowanie akcj Pomóż dzieciom przetrwać zimę

Podsumowanie akcj Pomóż dzieciom przetrwać zimęZebraliśmy 80kg darów - wynika z tego, że każdy darczyńca przekazał prezent o wadze większej niż 1 kg. Macie wielkie serca!

6 grudnia zabawiliśmy się w świętego Mikołaja. Każdy uczestnik zabawy przyniósł 2 słodycze. Z mikołajkowego wora losowano słodkości dla uczestników zabawy. Pozostałe 50% smakołyków trafiło do paczki akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę". Zdjęcia w galerii.

Andrzejki

Klasy I - III świętowały andrzejki w atmosferze czarów i wróżb. Piękne stroje i nakryte kolorowo stoły - z herbami domów Hogwartu - pomogły nam przenieść się w czarodziejską krainę. Wróżyliśmy z baniek mydlanych, serc i butów. Wielką atrakcją była czara ognia wskazująca przyszłość. Starsze klasy bawiły się na tanecznej zabawie andrzejkowej. Odwiedziły nas trzy wróżki, były wróżby z kart, daty urodzin, serc i butów. Zdjęcia w galerii.

Lubelski Festiwal Nauki

We wrześniu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach i pokazach zorganizowanych w ramach VII Lubelskiego Festiwalu Nauki.
Klasa II wzięła udział w warsztatach „Batik – sztuka malowania tkanin” w pracowni plastycznej Medycznego Studium Zawodowego w Lublinie.
Uczniowie klasy V i VI zwiedzili Bibliotekę Uniwersytecką KUL. Tutaj odbywały się warsztaty robienia marmurków na papierze i tworzenia notesów. Uczestnicy wycieczki obejrzeli także dwie wystawy: „Piękno ilustracji książkowej” i „Piękno secesyjnych opraw książkowych” oraz prezentację multimedialną pt. „Święci, anioły i kwiatki. Skąd wzięły się i co przedstawiają obrazki święte?”. Zdjęcia z wyjazdu w galerii.