Od pomysłu do przemysłu

„Od pomysłu do przemysłu” – pod takim tytułem odbyły się obchody tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa, międzynarodowego wydarzenia kulturalnego, organizowanego z inicjatywy Rady Europy, promującego regionalną kulturę i tradycję. Głównym celem EDD 2010 było „ukazanie wartości zabytków techniki i ich znaczenia dla narodowego dziedzictwa kulturowego, szerzenie wiedzy na ich temat, zaprezentowanie jak niegdyś wyglądała produkcja przemysłowa”.

Zdjęcia z wyjazdu zobaczycie tu.

Zbiórka nakrętek

Nasza szkoła włączyła się w akcję zbierania nakrętek na butelki. Za kilogram plastikowych nakrętek firma recyklingowa z Myślenic płaci złotówkę - pieniądze trafiają do lubelskiego Hospicjum dla Dzieci imienia Małego Księcia. Więcej o akcji koordynowanej przez Radio Lublin przeczytacie tu.

POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

Od 22.11. do 3.12.2010r.
w Szkole Podstawowej w Podzamczu zbierane są:

· Odzież, obuwie,
· żywność trwała (makarony, konserwy, cukier, kasza),
· słodycze,
· zabawki, artykuły szkolne,
· środki czystości

Wspomożemy w ten sposób rodziny
z terenów powodziowych miejscowości Zagłoba z gminy Wilków.

Liczymy na Waszą pomocną dłoń!

Dziękujemy!

Święto Odzyskania Niepodległości

Już 10 listopada uczciliśmy 92. rocznicę odzyskania niepodległości. Uczniowie kl. III przybliżyli nam historię Polski, wspominając chlubne karty naszych walk o wolność. W atmosferze powagi i refleksji słuchaliśmy pieśni legionowych w wykonaniu dziewcząt z kl. VI. Swój patriotyzm zaznaczyliśmy biało czerwonymi kokardkami, zaś młodsze dzieci miały wykonane własnoręcznie kotyliony. Uczennica klsasy VI napisała na ten temat wiersz, który możecie przeczytac w dziale artykuły

Zdjęcia zobaczycie tu

Filharmonia

W tym roku po raz kolejny odwiedzili nas muzycy z Filharmonii Lubelskiej. Jak wygladała przeprowadzona przez nich lekcja muzyki zobaczycie na zdjęciach

Uczniowie kl. II i III uporządkowali mogiłę z 1863 roku w lesie w Podzamczu, pod trzema dębami. Jak głosi legenda były tam cztery dęby. Gdy jeden z okolicznych mieszkańców postanowił wyciąć dorodne drzewo, duchy spoczywających tu powstańców upomniały się o spokój tego miejsca. Snopy iskier i silny podmuch wichru spłoszyły konie…
Odmówiliśmy modlitwę, zapaliliśmy znicze i złożyliśmy kwiaty.
Legenda pochodzi z pozycji p. Lucjana Świetlickiego ,,Historie, biogramy, legendy…”

Ślubowanie klasy pierwszej

To już taka tradycja, że w październiku odbywa się Ślubowanie Pierwszoklasistów i pasowanie ich na uczniów Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Podzamczu. Pierwszoklasiści najpierw zaprezentowali swoje umiejętności, a potem złożyli ślubowanie w obecności pocztu flagowego. Uroczystego pasowania dokonała Pani Dyrektor. Później rodzice pierwszaków, a następnie przedstawiciele klas wręczyli im różne prezenty, jakie przydadzą się w nauce i zabawie.

Zdjęcia zobaczycie w galerii

Ciekawa lekcja historii

Dzień nauczyciela

Dzień nauczyciela13 października w środę w naszej szkole odbył się apel „ Dzień Nauczyciela”. W przedstawieniu brały udział klasy IV-VI. Uczniowie przygotowali kilka scen z życia szkolnego. W rolę pani od języka polskiego wcieliła się Patrycja Zielińska, panią od przyrody zagrała Angelika Jakubczak. Wychowawczynię klasy IV naśladowała Beata Szczęśniak. Scenki były pełne humoru. Uczniowie nie zapomnieli o słodkich upominkach dla wszystkich nauczycieli.Zdjęcia z apelu zobaczycie tu .

Spacer po lesie

Dzięki uprzejmości p. Moniki Jarosz i p. Anety Bieleckiej uczniowie kl. III z wychowawczynią mogli cieszyć się urokami jesiennego lasu. Rozpoznawali rośliny właściwe dla runa leśnego, podszytu i warstwy drzew. Obserwacje grzybów czy żab, w ich naturalnym środowisku, dostarczyły wiele pozytywnych emocji. Zdjęcia jak zwykle w galerii.

Dzień chłopaka

30 września w naszej szkole odbyła się zabawa związana z Dniem Chłopaka - pokaz mody damskiej w wydaniu męskim. Każda klasa przygotowała dwóch chłopców do konkursu. Jury przyznało następujące tytuły MISS:

Gracji – Bartek Klimek;
Elegancji – Dominik Dyzma;
Foto – Kamil Serafin;
Kobiecości – Kamil Dyzma;
Odwagi – Konrad Jarosz;
Muzykalności – Maciek Komza.

Trzy główne tytuły zdobyli:

III wice Miss – Rafał Szabłowski ;
II wice Miss – Piotr Burzak ;
MISS – Aleksander Stępień.

Zdjęcia z pokazu w galerii