VIII Gminny Festiwal Piosenki Angielskiej

22 marca już po raz ósmy odbył się w naszej szkole Festiwal Piosenki Angielskiej - "English is for singing"
Uczestnicy przyjechali z różnych szkół z naszej gminy. Gościliśmy wykonawców ze szkoły w Mełgwi, Jackowie, Krępcu, Krzesimowie, nasi uczniowie tez brali udział w Festiwalu. Więcej przeczytasz w rozwinięciu, a zdjęcia jak zwykle w galerii.

Pierwszy Dzień Wiosny

Pierwszy Dzień Wiosny uczniowie naszej szkoły obchodzili wspólnie z babciami i dziadkami. W miłej atmosferze, przy stołach zastawionych łakociami, zaproszeni goście oglądali przygotowany program......

Siatkówka

Dnia 17 Lutego w Mełgwi odbyły się zawody piłki siatkowej. W zawodach wzięły udział wszystkie szkoły z naszej gminy. Każda drużyna liczyła po 3 osoby i rozegrała po 4 mecze. W składzie z naszej szkoły pojechali: Marcin Papuda, Łukasz Torój, Aleksander Stępień, Rafał Szabłowski i Wojciech Banaszek. W każdym secie jedna z drużyn musiała uzyskać 15 punktów. W rywalizacji dziewcząt 1 miejsce zajęła drużyna z Mełgwi. A pierwsze miejsce wśród chłopców zdobył skład z Podzamcza. Każda drużyna dostała dyplomy i podziękowania. Fotki z zawodów w galerii.

Tekst: Marcin Papuda, Aleksander Stępień

Lodowisko

W lutym klasy IV - VI wybrały się do Lublina na lodowisko. Niektórzy po raz pierwszy stawiali kroki na lodowej tafli, ale na szczęscie wszystkim dopisywał humor(co widać na załączonych zdjęciach) i uczniowie cali i zdrowi wrócili do szkoły .

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Główną ideą narodowych obchodów DBI jest inicjowanie lokalnych działań, w ramach których dzieci angażują się w prace nad projektami poświęconymi bezpieczeństwu w Sieci. Z okazji DBI organizowane są w całej Polsce zajęcia edukacyjne, happeningi, kampanie informacyjne, konkursy i inne akcje, które trwają przez cały miesiąc luty. O tym jak akcja przebiegała u nas przeczytasz w rozwinięciu.

Cała Polska czyta dzieciom

W konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię społeczną "Cała Polska czyta dzieciom" zdobyliśmy wyróżnienie. SP w Podzamczu znalazła się w gronie pięciu szkół województwa lubelskiego które nagrodzono. Więcej na ten temat na stronie kampanii CPCDZ, a dyplomy tu.

Sukcesy naszych uczniów

Uczniowie klasy VI Julia Królik i Aleksander Stępień jako jedyni w naszej gminie wzięli udział w okręgowym etapie konkursów kuratoryjnych z języka polskiego i matematyki. Julia wzięła również udział w powiatowej Corridzie Ortograficznej, w której zajęła piąte miejse. Gratulujemy!!!

Zabawa choinkowa

Dnia 15.01.2011 odbył się bal karnawałowy zwany inaczej choinką. Bal rozpoczęło konfetti które wystrzeliły pani Ula Gładysz i pani Ewa Słomka. Imprezę urozmaicały różne konkursy. Był taniec z balonem, taniec kotylionowy, taniec na gazecie, zabawa w krzesełka. Królem i Królową balu zostali Kinga Szczęśniak i Bartek Klimek, a najciekawsze stroje karnawałowe należały do Kasi Komzy i Dominika Dyzmy. Po wybraniu króla i królowej przyszła pora na Mikołaja, który rozdał dzieciom paczki ze słodyczami. Zdjęcia z imprezy w galerii.

Tekst: Kamila Taracha

Bezpiecznie spędzaj czas wolny

11 stycznia odbyło się spotkanie z policjantami w ramach akcji Bezpiecznie spędzaj czas wolny. Na spotkaniu policjanci ze Świdnika zaprezentowali pracę z psami służącymi w policji. Spotkanie wywarło ogromne wrażenie na dzieciach. Spotkanie było jednym z punktów szkolnego planu promującego zdrowie, o pozostałych zadaniach programu przeczytacie w rozwinięciu, a zdjęcia ze spotkania obejrzycie tu.

Jasełka w kościele

6 stycznia 2011(tj. w Święto Objawienia Pańskiego zwanego potocznie Świętem Trzech Króli) w kościele parafialnym w Mełgwi podczas Mszy Świętej dla dzieci o godz.9.30, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Podzamczu przedstawili bożonarodzeniowe jasełka pt: "Do stajenki". Przedstawienie jasełkowe przygotowane zostało pod kierunkiem p. Beaty Rubaj i p. Magdaleny Kalinowskiej - Czul. Nad oprawą muzyczną czuwała p. Elżbieta Stoczkowska. Występ dzieci pozwolił nam na przybliżenie narodzin Bożej Dzieciny oraz dopomógł w spojrzeniu na dzisiejszy świat z perspektywy dobra i zła. Były kolędy, wiersze a także przybycie trzech króli ze wschodu. Uczniowie z tym programem występowali już wcześniej w swojej szkole, a z okazji święta Trzech Króli zaprezentowały swoje umiejętności także przed wspólnotą parafialną.
Na zakończenie przedstawienia wszyscy występujący radośnie zaśpiewali pastorałkę pt :" Z kolędą przychodzimy, świętości Wam życzymy".Występ artystyczny w wykonaniu naszych dzieci, bardzo się podobał licznie zgromadzonym w kościele wiernym, co potwierdzili gromkimi brawami. Zdjęcia z przedstawienia w galerii.

Tekst: B. Rubaj

Wycieczka do Lublina

16 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Lublina. Na początku obejrzeliśmy ekspozycje Muzeum Lubelskiego - min. wystawy prezentujące sztukę ludową regionu lubelskiego, polskie malarstwo historyczne i batalistyczne, uzbrojenie polskie i obce XIV-XX w., malarstwo polskie XVII-XIX w. oraz wystawę czasową pt. „Za gwiazdą betlejemską… Szopki bożonarodzeniowe”.
Drugim etapem wycieczki były warsztaty tradycyjnej plastyki obrzędowej związanej ze Świętami Bożego Narodzenia w Galeria Sztuki Ludowej. Zajęcia prowadziła pani Helena Kołodziej, która pokazała, jak wykonać tradycyjną gwiazdę ze słomy.
Warsztatom towarzyszyła wystawa i kiermasz tradycyjnych ozdób choinkowych, upominków i stroików świątecznych.

Zdjęcia z wycieczki w galerii.

Tekst: M. Woźniak - Gołąb