PHP-Fusion Powered Website

Zegar


Sześciolatki'

Konkurs" Mistrz kuchni"

W czasie realizacji projektu „Zwyczaje świąteczne” dzieci z klas 1-3 brały udział w konkursie „Mistrz kuchni”. Przygotowania do wypieku ciast to pasjonujące zajęcia. Zadania kulinarne nadzorowały i oceniały pani Aneta Bielecka i pani Barbara Kurnicka. Wszyscy świetnie bawili się przy ubijaniu piany, rozgniataniu orzechów i obieraniu jabłek na najdłuższą łupinę oraz oddzielaniu maku od ryżu. Pytania konkursowe wpłynęły znacznie na poziom wiedzy o Świętach. Efektem pracy mistrzów kuchni były pachnące pierniki. Cały projekt obejmował różnego typu działania
- ubieranie choinki własnoręcznie wykonanymi ozdobami
- pisanie życzeń na kartkach według pomysłu dzieci
- tworzenie książki kucharskiej
Podsumowanie projektu to spotkanie przy tradycyjnie nakrytym stole wigilijnym. Było dodatkowe nakrycie, siano pod obrusem i dwanaście potraw. Razem z rodzicami podzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy życzenia i śpiewaliśmy kolędy. Zdjęcia w galerii.Tekst: Jowita Wójtowicz

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY

5.12.2011 odbył się w naszej szkole TURNIEJ W TENISIE STOŁOWYM O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY. Organizatorem konkursu był p. Michał Chyliński - nauczyciel w-f w naszej szkole. W turnieju mogli wziąć udział wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły. Po zaciętej walce puchary i dyplomy odebrali: Rafał Szabłowski - I miejsce, Karol Burzak - II miejsce, Michał Serafin - III miejsce. W finałowej piątce znaleźli się również Natalia Gliniak i Barek Klimek. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

Juniormedia

Napisano o nas w gazecie lokalnej. Pani redaktor Kuriera Lubelskiego przeprowadziła rozmowę z opiekunem naszej szkolnej gazetki. Interesowała ją historia naszego "Podzamczaka", jak powstaje, kto go tworzy, pytała także o szkołę. Artykuł ukazał się w numerze z dnia 6.XII.2011, można go przeczytać również tu na stronie trzeciej.
Andrzejki

AndrzejkiTradycyjnie jak co roku, pod koniec listopada w naszej szkole odbyły się Andrzejki. Były wróżby, zabawy i oczywiście dyskoteka andrzejkowa. Zdjęcia obejrzycie w galerii.

Ślubowanie klasy pierwszej

27 października w naszej szkole odbyło się ślubowanie klasy pierwszej. Po prezentacji swoich marzeń związanych z nauką i uroczystym ślubowaniu cała dziewiątka została pasowana na uczniów. W uroczystości uczestniczyli rodzice i dziadkowie. W miłej atmosferze można było zjeść pyszne ciastko i potańczyć. Prezenty przygotowane przez panią dyrektor, rodziców i kolegów z klas starszych oraz zerówki będą służyły do rozwijania zdolności naszych pierwszoklasistów. Zdjęcia z uroczystości można zobaczyć w galerii.

REGULAMIN UCZESTNICTWA W PROJEKCIE

REGULAMIN UCZESTNICTWA W PROJEKCIE „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów w klasach I-III w szkołach podstawowych w gminie Mełgiew” jest dostępny w panelu INFO pod hasłem REGULAMIN PROJEKTU.

Ognisko klasy I

W piękne sobotnie popołudnie rodzice uczniów klasy I zorganizowali ognisko integracyjne. Było moc atrakcji w postaci puszczania baniek mydlanych czy jazdy na hulajnodze. Wielkiego zaangażowania ze strony obecnych tatusiów wymagał mecz piłki nożnej. Rodzice podarowali swoim dzieciom coś najcenniejszego CZAS. Zdjęcia z ogniska w galerii.

Tekst:U. Gładysz

Dzień Nauczyciela 2011

Kochani nauczyciele,
wiemy o was wiele.
Każdej długiej nocy,
robicie co w waszej mocy,
aby nasze małe mózgi,
mogły w dorosłym życiu
uniknąć rózgi!
DZIĘKUJEMY!

Tymi słowami zakończył się apel z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej przygotowany przez uczniów klas IV - VI. Podczas uroczystości zostały również wręczone Nagrody Dyrektora i słodkie upominki od Samorządu Uczniowskiego. Zdjęcia z uroczystości w galerii.

Pomóż Kamilowi normalnie żyć

Kamil Misztal ma 20 lat i czeka na protezę nogi.
Kamil w wieku 2 lat uległ poparzeniu kończyn dolnych oraz dłoni. W 2008 roku lekarze amputowali mu prawe podudzie i w tej chwili zmaga się ze stanem zapalnym kikuta, który utrudnia mu normalne funkcjonowanie. Czeka na operację kosmetyki kikuta. W związku z tym potrzebne są pieniądze na modyfikację protezy po operacji. My możemy pomóc w zebraniu tych pieniędzy, poprzez ZBIERANIE PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK!!!! Obok sali gimnastycznej stoi pudełko, do którego można wrzucać nakrętki.

Można także pomóc wpłacając pieniądze dla Kamila na konto: 79 8804 0000 0000 0023 9551 0001 z dopiskiem "dla Kamila Misztala" Fundacja "Poza Horyzonty"
Adres: Lanckorona 11
34-143 Lanckorona

Kontakt do Kamila: 508-599-831

Pamiętaj POMÓC MOŻESZ I TY!!!

PODRĘCZNIKI 2011/2012

Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego
Czy to bajka, czy nie bajka?
Myślcie sobie, co tam chcecie.
Najważniejsze, że od jutra
znów wakacje są na świecie!!!!!

Tymi słowami uczniowie klasy szóstej pożegnali rok szkolny 2010/2011. Podczas ostatniej uroczystości w tym roku szkolnym najlepsi uczniowie odebrali nagrody i świadectwa z czerwonym paskiem z rąk wychowawców i Pani Dyrektor. Wręczono również Nagrody Wójta Gminy Mełgiew dla najlepszego ucznia i najlepszego nauczyciela w roku szkolnym 2010/2011. Nagrody te otrzymali Aleksander Stępień oraz pani Izabella Duda.

Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i sympatykom naszej szkoły życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku!!!!

Wygenerowano w sekund: 0.07
6,858,717 unikalnych wizyt