PHP-Fusion Powered Website

Zegar


Sześciolatki'

Poezja, recytacje

Poezja, recytacje... jeszcze mają swoich sympatyków wśród młodego pokolenia. Nasze uczennice: Marcelina T. z kl.VII i Aleksandra P. z kl.VIII (przygotowane przez p. Katarzynę Wróbel") reprezentowały szkołę w XXIV Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji K.K.Baczyńskiego, jaki 11 marca br. pod patronatem Kuratora Oświaty odbył się w II Liceum Ogólnokształcącym w Świdniku. Marcelina pięknie recytowała wiersze: "Harmonia Beethovena" i "Już nie pamiętam", a Ola: "Aniołowie biali" i "Elegia ...o chłopcu polskim". Obie uczennice docenione zostały przez jury i zajęły ex aequo II miejsce. Zdjęcia w galerii. Gratulujemy.
Tekst: M. Kalinowska - Czul

KOMUNIKAT KURATORIUM OŚWIATY

KOMUNIKAT KURATORIUM OŚWIATYProsimy o zapoznanie się z komunikatem Kuratorium Oświaty w sprawie bezpieczeństwa zdrowotnego szkoły, są tam też adresy stron, na których dostępne są informacje o koronawirusie
https://www.kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=10444

https://dokumenty.men.gov.pl/KV_plakat_A3_DRUK.pdf

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole

Większości z nas, luty kojarzy się przede wszystkim z walentynkami oraz czasem karnawałowych zabaw. Mało kto wie jednak, że 21 lutego obchodzimy, określany także mianem Międzynarodowego Dnia Dziedzictwa Językowego. Ten dzień przypomina nam o roli i miejscu języka polskiego w życiu każdego Polaka. Każdy z nas zatem odpowiada za naukę języka polskiego i powinien zadbać o jego poprawność. Uczyć się nowych słów, ich znaczeń, a także poprawnie je pisać i wymawiać. Bo poprzez język budujemy swoją tożsamość, szukając odpowiedzi na pytanie, kim jesteśmy.
W naszej szkole także obchodziliśmy ten szczególny dzień. Nauczyciele przeprowadzili działania mające na celu podkreślenie rangi języka ojczystego, jego znaczenia w życiu każdego człowieka. Przekazali najważniejsze informacje na temat święta oraz zadawali pytania dotyczące wiedzy o języku. Trzecioklasistom zagadki zadawała Zuzia Celejewska, która przyszła odwiedzić swoją byłą szkołę. Dzieci doskonale bawiły się i kształtowały świadomość językową.
Każdy uczeń naszej szkoły już wie, że warto pięknie i poprawnie mówić oraz pisać, ponieważ nasz język świadczy o nas.Tekst: K. Wróbel

Od 19.02.2020 r. zmiana planu lekcji.

Nowy plan dostępny tutaj

Gminna Spartakiada Klas I-III

Gminna Spartakiada Klas I-III

Klasa 3 zajęła trzecie miejsce w zawodach turniejowych. Najwięcej punktów zdobyliśmy w konkurencji króla strzelców. Dużo emocji dała nam zabawa w pociąg. Cieszymy się z nagrody jaką jest piękna, żółta piłka. Zdjęcia z zawodów w galerii.Klasa III

ZAWODY REJONOWE TENIS STOŁOWY DRUŻYNOWY CHEŁM 06.02.2020r.

ZAWODY REJONOWE TENIS STOŁOWY DRUŻYNOWY CHEŁM 06.02.2020r.

Reprezentacja szkoły w Podzamczu miała możliwość rywalizacji z najlepszymi tenisistami stołowymi w województwie. Chłopcy po dwóch przegranych meczach zajęli IX miejsce. Dziewczęta natomiast wygrały dwa mecze i dwa mecze przegrały zajmując bardzo wysokie V miejsce. Serdeczne Gratulacje dla reprezentantów szkoły. Zdjęcia z zawodów w galerii.Tekst: M. Chyliński

Karnawałowe szaleństwa

Karnawałowe szaleństwa

W czasie tegorocznej zabawy choinkowej animatorem była pani Małgosia - nasz szkolny pedagog. Wszyscy, od zerówki do klasy ósmej, dostali się do „Krainy Zabawy” pokonując tajemniczy tunel. Wśród tanecznych przebojów królowała „Eluwina”. Radosnych uczestników pochłaniały zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej, starych gazet czy olbrzymich kolorowych gatek. Pomimo braku śniegu zorganizowano drużynowy konkurs na super bałwana oraz wielką bitwę na papierowe śnieżki. Dzięki animacjom zarówno nastolatki jak i maluchy przeżyły emocjonujące chwile. Zdjęcia w galerii.Tekst. Ula G. i Iza D.

Dodatkowe płatne zajęcia nauki pływania

Ruszają dodatkowe płatne zajęcia nauki pływania dla dzieci z terenu gminy Mełgiew. Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt ze Szkołą Podstawową w Mełgwi: 81 504 93 03 lub z Gminnym Przedsiębiorstwem Komunalnym: 81 467 05 51. Formularze zgłoszeniowe są do pobrania w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Mełgwi lub w siedzibie Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Mełgwi. W załączeniu regulamin dla zainteresowanych.

Rekrutacja do szkoły

Informacja na temat rekrutacji do szkoły w roku szkolnym 2020/2021 znajduje się w DOKUMENTACH SZKOLNYCH.

20 Przegląd Kolęd Pastorałek i Zespołów Kolędniczych

Dziś podczas 20 Przeglądu Kolęd i Pastorałek nasze uczennice z klasy 3 przygotowane przez panią E. Stoczkowską zajęły 2 miejsce, natomiast Wiktoria Gil pierwsze w kategorii solistów. Ich występ obejrzycie tutaj, zdjęcia z przeglądu na stronie GOK. Gratulujemy!

Spotkanie z doradcą zawodowym

Spotkanie z doradcą zawodowym

W ramach współpracy międzyszkolnej klasa 8 spotkała się z nauczycielami ZS Nr 1 im. Cypriana Kamila Norwida w Świdniku. Uczniowie poznali ciekawe możliwości wyboru dalszej drogi kształcenia.

Wygenerowano w sekund: 0.07
7,930,337 unikalnych wizyt