Spotkanie z pisarzem

W Bibliotece Gminnej w Mełgwi 10 czerwca 2021 odbyło się spotkanie dzieci z pisarzem panem Arturem Jasińskim autorem „Baśni o dębowym sercu”. Klasa IV z naszej szkoły również została na nie zaproszona. Poznaliśmy okoliczności powstania tej niezwykłej opowieści od samego początku, czyli od zamysłu poprzez kolejne etapy redakcji, korekty, tworzenia ilustracji, projektowania okładki, aż do wydania gotowej książki. Pisarz opowiadał o własnym dorastaniu do czytania książek, drodze do ich pisania. Następnie przeczytał fragment swojego utworu i… wywiązała się rozmowa na temat niezwykle ważny i aktualny, jaki w tej baśni odgrywa główną rolę – związek człowieka i przyrody. Czy człowiek może żyć bez przyrody? Czy przyroda potrzebuje człowieka? Co ludzie mogą zrobić, by ratować przyrodę? Na te i inne pytania próbowaliśmy wspólnie odpowiedzieć. Na koniec spotkania autor wypisał dedykacje dla chętnych czytelników. Wizyta w Bibliotece Gminnej była dla nas przy okazji ciekawą lekcją biblioteczną, podczas której wzbogaciliśmy naszą wiedzę o pracy biblioteki. Zdjęcia w galerii.

Tekst: M. Kalinowska - Czul