PHP-Fusion Powered Website


Sześciolatki'

Informacja dla uczniów klasy 8 nt. egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2020/2021

Informacja dla uczniów klasy 8 nt. egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2020/2021:

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
WYTYCZNE

OFERTA EDUKACYJNA I KONKURS Zespołu Szkół nr 1 im. Cypriana Kamila Norwida w Świdniku

OFERTA EDUKACYJNA I KONKURS Zespołu Szkół nr 1 im. Cypriana Kamila Norwida w Świdniku

✳Technikum Nr 2:
▶️Technik logistyk - https://cut.ly/kd0yob
▶️Technik hotelarstwa - https://cut.ly/M2RBZL
▶️Technik żywienia i usług gastronomicznych - https://cut.ly/qFVnpO
▶️Technik organizacji turystyki
✳Szkoła Branżowa I stopnia Nr 2
▶️kucharz - https://cut.ly/5VXoYI
▶️cukiernik
✳Szkoła Branżowa II stopnia Nr 2 - https://cut.ly/whs8mx
✳Liceum Ogólnokształcące z oddziałami integracyjnymi - https://cut.ly/uoh200
✳Oferta dla osób pełnoletnich
▶️Szkoła Policealna Nr 2
▶️Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych
▶️Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe:
⭕Opiekun medyczny - https://cut.ly/dXpRlv
⭕Cukiernik - https://cut.ly/PblqF6

KONKURS

Gminny Konkurs Ekologiczny

Gminny Konkurs EkologicznyZapraszamy do udziału w Gminnym Konkursie Ekologicznym "Przyroda wokół nas". Szczegóły konkursu:
PLAKAT
REGULAMIN
ZAŁĄCZNIK

Konkurs wiedzy o Narodowym Spisie Powszechnym.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie wiedzy o Narodowym Spisie Powszechnym.
Konkurs NSP
Regulamin konkursu

Życzymy Państwu spokojnych, zdrowych, radosnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych.
Niech ten czas spędzony w domowym zaciszu pozwoli Wam odpocząć od zarazy i problemów, z którymi się spotykacie, oby dodały sił do dalszej realizacji Waszych planów i zamierzeń. Głębokiego przeżycia Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, aby w sercach zawsze był widoczny blask Wielkanocnego Poranka, a Chrystus przekształcał Wasze życie w jedno nieprzerwane święto.

HYMN LUBELSKIEJ BRACI

Pod linkiem znajdziecie utwór, który przypomina i upamiętnia miejsca zbrodni wojennych z okresu II wojny światowej. Zapraszamy do wysłuchania, jak i obejrzenia:
HYMN LUBELSKIEJ BRACI

Oferta edukacyjna

W najbliższym czasie uczniowie klas ósmych oraz ich rodzice będą podejmować niezwykle ważne decyzje związane z wyborem szkoły i tym samym dalszej ścieżki życiowej. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej.
Link do filmu
Ulotka 1
Ulotka 2
List do rodziców
Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej szkoły www.zsg-leczna.pl, Facebooku ZSG www.facebook.com/zsg.leczna lub sekretariacie: tel. 82 5315454, 81 7521257. Informacja o szkole jest również dostępna w wirtualnym Katalogu Edukacja 2021/2022 na s. 8 i 23 (https://pubhtml5.com/giwu/lwbc).

XXV Wojewódzki Konkurs Recytatorski

Marcelina Taracha odniosła sukces zajmując drugie miejsce w kategorii szkół podstawowych w XXV Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, zorganizowanym przez II liceum Ogólnokształcące w Świdniku, a który odbywał się w pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Reprezentując naszą szkołę Marcelina recytowała dwa wiersze poety: "Ojczyzna II" i "Hej, z drogi precz". Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w XXIV edycji tego konkursu również zajęła II miejsce. Gratulujemy! W konkursie brał również udział uczeń klasy 7 Krzysztof Matysiak(przygotowany przez p. B. Śpiewak), jego występ zobaczycie tu.Tekst: M. Kalinowska - Czul

Oferta dla klasy 8

Jeśli jesteś zainteresowany klasą „Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne” w I Liceum Ogólnokształcącym im. W. Broniewskiego w Świdniku zapoznaj się z informacjami dotyczącymi naboru:
OFERTA

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

Od 10 lat obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Wybrano tę datę dzienną, ponieważ 70 lat temu – 1 marca 1951r. w Warszawie, w więzieniu na Mokotowie, wykonano przez rozstrzelanie, wyrok śmierci na dowódcy IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” – ppłk. Łukaszu Cieplińskim ps. „Pług” i jego współpracownikach: Adamie Lazarowiczu, Mieczysławie Kawalcu, Józefie Rzepce, Franciszku Błażeju, Józefie Batorym i Karolu Chmielu. Po egzekucji, ciała ich, komuniści zakopali w nieznanym miejscu.
Święto jest „wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie ojczyzny”. Inicjatorem tego święta był w 2010 roku Prezydent Lech Kaczyński. Bardzo zaangażował się w jego ustanowienie prezes IPN Janusz Kurtyka. 3 lutego 2011 roku Sejm uchwalił ustawę o ustanowieniu 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Lubelszczyzna była najaktywniejszym regionem walczącym z narzuconym ustrojem komunistycznym. To tutaj trwały walki oraz działania, aż do 1963 roku. W naszej gminie utworzono pierwszy Obóz Pracy w Krzesimowie, w którym również byli umieszczani żołnierze Podziemia Niepodległościowego.
Uczniowie klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Podzamczu złożyli hołd ich pamięci, zapalając znicze w Krzesimowskim Obozie Pracy, na cmentarzu w Dolinie Krzyży i przy Murze Pamięci.


Wygenerowano w sekund: 0.07
8,072,545 unikalnych wizyt