PHP-Fusion Powered Website

Zegar


Sześciolatki'

Nauczanie zdalne

Informujemy, że od dnia 24 października do 8 listopada zostało wprowadzone nauczanie w systemie zdalnym dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych. Zgodnie z przyjętymi w minionym roku szkolnym metodami i formami pracy zdalnej, wracamy do stosowania aplikacji Teams, jako obowiązkowej formy komunikacji nauczycieli i administracji szkoły z uczniami.
Dlatego proszę logować się do aplikacji TEAMS i pozostawać w kontakcie. W razie problemów z logowaniem proszę o kontakt ze szkołą - tel. 817595712 lub e-mail: szpwp4@wp.pl
Dzieci przedszkolne zapraszamy na tradycyjne zajęcia do szkoły, zerówka działa bez zmian.

Zajęcia zdalne będą się odbywały zgodnie z planem zajęć szkolnych, czyli uczniowie o określonych godzinach uczestniczą w lekcjach jak w szkole. W uzasadnionych przypadkach nauczyciele będą indywidualnie kontaktować się z uczniami telefonicznie. Życzymy dobrej pracy w trudnych czasach.

Dyrektor H. Załoga

Konkurs plastyczny dla przedszkoli "Wakacje na wsi"

X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

X  ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.
Pomysłodawcą akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia jest Andrzej Grabowski, założyciel Wydawnictwa Karty Grabowskiego. Wielki pasjonat niecodziennego nauczania-uczenia się matematyki.
W naszej szkole cały tydzień przypominaliśmy tabliczkę mnożenia. Uczniowie wykonali wspaniałe plakaty i wierszyki promujące naukę liczenia, którymi udekorowali szkolne korytarze i kolorowe balony z wypisanymi działaniami tabliczki mnożenia.
W klasach IV-VIII uczniowie zmierzyli się z grą „Tabliczka Mnożenia na Czas”, grali w Domino Matematyczne, Karty Grabowskiego a Szymon i Patrycja zorganizowali egzamin dla uczniów klas IV-VIII pod hasłem „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”! Akcja angażowała nie tylko uczniów, ale też nauczycieli i rodziców. Wszystkie te działania wzbudziły wiele pozytywnych emocji, Święto Tabliczki Mnożenia było okazją nie tylko do wspólnej zabawowej formy uczenia się matematyki ale także do sprawdzenia umiejętności matematycznych nauczycieli i rodziców :). Zdjęcia w galerii.Tekst : I.Duda, A.Wierzchowska

Sprzątanie Świata 2020

Sprzątanie Świata 2020

Jak co roku uczniowie i nauczyciele szkoły w Podzamczu włączyli się do Akcji Sprzątanie Świata - Polska, która została zorganizowana przez Fundację Nasza Ziemia. Zaopatrzeni w rękawice i worki na odpady posprzątaliśmy teren wokół szkoły. Tegoroczne hasło akcji to: Plastik. Rezygnuję. Redukuję. Segreguję. Każdy z nas powinien pamiętać o konieczności segregowania śmieci, a także zastanowić się, jak w codziennym życiu ograniczyć ilość plastikowych opakowań. Ziemia to nasz wspólny dom-musimy o nią zadbać. Zdjęcia w galerii.
Tekst: A. Wierzchowska

Przedszkolaki sprzątają świat

Przedszkolaki sprzątają świat

23 września dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały pierwszy dzień jesieni uczestnicząc w Akcji sprzątania świata. Nasze przedszkolaki dobrze wiedzą, że nie wolno zaśmiecać środowiska i z pewnością mogłyby uświadomić to nie jednemu dorosłemu. Na zakończenie dnia wspólnie wykonaliśmy pracę plastyczną przedstawiającą Panią Jesień. Zdjęcia w galeriiTekst: M. Macioszek

Wycieczka do Wytyczna

Wycieczka do Wytyczna

W piątek, 18 września uczniowie klasy siódmej i ósmej udali się na wycieczkę do miejscowości Wytyczno. Tam, przy Kopcu Chwały, dzień po 81. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę i zbliżającej się rocznicy bitwy pod Wytycznem, zapalając symboliczne znicze oddali cześć bohaterom walczącym w obronie wschodnich granic w kampanii wrześniowej 1939 r. Więcej przeczytacie w rozwinięciu. Zdjęcia z wycieczki w galerii.

Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki

Po raz pierwszy w naszej szkole wzięliśmy udział w Międzynarodowym Dniu Kropki. Jest to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września.
Skąd się wziął Międzynarodowy Dzień Kropki?
Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Pomysł obchodzenia międzynarodowego dnia kropki ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość uczniów oraz zachęcać ich do tworzenia. Opowiadanie z książki “The Dot” stała się inspiracją dla wielu i dzięki temu w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach.
Najpierw więc obejrzeliśmy krótki film o Vashti, a potem uczniowie spróbowali swoich sił w nowatorskich ćwiczeniach do rozwijania wyobraźni przestrzennej pt. Punktowce, bawili się zabawką edukacyjną „Zakręcone druciki” oraz tworzyli różne obrazy z kropek/zdjęcia w galerii/
Obchody International Dot Day to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów, spróbowania swoich sił w różnych dziedzinach, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent!


Tekst: I.Duda

IX Narodowe Czytanie

IX Narodowe Czytanie

To już dziewiąta odsłona narodowego czytania, zainicjowanego przez Parę Prezydencką. Tym razem spośród kanonu wielkich polskich lektur wybrana została tragedia J.Słowackiego „Balladyna”. Nasza szkoła również dołączyła się do wspólnego czytania. Wykorzystując elementy naturalnej scenerii budynku naszego pałacu chcieliśmy przybliżyć klimat jednej ze scen dramatu. Uczniowie klasy VI, VII i VIII odczytali z podziałem na role fragment „w chacie wdowy”, a potem jeszcze scenę „na malinach”… O tym, co było dalej, możemy sami doczytać w lekturze, do czego zachęcała nas pani od polskiego, która również opowiedziała krótko o autorze i genezie utworu. Zdjęcia w galerii.


Tekst: M. Kalinowska - Czul

Materiały na lekcję plastyki

Proszę o zapoznanie się z informacjami na temat materiałów niezbędnych na lekcje plastyki:

MATERIAŁY NA PLASTYKĘ

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

1 września (wtorek):

8.30 - Msza Św. w kościele pw. św. Wita w Mełgwi
10.00 - spotkanie w szkole

REKRUTACJA

REKRUTACJA

Serdecznie zapraszamy Państwa do zapisywania swoich dzieci do klasy I naszej szkoły na rok szkolny 2020/2021. Dokumenty rekrutacyjne można wypełnić na miejscu - w sekretariacie szkoły. Więcej informacji pod nr tel. 817595712."Już dziś wybierz naszą szkołę,
czekamy na Ciebie.
Tu rozwiniesz swe talenty
i uwierzysz w siebie.

U nas w szkole jak w rodzinie:
radośnie, bezpiecznie.
Chcesz osiągnąć szczyty wiedzy
- do nas przyjdź koniecznie."

Autorzy: Uczniowie klasy III
Wygenerowano w sekund: 0.06
8,048,311 unikalnych wizyt