PHP-Fusion Powered Website


Sześciolatki'

"Spisowa krzyżówka językowa"

Konkurs dla uczniów klas 7-8 szkoły podstawowej pt. „Spisowa krzyżówka językowa”
pt. „Wyszukiwanka językowa”

Kto pierwszy, ten lepszy!


Cel konkursu:
• poszerzenie kompetencji językowych uczniów z zakresu słownictwa z języka angielskiego, związanego z zagadnieniami objętymi Powszechnym Spisem Rolnym, który trwa od 1 września do 30 listopada 2020 r. i dotyczy ponad 1,5 miliona gospodarstw rolnych w całej Polsce,
• rozwój umiejętności uczniów, takich jak logiczne myślenie, liczenie i wyobraźnia przestrzenna,
• poszerzenie wiedzy na temat statystyki publicznej i Powszechnego Spisu Rolnego 2020 wśród młodzieży.

Do wygrania atrakcyjne nagrody!:
• powerbanki
• pendrive’y
• koszulki
• piłki
• i wiele innych

POWSZECHNY
SPIS ROLNY
01.09.2020-30.11.2020

Uczniu! Rozwiąż zadanie konkursowe i poznaj nowe słówka w języku angielskim związane z pracą rolników, zwierzętami gospodarskimi, maszynami rolniczymi i innymi zagadnieniami objętymi Powszechnym Spisem Rolnym 2020.

Pierwszych dwudziestu uczniów, którzy nadeślą poprawne rozwiązanie zadania konkursowego, otrzyma atrakcyjne nagrody!

ZADANIE KONKURSOWE

REGULAMIN


ŚWIĘTUJEMY NIEPODLEGŁOŚĆ

ŚWIĘTUJEMY NIEPODLEGŁOŚĆUmiłowanie i szacunek do Ojczyzny powinno się wpajać u dzieci od najmłodszych lat. 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości świętowaliśmy w małym gronie, a wiedza którą nasi najmłodsi uczniowie zdobyli na zajęciach z pewnością przyda się w przyszłości i będzie kształtować w nich patriotyzm. Zdjęcia w galerii.
Tekst: M. Macioszek

Niepodległa, niepokorna zawsze była, będzie, jest ...

Święto Niepodległości świętujemy wirtualnie. Przypadająca w tym roku 102. rocznica odzyskania niepodległości musi przenieść się do sieci. Pandemia uniemożliwia przeprowadzenie obchodów w duchu podniosłej tradycji – apeli i spotkań. Święto Niepodległości to bardzo ważny dzień w kalendarzu każdej szkoły. W tym roku będą dominowały nietypowe inicjatywy. Uczczenie tego istotnego dla historii i tożsamości Polaków dnia może odbyć się pomimo ograniczeń i rygorów sanitarnych. Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do tego, aby we wtorek 10 listopada wszystkie placówki oświatowe i polonijne wzięły udział w odświętnym wykonaniu Mazurka Dąbrowskiego. Ze względu na zdalne nauczanie, a także z powodu obostrzeń sanitarnych, wspólne śpiewanie jest zaplanowane online. Do akcji zachęca się również szkoły polskie pracujące poza granicami kraju. Mamy nadzieję, że 103 rocznicę będziemy świętować już w szkole.


Tekst I.Duda

Informacja - pismo Wojewody Lubelskiego

Informacja - pismo Wojewody Lubelskiego dotyczące poszukiwania kadry dla szpitala tymczasowego organizowanego w Lublinie:

Treść pisma

Nauczanie zdalne

Informujemy, że od dnia 24 października do 8 listopada zostało wprowadzone nauczanie w systemie zdalnym dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych. Zgodnie z przyjętymi w minionym roku szkolnym metodami i formami pracy zdalnej, wracamy do stosowania aplikacji Teams, jako obowiązkowej formy komunikacji nauczycieli i administracji szkoły z uczniami.
Dlatego proszę logować się do aplikacji TEAMS i pozostawać w kontakcie. W razie problemów z logowaniem proszę o kontakt ze szkołą - tel. 817595712 lub e-mail: szpwp4@wp.pl
Dzieci przedszkolne zapraszamy na tradycyjne zajęcia do szkoły, zerówka działa bez zmian.

Zajęcia zdalne będą się odbywały zgodnie z planem zajęć szkolnych, czyli uczniowie o określonych godzinach uczestniczą w lekcjach jak w szkole. W uzasadnionych przypadkach nauczyciele będą indywidualnie kontaktować się z uczniami telefonicznie. Życzymy dobrej pracy w trudnych czasach.

Dyrektor H. Załoga

Konkurs plastyczny dla przedszkoli "Wakacje na wsi"

X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

X  ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.
Pomysłodawcą akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia jest Andrzej Grabowski, założyciel Wydawnictwa Karty Grabowskiego. Wielki pasjonat niecodziennego nauczania-uczenia się matematyki.
W naszej szkole cały tydzień przypominaliśmy tabliczkę mnożenia. Uczniowie wykonali wspaniałe plakaty i wierszyki promujące naukę liczenia, którymi udekorowali szkolne korytarze i kolorowe balony z wypisanymi działaniami tabliczki mnożenia.
W klasach IV-VIII uczniowie zmierzyli się z grą „Tabliczka Mnożenia na Czas”, grali w Domino Matematyczne, Karty Grabowskiego a Szymon i Patrycja zorganizowali egzamin dla uczniów klas IV-VIII pod hasłem „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”! Akcja angażowała nie tylko uczniów, ale też nauczycieli i rodziców. Wszystkie te działania wzbudziły wiele pozytywnych emocji, Święto Tabliczki Mnożenia było okazją nie tylko do wspólnej zabawowej formy uczenia się matematyki ale także do sprawdzenia umiejętności matematycznych nauczycieli i rodziców :). Zdjęcia w galerii.Tekst : I.Duda, A.Wierzchowska

Sprzątanie Świata 2020

Sprzątanie Świata 2020

Jak co roku uczniowie i nauczyciele szkoły w Podzamczu włączyli się do Akcji Sprzątanie Świata - Polska, która została zorganizowana przez Fundację Nasza Ziemia. Zaopatrzeni w rękawice i worki na odpady posprzątaliśmy teren wokół szkoły. Tegoroczne hasło akcji to: Plastik. Rezygnuję. Redukuję. Segreguję. Każdy z nas powinien pamiętać o konieczności segregowania śmieci, a także zastanowić się, jak w codziennym życiu ograniczyć ilość plastikowych opakowań. Ziemia to nasz wspólny dom-musimy o nią zadbać. Zdjęcia w galerii.
Tekst: A. Wierzchowska

Przedszkolaki sprzątają świat

Przedszkolaki sprzątają świat

23 września dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały pierwszy dzień jesieni uczestnicząc w Akcji sprzątania świata. Nasze przedszkolaki dobrze wiedzą, że nie wolno zaśmiecać środowiska i z pewnością mogłyby uświadomić to nie jednemu dorosłemu. Na zakończenie dnia wspólnie wykonaliśmy pracę plastyczną przedstawiającą Panią Jesień. Zdjęcia w galeriiTekst: M. Macioszek

Wycieczka do Wytyczna

Wycieczka do Wytyczna

W piątek, 18 września uczniowie klasy siódmej i ósmej udali się na wycieczkę do miejscowości Wytyczno. Tam, przy Kopcu Chwały, dzień po 81. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę i zbliżającej się rocznicy bitwy pod Wytycznem, zapalając symboliczne znicze oddali cześć bohaterom walczącym w obronie wschodnich granic w kampanii wrześniowej 1939 r. Więcej przeczytacie w rozwinięciu. Zdjęcia z wycieczki w galerii.

Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki

Po raz pierwszy w naszej szkole wzięliśmy udział w Międzynarodowym Dniu Kropki. Jest to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września.
Skąd się wziął Międzynarodowy Dzień Kropki?
Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Pomysł obchodzenia międzynarodowego dnia kropki ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość uczniów oraz zachęcać ich do tworzenia. Opowiadanie z książki “The Dot” stała się inspiracją dla wielu i dzięki temu w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach.
Najpierw więc obejrzeliśmy krótki film o Vashti, a potem uczniowie spróbowali swoich sił w nowatorskich ćwiczeniach do rozwijania wyobraźni przestrzennej pt. Punktowce, bawili się zabawką edukacyjną „Zakręcone druciki” oraz tworzyli różne obrazy z kropek/zdjęcia w galerii/
Obchody International Dot Day to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów, spróbowania swoich sił w różnych dziedzinach, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent!


Tekst: I.Duda

Wygenerowano w sekund: 0.09
8,072,557 unikalnych wizyt